• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makiety dla średnio leniwych początkujących.

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
PROJEKT 14. 330 x 190cm, sterowanie DCC.

Projekt posiada bardzo wymowną nazwę "Nad jeziorem", ze względu na to, że centralnym punktem makiety jest jezioro :) Bardzo klimatyczny zakątek można z tego wykonać :) Moja propozycja jest zbliżona do oryginalnej, ale jak wiecie, każdy może sobie zrobić podług siebie :)

Tory potrzebne do tego układu:
Flex x 6-7szt.
G231 x 19szt.
G115 x 3szt.
G107 x 3szt.
WR x 2szt.
WL x 8szt.
BWR x 1szt.
BWL x 2szt.
BWRR3 x 1szt.
DKW x 1szt.
R2/7,5 x 1szt.
R2 x 11szt.
R3 x 8szt.
R4 x 12szt.
R9 x 8szt.

Poniżej: oryginał, screeny bez i z dekoracją, proponowane budownictwo.

Załączniki

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
PROJEKT 15. 250 x 130cm, sterowanie DCC.

Nienawidzę zimy :mad:, ale jakoś mnie naszło ostatnio i stwierdziłem, że skubana się zbliża nieuchronnie, to możnaby zaproponować zimowego torcika...zimowe torciki. Wiadomo, że te 14 poprzednich też można udekorować na zimowo, ale tak mi jakoś pasuje ten i parę następnych.
Nazywa się więc, ..."Zimowy 1". :D Znalazłem w necie kilkadziesiąt fajnych zimowych makiet. To jedna z nich, nieco udoskonalona, poprzez dodanie drugiego półtrapezu. Budownictwo będzie z muru pruskiego, głównie. Uparłem się ;) Minusem są łuki R1, ale niech to będzie I, II lub max III epoka. Nikt nie powiedział, że na każdej makiecie muszą być długie parowozy/wagony.

Flex x 4szt. (można wykorzystać więcej, np na łukach)
G231 x 11szt.
G119 x 2szt.
G115 x 2szt.
WR x 2szt.
WL x 3szt.
WY x 1szt.
R1 x 12szt.
R2 x 1szt.
R3 x 12szt.
R4 x 12szt.
R9 x 4szt.

Załączniki

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
PROJEKT 16. 230 x 150cm, sterowanie DCC.

Drugi zimowy projekt nie jest mój, jest to przeróbka na Piko A-gleis projektu kolegi ze stummiforum.
http://www.stummiforum.de/viewtopic.php?f=51&t=71654
Spodobała mi się ta makieta i jej układ torowy. Więc wziąłem ją na warsztat. :)

Flex x 5-6szt.
G231 x 21szt.
G119 x 1szt.
G115 x 1szt.
G62 x 2szt.
WR x 2szt.
WL x 2szt.
BWR x 4szt.
BWL x 3szt.
R1/7,5 x 1szt.
R1 x 1szt.
R2 x 25szt.
R3 x 12szt.
R9 x 6szt.

Poniżej: oryginał, screeny bez i z dekoracją, proponowane budownictwo (nie dużo, ponieważ może tu panować dowolność stylów architektonicznych).

Załączniki

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
PROJEKT 17. 310 x 550cm, sterowanie DCC.

Nazwę "Panthering" wziąłem od leku Pantherin, ponieważ po prostu leżał obok kompa notatnik reklamowy tego leku. Pod ręką. Trochę nazwę zniemczyłem i jest :) To miejscowość w niemieckich górach. Ale wybrałem budownictwo klinkierowe. Układ pochodzi z serii 111 makiet:
http://as.rumia.edu.pl/tt/kat/katalogi.asp?str=3&kat=mb99

Ze względu na rozmiar projektu nie podaję specyfikacji potrzebnych torów.
Mogę to zrobić na wyraźne życzenie wyraźnie zainteresowanego :)

Załączniki

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
PROJEKT 18. 200 x 110 cm, sterowanie DCC.

To jeden z projektów z książki PIKO o budowie makiet. Pierwszy, jaki mi się spodobał, więc jest PIKO 1 :D
Czarów tu nie ma, a klimacik można zrobić pięknościowy :)

Flex x 4szt. (jak ktoś nie lubi stukotu kół, może użyć więcej ;) )
G239 x 12szt.
G231 x 1szt.
G119 x 1szt.
G62 x 6szt.
BWL x 3szt.
WL x 1szt.
R2 x 28szt.
R3 x 14szt.
R4 x 1szt.

Poniżej: screeny bez i z dekoracją, proponowane budownictwo.

Załączniki

kociol

Aktywny użytkownik
Witam:)
chciałem zamieścić parę projektów makiet - co prawda w skali N ale może się komuś przyda.
Sorki :oops: Kris że w Twoim wątku ale nie chciałem tworzyć nowego:) mam nadzieję, że mi wybaczysz:oops:
a może dostosujesz te plany do skali HO:)

Załączniki

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Ostatnio miałem chwilę czasu, więc popełniłem kilka fajnych planików. Jednakże miał ten fakt swój negatywny wpływ, bo się ciut rozleniwiłem :)
Więc wstawiam same plany - bez specyfikacji torowej i propozycji budynkowych. Tory, jakich użyłem, to ciągle Piko A-gleis.
:)

Pierwszy z nowej serii nazywa się "Ende", bo ma stację końcową :)

Załączniki

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Witeczka :)

Kolejny projekt to "Mount", czyli po prostu "Góra".[DOUBLEPOST=1383144285][/DOUBLEPOST]Następny, to "Town", czyli "Miasteczko" :)

W dalszym ciągu, na życzenie, mogę udostępnić plik w scarmie z danym planem. Wybaczcie, że nie bawię się w szczegóły, jak na początku, ale każdy może sobie wyliczyć tory z pliku i dopasować budynki wg własnego uznania :)

Załączniki

kociol

Aktywny użytkownik
Planik firmy NOCH. Ciekawa propozycja na epokę I,II i III(y) wymiar w skali H0 150x130 a w e-Nce pewnie dużo mniej;) Za jakiś czas postaram się zamieścić:)
p1.PNG
p2.PNG
p3.PNG
p4.PNG
p5.PNG
1a.jpg
2.PNG
3a.JPG
4.PNG
cić.

kociol

Aktywny użytkownik
Jeszcze kilka fotek przedstawiających realizację projektu firmy Noch.
Może zabawy taborem na tym torciku za dużo to nie ma, ale zawsze to lepsze niż "płaskie jajko";)

noch-91000-chiemgau-a-kreativ-felkesz-asztal-muanyagbol-275885.jpg
noch-91000-chiemgau-a-kreativ-felkesz-asztal-muanyagbol-275945.jpg
noch-91000-chiemgau-a-kreativ-felkesz-asztal-muanyagbol-275953.jpg
noch-91000-chiemgau-a-kreativ-felkesz-asztal-muanyagbol-275961.jpg
noch-91000-chiemgau-a-kreativ-felkesz-asztal-muanyagbol-275969.jpg
noch-91000-chiemgau-a-kreativ-felkesz-asztal-muanyagbol-275977.jpg
noch-91000-chiemgau-a-kreativ-felkesz-asztal-muanyagbol-275985 (1).jpg

Ostatnio edytowane:

kociol

Aktywny użytkownik
To moja koncepcja planu zamieszczonego przez Krisa o nazwie : "Pretzel";) oczywiście skala 1:160(e-Nka).Troszkę zmodyfikowałem pierwotny pomysł:D na górnej stacji w celu zmiany lokomotywy zamiast rozjazdu zastosowałem "ćwierć obrotnicę" - z pewnością fachowo to urządzenie ma inną nazwę, więc proszę wszystkich znawców o wybaczenie ;) natomiast tor prowadzący na górną stacją wychodzi już z dolnego dworca a nie jak pierwotnie z rozjazdu w tunelu i tyn sposobem uzyskałem małą stację węzłową. Wymiar makiety w e-Nce to 80x80.

15a_bersicht_Zustand_1999.JPG
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie1.JPG

Ostatnio edytowane:
A mnie się zamarzyło coś takiego:

Po makiecie mają jeździć samochód ciężarowy, autobus i osobówka.

Załączniki

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Miałem "sekundkę" i popełniłem mały planik dla poszkodowanych mieszkaniem w bloku :D

Projekt nazwałem z polska Gródek Stary (Altburg :D ), wymiary 180cm x 110cm, tory Piko A-gleis.

Poniżej, jak wcześniej: oryginał, plan, plan z dekoracją i proponowane budownictwo (w nazwach plików numery seryjne i firma), fotki budynków zapożyczone z Modelmanii :)

Załączniki

slawek587

Nowy użytkownik
Witam Was wszyskich... To moj pierwszy post. Chcialbym podziekowac Krisowi za ten temat, jest swietny.(y) Zainspirowany projektem "PIKO 1" postanowilem go przerobic i przedstawic Wam . Moim skromnym zdaniem jest to ciekawa makieta o dosc malej powieszchni (2100x1500)w sterowaniu cyfrowym do prowadzenia kilku skladow, chcialbym kiedys taka zbudowac , ale puki co to bardzo optymistyczne stwierdzenie...projekt napewno do poprawek i testowania , nachylenie podjazdow nie przekracza 3% i bez obecnosci modulow petli.

2100x1500 H0

No.
Immagine 1.JPG
snapshot1.jpg
snapshot2.jpg
Immagine 1.JPG snapshot1.jpg snapshot2.jpg
NumerNazwaSkalaProducentSzt.Uwagi
1
55200G239HOPIKO9
2
55201G231HOPIKO13
3
55202G119HOPIKO8
4
55203G115HOPIKO6
5
55204G107HOPIKO24
6
55205G62HOPIKO13
7
55212R2HOPIKO11
8
55213R3HOPIKO34
9
55214R4HOPIKO25
10
55219R9HOPIKO8
11
55220WLHOPIKO4
12
55221WRHOPIKO4
13
55222BWLHOPIKO6
14
55223BWRHOPIKO2
15
55228BWR‑R3HOPIKO1
Ilość168Liczba torów: 168

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Tym razem NIE tort, a propozycja na moduły. Luźna propozycja, dająca się zmieniać i modyfikować :)

Projekt pt.: "PIWNICE WINNE" :D Nie wiem dlaczego tak, głodnemu chleb na myśli :D A głodny sam sobie głodnemu wypomni :D

Projekt na długość 5,5 m. Stacja na linii jedno-torowej. Epoka II/III/IV. Zamiast browaru może być skład opału, a po prawej zamiast magazynu, może być mała kopalnia. Wtedy uzyskamy taki, "śląski klimat". ;)

Zapodaję fotkę, na której się wzorowałem, stacja Pyrzyce i tradycyjnie, sam układ torowy i układ z dekoracją. Oraz propozycje reszty budownictwa w osobnym wpisie. :)

Załączniki