• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Makiety dla średnio leniwych początkujących.

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#42
Na ostatniej giełdzie w Sosnowcu zakupiłem pewną księgę. Są w niej plany makiet :D

Oto kolejny projekt. Nazywa się "Brzozowa Góra". Wymiary 3,60m x 1,40m .
Poniżej: oryginalny plan, moja wersja free i wersja z dekoracją + kilka propozycji budownictwa :)
 

Załączniki

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#43
Odgrzeje trochę wątek żeby nie umarł ;) Kris strasznie się opuściłeś nic nowego tu nie wrzucasz:)
Zamieszczam planik torcika wymiar 105x70, skala 1:160 tory Fleischmann (w dużej mierze promień R-2). Mała stacyjka na linii lokalnej, krajobraz wiejski a teren lekko górzysty, I-II i może początek III epoki.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Filonxxxl

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#45
Myślałem raczej o tym, że pogonisz mnie z tego wątku... no i zgadłem ;)
Znaczy nie wiem, bo w sumie ten układ jest prawie gotowy, trzy główne kółka są, jest część zwrotnic tylko chciałbym go trochę rozbudować.
Teraz wygląda to tak:
1.jpg
 

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#46
Pozwoliłem sobie troszkę przerobić planik, który zamieściłem post wyżej. Mała modyfikacja urozmaica ewentualne zabawy taborem na tym torciku ;) Niezależnie od tego co się dzieje na głównym szlaku (pętla z mijanką) istnieje możliwość odrębnego kursowania szynobusu czy małego składu towarowego na szlaku prowadzącym do małego zakładu/przystanku znajdującego się na górnym poziomie. Na stacji dodałem dodatkowy tor odstawczy, na którym może stać np. mały skład towarowy, który po przyjeździe szynobusa z górnego poziomu może pojechać z dostawą lub po towar do małego zakładu. Niemniej jednak wcześniej szynobus musi zwolnić tor udając się na małą bocznicę przy magazynie;)

plan.JPG
plan1 elektr..JPG
plan7 elektr..JPG
plan4 elektr..JPG
plan6 elektr..JPG
plan7 elektr..JPG
plan9 elektr..JPG
koszt.JPG
koszt+dł.tor.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Vedoctor

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#49
Pozwoliłem sobie troszkę przerobić planik, który zamieściłem post wyżej. Mała modyfikacja urozmaica ewentualne zabawy taborem na tym torciku ;) Niezależnie od tego co się dzieje na głównym szlaku (pętla z mijanką) istnieje możliwość odrębnego kursowania szynobusu czy małego składu towarowego na szlaku prowadzącym do małego zakładu/przystanku znajdującego się na górnym poziomie. Na stacji dodałem dodatkowy tor odstawczy, na którym może stać np. mały skład towarowy, który po przyjeździe szynobusa z górnego poziomu może pojechać z dostawą lub po towar do małego zakładu. Niemniej jednak wcześniej szynobus musi zwolnić tor udając się na małą bocznicę przy magazynie;)

Zobacz załącznik 351009 Zobacz załącznik 350978 Zobacz załącznik 350979 Zobacz załącznik 350982 Zobacz załącznik 350983 Zobacz załącznik 350984 Zobacz załącznik 350985 Zobacz załącznik 350994 Zobacz załącznik 350995
super! na pewno wykorzystam w przyszłych makietach!
[DOUBLEPOST=1462255395][/DOUBLEPOST]dużo fajnych projektów
 

kolejowy Marwin

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
#50
Duża stacja węzłowa (typu Bielsko Biała) z trzema peronami, placem ładunkowym i torami postojowymi. Taki plan jak ktoś ma dużo miejsca w domu i jest ambitny.:D
Przechwytywanie.JPG
Zajęcie na kilka lat;)
 

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#51

Załączniki

Idunia

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#52
PROJEKT 15. 250 x 130cm, sterowanie DCC.

Cześć - to mój pierwszy post- mam nadzieję, ze mogę w ten sposób napisać. Jak mogę zmienić rodzaj torów na te które planuję użyć do makiety - mam tory roco geoLine.
Dziękuję za pomoc

Tory potrzebne do tego układu:
Flex x 4szt. (można wykorzystać więcej, np na łukach)
G231 x 11szt.
G119 x 2szt.
G115 x 2szt.
WR x 2szt.
WL x 3szt.
WY x 1szt.
R1 x 12szt.
R2 x 1szt.
R3 x 12szt.
R4 x 12szt.
R9 x 4szt.

Poniżej: oryginał, screeny bez i z dekoracją, proponowane budownictwo.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#53
Witaj na forum.

Coś Ci nie wyszło z wpisem. ;)
Powinno tak to wyglądać:

PROJEKT 15. 250 x 130cm, sterowanie DCC.
...
Tory potrzebne do tego układu:
Flex x 4szt. (można wykorzystać więcej, np na łukach)
G231 x 11szt.
G119 x 2szt.
G115 x 2szt.
WR x 2szt.
WL x 3szt.
WY x 1szt.
R1 x 12szt.
R2 x 1szt.
R3 x 12szt.
R4 x 12szt.
R9 x 4szt.

Poniżej: oryginał, screeny bez i z dekoracją, proponowane budownictwo.
Cześć - to mój pierwszy post- mam nadzieję, ze mogę w ten sposób napisać. Jak mogę zmienić rodzaj torów na te które planuję użyć do makiety - mam tory roco geoLine.
Dziękuję za pomoc
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#55
Poprawię się... Przepraszam.
Nie ma za co. :)
Każdy ma prawo zrobić błędy. ;)
A poniżej masz układ w systemie GeoLine
Idunia.jpg
System GeoLine jest bardzo ubogi w odcinki torów, ale coś tam udało się skroić.
Niestety, w GeoLine nie występuje rozjazd łukowy dwustronny. W to miejsce wstawiłem rozjazd podwójny, inaczej skupiony.
Można jeszcze zastosować taki układ:
Idunia-a.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#59
Tory Roco geo-Line są wygodne do zabawy na podłodze, ale nie są najlepsze na makietę. Pomijając "tramwajową" geometrię (dość krótkie rozjazdy o dużym skosie, co akurat w wypadku takiej makiety, jak ta omawiana nie jest wielką wadą), problemem jest imitacja podsypki, którą na makiecie trzeba zakryć, żeby wszystko miało jakiś wygląd. Znacznie łatwiej układać zwyczajne tory, bez tej imitacji nasypu z podsypką.
 

Podobne wątki