• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta X

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#4
Bardzo ładnie ale pokombinuj coś z budką obrotnicy bo oryginalna jest paskudna. ( mówię tak na zaś bo na fotkach jej nie widać ;)
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#5
Pierwszy raz widzę stonke w takiej jakości i wykonaniu. Super jest te podświetlana tablica rodzielcza i bardzo podoba mi się właściwy kształt tej stonki bo inne zawsze były my ciut za wąskie w porównaniu z oryginałem,a w niej takiego wrażenie nie mam
ciekawe kto ją wykonuje oraz ile kosztuje?
Ciekawi mnie też porównanie z SM42 z EFC-Loko
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
#7
Piotr Wąskotorowy napisał(a):
Pierwszy raz widzę stonke w takiej jakości i wykonaniu. ...ciekawe kto ją wykonuje oraz ile kosztuje?Ciekawi mnie też porównanie z SM42 z EFC-Loko
A to nie jest własnie EFC? Może kolega Daniel odpowie?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
#9
A czy to tajemnica, kto takie cuda robi? I czy można taki model kupić, czy to jest jednostkowy model, zrobiony przez kogoś tylko dla siebie?
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#12
Kolejne etapy powstawania infrastruktury i zieleni.
Jeszcze mnóstwo patynowania i waloryzacji budynków.
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#14
Obiecałem Danielowi, że nie będę zabierał głosu w jego wątku, ale tu zaintrygowała mnie jedna rzecz.
W jaki sposób będą rozładowywane wagony z węglem do zasobników?
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#15
Zbyszek napisał(a):
Obiecałem Danielowi, że nie będę zabierał głosu w jego wątku, ale tu zaintrygowała mnie jedna rzecz.
W jaki sposób będą rozładowywane wagony z węglem do zasobników?
Jeszcze nie ma zasieków węglowych - powstaną w przyszłym tygodniu, a dźwig ma tak szerokie pole zasięgu,że spokojnie starcza na zasobniki i zasieki.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
#17
Makieta zapowiada się super, jak zwykle u Daniela, ale ja też mam małą wątpliwość: czy ten żuraw bramowy może jeździć po torze w łuku? Czy takie rzeczy zdarzają się w rzeczywistości?
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#18
Andrzej Harassek napisał(a):
Makieta zapowiada się super, jak zwykle u Daniela, ale ja też mam małą wątpliwość: czy ten żuraw bramowy może jeździć po torze w łuku? Czy takie rzeczy zdarzają się w rzeczywistości?
Tego nie sprawdzałem .ale przyjmując,że różne dziwne rzeczy zdarzają się w realu także na polu technicznych osobliwości, uzgodniłem z właścicielem makiety, że będzie to wyglądało nietypowo i ciekawie . ( Równie dobrze żuraw mógłby posiadać wózki skrętne, bo czemu i nie?).
Po za tym takie rozwiązanie wymusił układ torów na terenie dojazdu do lokomotywowni.
To tylko makieta, więc pomijamy ortodoksyjny realizm na korzyść fajnego dla oka rozwiązania.
A tym czasem kolejne , początkowe etapy makietowej urbanistyki.
 

Załączniki

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.285 41 5
#19
Czy te zaciemnione miejsce to następna zagadka? ;)

Co do tego żurawia, to spokojnie te prowadnice mogły być proste. Zmieściłyby się. Ale to nie moja makieta :) Dzięki temu jest ciekawiej :)
I rozumiem, że dechy w międzytorzu na przejeździe będą uzupełnione, bo osobiście nie chciałbym przez takowy przejeżdżać ;) Chyba, że to stary zamknięty, wybrakowany już przejazd.

A tak poza tym...Daniel, jak zwykle w formie :D
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#20
Kris napisał(a):
Czy te zaciemnione miejsce to następna zagadka? ;)

Co do tego żurawia, to spokojnie te prowadnice mogły być proste. Zmieściłyby się. Ale to nie moja makieta :) Dzięki temu jest ciekawiej :)
I rozumiem, że dechy w międzytorzu na przejeździe będą uzupełnione, bo osobiście nie chciałbym przez takowy przejeżdżać ;) Chyba, że to stary zamknięty, wybrakowany już przejazd.

A tak poza tym...Daniel, jak zwykle w formie :D
Wszystko jest dopiero na początkowym etapie więc powoli będziemy wykańczać i pokazywac
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki