• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta xxm2:)

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.273 41 5
#81
Ja bym zaczął od niewielkiego tortu, który mógłbyś później rozbudować. Zanim zaczniesz rozbudowę, już możesz się bawić.
A zanim zaczniesz tort, zbuduj jakąś dioramę ćwiczebną :)
@Andrzej Witowski - na pierwszej stronie wątku jest plan z wymiarami. :)
 
Reakcje
1 0 0
#82
11 na 12 metrów !!! Oj, będzie się działo, będzie zabawa :LOL: ....

A ja bym raczej postawił na mobilne moduły... zawsze można przenieść, łatwiej będzie robić przy nich. No ale decyzja należy do właściciela ;)
 
J

Jurek ST44

Gość
#83
Dajcie spokój sobie i jemu. 5 stron fandzolenia i nawet nie ma ani jednego zdjęcia deski albo gwożdzia. Jakbym miał 11x12 metrów to byłbym królem świata.
[DOUBLEPOST=1479361861,1479361135][/DOUBLEPOST]
Witam. Odkopuję temat po długim czasie ale niestety sprawy rodzinne tak skomplikowały całą sytuację i życie że wszelkie hobby musiałem odłożyć w ciemny kąt. Znalazłem ciekawy plan makiety na jednym z zagranicznych forów. I to na nim będę sie wzorować. Zastanawia mnie sterowanie tej makiety na czym je oprzeć. Ma to byc dcc i nie wiem co wybrac czy roco z21 czy cos innego ?? I jeszcze pozostaje kwestia producenta torów.
Bazowy plan wklejam ale będę chciał zmienić kilka elementów. Zobacz załącznik 430623
Bardzo się ciesze, że odkopałeś temat. Mam nadzieje, że wreszcie pokażesz co zacząłeś na tej makiecie robić, od czego zacząłeś. Wiesz, głupi jestem ale dzięki Tobie może porwe sie z motyką na śłońce.
 
OP
OP
Montano
Reakcje
0 0 0
#84
Ale rzeczywiście mam taką powierzchnię do dyspozycji.
Gwoździa nie pokażę bo teraz zostałem sprowadzony na dobrą drogę przez Kolegów i najpierw trzeba zacząć od czegoś rozsądnego. Narzędzia mam, lewych rąk nie bo wszystko sam w domu robię.
Poprostu potrzebuję odrobinę pomocy na początek w wybraniu projektu odpowiedniego dla początkującego (ale projektu z przyszłością).
Co do to czasu to każdemu go brakuje. Ja niestety wstaję o 5 i wracam do domu koło 18. A że mam 2 letniego synka to on jest na 1 miejscu jak wracam:).
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#85
Witam. Odkopuję temat po długim czasie ale niestety sprawy rodzinne tak skomplikowały całą sytuację i życie że wszelkie hobby musiałem odłożyć w ciemny kąt. Znalazłem ciekawy plan makiety na jednym z zagranicznych forów. I to na nim będę sie wzorować. Zastanawia mnie sterowanie tej makiety na czym je oprzeć. Ma to byc dcc i nie wiem co wybrac czy roco z21 czy cos innego ?? I jeszcze pozostaje kwestia producenta torów.
Bazowy plan wklejam ale będę chciał zmienić kilka elementów. Zobacz załącznik 430623
Taka makieta to 5-8 miesięcy i jest gotowa. Oczywiście w tym czasie skupiasz się tylko na budowie makiety. Najwięcej czasu zajmie Ci montaż i patynowanie budynków, następnie położenie torów i rozjazdów. Zieleń wbrew pozorom nie będzie tak czasochłonna. Ale tanio nie będzie - sam dźwig do kontenerów firmy Heljan to jakieś 1500 euro (tylko z drugiej ręki bo już od dawna nie ma go w ofercie). Myślę, że koszt makiety powinien zamknąć się w 200.000 zł (no może 250.000 zł).

Tylko nie używaj do jej sterowania TrainControllera który jest tam opisany jako system sterowania.
 
OP
OP
Montano
Reakcje
0 0 0
#86
Corwin ale twn plan już jest nieaktualny. Pisałem wyżej że Koledzy "wytłumaczyli" mi co i jak i muszę zacząć od małego projektu. Ale myślę nad wykonaniem takiego dźwigu samemu. Mam już rysunki które dostałem od firmy Famak. Dotyczą one właśnie takiej suwnicy oraz rysunki wywrotnicy bębnowej. Zobaczymyoże kiedyś uda śię coś na ich podstawie zbudować.
Na razie za radą Krisa poćwiczę układanie torów, zieleni itd. No i zacznę chyba od tortu.
 
J

Jurek ST44

Gość
#88
Poszukuje zdjęć płaskiej strony Marsa, w przyszłości będę chciał zrobić pojazd, żeby tam polecieć. Na razie poćwicze lądowania z łóżka na podłoge.
Chłopie daj spokój, idz na spacer i nie zawracaj sobie głowy. Nic nie zrobisz.
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#89
Na początek to zacznij od jakiś drobnych scenek tematycznych, kawałek "starej dechy" i do dzieła, poćwicz, naucz się pracy z danym materiałem, szutrowanie, klejenie, malowanie, patyna - naprawdę szkoda Twojego majątku na ćwiczenia na torcie.
 
J

Jurek ST44

Gość
#90
Najwyżej banana dostane. Chłopie jak ktoś wchodzi po porade, to chyba powinien posłuchać tego co mu podpowiadają. Walisz plany miasta, na które Cie nie stać, Dostajesz porade żeby zacząć od czegoś małego, na czym mógłbyś poćwiczyć od Krisa, a Ty nasuwasz o torcie. Kris mówi o dioramce, a Ty naiwaniasz z upartością osła o jakimś dzwigu, bo akurat plany dostałeś. Takie chwyty to puszczenie bąka w sztucznej mgle. Zamknij ten temat i nie zawracaj głowy tym, którzy mają pojęcie i wiedze w takich tematach.
[DOUBLEPOST=1479376437][/DOUBLEPOST]
Kris dzięki za"słabe" zacząłem myśleć jak autor tematu, jeśli nie zauważyłeś że robi tu wszystkich w konia to jemu daj super albo doceniam.
Odemnie też macie słabe, dla zasady.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
#91
To sorki kolego ale czarno to niestety widzę w takiej formie jak to planujesz.Mając dwulatka w domu i czas wolny od 18-tej to za wiele nie zdziałasz, a wiem co mówię bo wychowałem i wykształciłem swoją trójkę.;)

Ponadto m2 makiety to koszt kilku tys.zł w zależności od stopnia zagospodarowania powieżchni.
Czy nie lepiej Ci spróbować z "pomocą" tego dziecka zrobić cokolwiek na początek? Dworzec, ba sam peron nawet samodzielnie lub sklej i spatynuj tak jak potrafisz aby po połączeniu torów i przejezdności układu Wasz skład miał się gdzie zatrzymać ku zadowoleniu Twojemu i radości pomocnika;)
Mówisz, że w domu robisz wszystko i dasz radę i to zrobić. Myślę, że się mylisz:) Ja też tak uważałem do czasu, aż zacząłem robić pierwszą moją dioramę i zaczęły się schody:(
Dobrze, że masz marzenia bo one są początkiem każdej idei i nie daj sobie ich ukraść. Lecz w realu zrób ten pierwszy krok i przekonaj się, że teoria to jedno, a źycie i praktyka to inna bajka. No i oczywiście pokaż to co Ci wyjdzie bo nawet najgorszy efekt pracy realnej jest lepszy od najlepszego planu opisanego projektu.
Życzę dużo cierpliwości i wytrwałości w realizacji Twoich marzeń(y)
 
J

Jurek ST44

Gość
#92
To sorki kolego ale czarno to niestety widzę w takiej formie jak to planujesz.Mając dwulatka w domu i czas wolny od 18-tej to za wiele nie zdziałasz, a wiem co mówię bo wychowałem i wykształciłem swoją trójkę.;)

Ponadto m2 makiety to koszt kilku tys.zł w zależności od stopnia zagospodarowania powieżchni.
Czy nie lepiej Ci spróbować z "pomocą" tego dziecka zrobić cokolwiek na początek? Dworzec, ba sam peron nawet samodzielnie lub sklej i spatynuj tak jak potrafisz aby po połączeniu torów i przejezdności układu Wasz skład miał się gdzie zatrzymać ku zadowoleniu Twojemu i radości pomocnika;)
Mówisz, że w domu robisz wszystko i dasz radę i to zrobić. Myślę, że się mylisz:) Ja też tak uważałem do czasu, aż zacząłem robić pierwszą moją dioramę i zaczęły się schody:(
Dobrze, że masz marzenia bo one są początkiem każdej idei i nie daj sobie ich ukraść. Lecz w realu zrób ten pierwszy krok i przekonaj się, że teoria to jedno, a źycie i praktyka to inna bajka. No i oczywiście pokaż to co Ci wyjdzie bo nawet najgorszy efekt pracy realnej jest lepszy od najlepszego planu opisanego projektu.
Życzę dużo cierpliwości i wytrwałości w realizacji Twoich marzeń(y)
Na początek przy braku czasu i małym dziecku to bym kawałek toru na desce podłogowej przykleił, żeby jakiś lok jeżdził i przy okazji frajde dzieciakowi zrobił.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.273 41 5
#93
Jurek, jeśli Ci nie pasuje temat, to się nie wypowiadaj.
Również dziękuję za "Słabe" - rozumiem Twój tok myślenia, mimo to uważam go za błędny ;)
(mam na myśli to zniechęcanie kolegi).

Montano, skończ już pisać, tylko bierz się do roboty, bo Ci żyć nie dadzą :p
 
J

Jurek ST44

Gość
#95
Ja kolegi nie zniechęcam , on sam siebie tym tematem zniechęcił, a przy okazji zirytował pare osób podejsciem. A tematy takie lubie, bo to coś nowego i może konstruktywnego jak ktoś słucha. W tym temacie akurat wyszło brak motyki , a tym bardziej słońca, same bajki z mchu i paproci.
Wycofałem ocene,
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
B
Planuję 14
Planuję 64
Planuję 117
Planuję 272
Planuję 31

Podobne wątki