• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta z czekolady.

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
#1
Witam.
Przeglądając facebooka na profilu PLK natknąłem się na ciekawy reportaż Teleekspresu o makiecie z... czekolady! Makieta znajduje się w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie i ma tam stać do 18 lutego ;)
Link do filmu z fb: Jeszcze cytat z profilu PLK: "Ekspozycje wykonano z 500 kg wedlowskiej czekolady i zajmuje powierzchnię ok. 12 metrów kwadratowych. Jedynymi elementami, które nie zostały zrobione z czekolady (oprócz mechanizmów kolejki) są tory, których łączna długość wynosi ok. 30 metrów."

PS. Mam nadzieję, że temat rozpocząłem w dobrym dziale :gwizd:
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#2
No i sama lokomotywa oraz wagony nie sa zrobione z czekolady , sa pomalowane tylko czekolada :)
 

bob4ten

Użytkownik
Reakcje
11 1 0
#4
Pociąg jeżdżący po tej makiecie przypomina ten z makiety eksponowanej w polskim pawilonie na wystawie EXPO 2015 w Mediolanie. Tamta makieta była jednak trochę większa. Kiedy się obok niej stało, czuło się cudowny zapach czekolady, aż człowieka korciło żeby sobie polizać. Makieta wzbudzała zainteresowanie zwiedzających, szczególnie dzieci.
 

trol

Aktywny użytkownik
Reakcje
63 6 0
#5
Dobrze że moja makieta i modele nie są z czekolady bo szybko bym pożarł swoją kolekcję.
 

bob4ten

Użytkownik
Reakcje
11 1 0
#6
Odnalazłem zdjęcia z wystawy EXPO2015 w Mediolanie i postanowiłem je tu wrzucić.Po powiększeniu piątego zdjęcia można zobaczyć opis w językach: polskim, angielskim i włoskim. To treść polskiego opisu: "Makieta czekoladowego miasta została wykonana w całości z wedlowskiej czekolady, której użyto ok. 500 kg jedynymi elementami, które nie są czekoladowe to tory, których na makiecie znajduje się ponad 30 metrów. Z wedlowskiej czekolady wykonano samochody, góry, doliny, zwrotnice, wagony towarowe, drzewa, domki. Makieta imponuje swoimi rozmiarami – jej powierzchnia to ok. 12 metrów kwadratowych. Kolejka została wykonana w skali 1:22,5".
Życzę smacznego oglądania.
Makieta_1.jpg Makieta_2.jpg Makieta_3.jpg Makieta_4.jpg Makieta_5.jpg
 

bob4ten

Użytkownik
Reakcje
11 1 0
#7
Przyjrzałem się jeszcze raz filmowi pokazującemu makietę wystawioną w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie i moim zdjęciom. Wydaje mi się że to ta sama makieta. Układ torów, ukształtowanie terenu, przebieg dróg oraz budynki i ich usytuowanie wydają się być takie same. Natomiast drzewa, szczególnie w miejscu, gdzie pociąg wyjeżdża z tunelu uległy zmianie, mają mniej wyraźnie zarysowane gałęzie, mam wrażenie jakby zostały "oblizane" i czekolada zmieniła kształt. Może ktoś z Was widział makietę prezentowaną w Mediolanie i tą w Warszawie i może podzielić się wrażeniami.
 

Podobne wątki