• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Makiety dla średnio leniwych początkujących.

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
258 2 1
#82
To i moje trzy grosze. Tego typu uklad torowy rozkladam na podlodze ale mysle ze nadaje sie tez na małego torta. Wymiary z torami odstawczymi po prawej i u gory to około: 2.3x1.2m +/- 5cm. Rozjazd na dole i DKW pierwszy od srodka owalu sluza do podpiecia sie linia do drugiego pokoju przez moduł petli.
podloga.JPG podloga z wyjazdem.JPG
 

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#83

Załączniki

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
877 6 2
#84
Na prośbę autora tego tematu dorzucam kilka swoich niezrealizowanych projektów, może komuś się przydadzą :)

1) Projekt linia kolejowa - inspirowany linią kolejową 340 (widoczne stacje to Karpacz i Miłków), wymiary płyty 250x120cm:

1706394329742.png


2) Stacja z lokomotywownią - częściowo inspirowana stacją Mościsko Dzierżoniowskie przed przebudową, wymiary płyty 280x130cm:

1706394351280.png


2a) Projekt podobny do powyższego, ale dla linii dwutorowej, wymiary płyty 280x130cm:

1706394369779.png


2b) Jeszcze wersja megalomańska projektu numer 2 :D Wymiary płyty 280x130cm:

1706394390071.png


3) Stacja z grupą torów odstawczych, wymiar płyty 3050x1525:

1706394407412.png
 

RadoslawER

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#85
Twój pomysł z układami w Scarmie wydaje się spoko. Ale żeby uniknąć zamieszania, mam parę rad.
Staraj się trzymać prostoty. Im mniej zamotania, tym lepiej dla tych, co dopiero startują.
Spraw, żeby projekty były praktyczne do zrobienia, unikaj skomplikowanych rozwiązań.
Pokaż, jak można fajnie udekorować makiety, ale jednocześnie daj przestrzeń do kreatywności innych.
Dodaj info o potrzebnych torach i budowie, żeby uniknąć niejasności.
Choć nie chcesz, żeby to był wątek do dyskusji, bądź gotów na pytania czy komentarze. To może pomóc w udoskonaleniu projektów.
Rozważ też zachęcanie innych do dzielenia się swoimi pomysłami. Może to stworzy fajną społeczność.
I przede wszystkim, nie tracąc zapału! To świetny pomysł, trzymaj się tego!
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
#86
Dziękuję za opinię, ale chyba nie do końca przeczytałeś i zrozumiałeś sens tego tematu.
To NIE gotowe rozwiązania, tylko inspiracje. Pomoc dla tych, którzy chcą i mogą, ale nie umieją. :)
Kiedy miałem jeszcze czas, wypisywałem listę potrzebnych materiałów (pierwsze strony).

Zapraszam Cię do dodania swoich propozycji.
 

Podobne wątki