• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

makieta w skali Z 1:220

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#1
Witam,
widże że skala z jest mało popularna (nie jest to dla mnie zaskoczenie:) ale ja sie zdecydowałe i polecam wszystkim. postaram sie umieszczać zdjęcia z postępów budowy
 

nesek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Czekamy na zdjęcia ;)

Ja też posiadam makietę w skali Z. Jeszcze nie ukończona ale jest

Mam trzy pytania. Jak na razie. W jaki sposób szutrujesz tory ?
Ponieważ ja używam taśmy firmy Busch pod tory a potem szutruje.
Taśma wygłusza i dobrze trzyma szuter.

I czy posiadasz jakiś tabor na zbyciu (konkretnie lokomotywy) ?

Oraz czy posiadasz plan swojej makiety ?



I ostatnie . Z czystej ciekawości. Czy dworzec z `artykułymodelarskie.pl i jego mini recenzja
to Twoje dzieło ? Przypadkiem natrafiłem . ;>

Pozdrawiam
 
OP
OP
lukas76

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#5
Cześć
moja tez jest jeszcze daleka do końca ale na pytania mogę odpowiedzieć:
1)tory szutruje w sposób niekonwencjonalny (przesiałem piasek morski pomieszany z rzecznym potem zmieliłem go w starym młynku elektrycznym i ponownie przesiałem tory przykleiłem na podkłady z korka , podsypałem tory i nasaczyłem wikole z woda, potem pomalowałem
2) niestety nic narazie nie sprzedaję a raczej próbuje kupic
3) plan makiety (zdjęciowy) na viewtopic.php?f=1&t=6249&start=25
4) tak to moje recenzje choć nie wszystko kupiłem w tym sklepie - sam wiesz jak to jest z Zetka
pozdrawiam, Łukasz
 

nesek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Aha. Rozumiem ;)

Ciekawa metoda. Czekam na więcej zdjęć i rozwój w budowie (jeżeli może być jeszcze większy)

Ceny jeżeli chodzi o torowisko fatalne. A brakuje mi tak nie wiele ;) Trudno. Trzeba będzie zapolować na allegro lub ebay.


Ps. Świetnie wykonany pulpit sterowniczy. Maksymalna estetyka. Jakby oryginalne marklinowskie zestawy.
 
OP
OP
lukas76

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#7
cóż co do cen to sie wolę niewypowiadac ale mozna sie było tego spodziewać po niszowym produkcie. mnie jednak bardziej boli dostępność niz cena

Może wrzucisz jakieś swoje zdjęcia ?
 

nesek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Tak ! Już nie długo będą zdjęcia tylko ogarnę to jakoś ;)


Nie wiem czy pamiętasz ale jesteś w stanie podać mi z jakich łuków składa się wewnętrzny okrąg ?
 

nesek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Dzięki ;) Ale w sumie już nie trzeba. Doszedłem do ładu z moim torowiskiem. Mimo tego , że wygląda jak by łuki były (dosłownie) kwadratowe. ;) Ale taki już urok marklina
 
OP
OP
lukas76

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#11
Witam, dziś zgodnie z obietnicą kilka zdjęć ogólnych a kiedyś szczegóły:)
 

Załączniki

szczepek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Super makieta ! Małe a cieszy oko :) . Gdyby ruszyła produkcja zetki pełną parą to byłoby na pewno więcej makiet (zajmuje mało miejsca i można tworzyć ciekawe układy torowe). Tak z ciekawości przeglądałem oferty polskich sklepów i produkty Zetki to przysłowiowa kropla w morzu potrzeb. Ostatnio byłem we wrocławiu i widziałem chyba V36 za 90 zł. Nie wiem czy to dużo czy mało (może taniej jest w internecie ale nie widziałem). Tak czy inaczej gratuluję pięknej makiety i życzę powodzenia w dalszej budowie :)
 

nesek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
myślę,że kolega pomylił się o jedno zero ;)

no niestety kwestia dostępności skali Z (nie mowiąc już o cenie) to po prostu dno. Może gdyby marklin prowadził inną politykę (między innymi eksportu) było by lepiej.

Pewnie gdybyśmy byli obywatelami 'zza odry było by łatwiej w tej kwesti.

Na pocieszenie dodam, że użytktownicy królewskiej skali 1 mają gorzej ;) (u mnie skończyło się na 3m toru i lokomotywie marklina). Cena z 3 zerami na końcu to tylko 'przeciętna lokomotywa

jutro rano dodam zdjęcia tego co dłubię w z-ce.
 

UNIVERS

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
popowe napisał(a):
Gdyby w Zetce było choć by tyle PKP co w H0 to sam bym przeszedł.
czyli bardzo dużo to wówczas by było (bo w H0 jest bardzo dużo PKP)...
Niestety, zapomnij kolego. Zetka ma tylu zwolenników w PL, że można ich w zasadzie wymienić na palcach jednej reki (jeśli chodzi o tych, co się ujawniają na forach).
Za to sytuacja poprawia się w PL w N-ce (1:160) - drugiej co do popularności skali na świecie. W Polsce sytuacja jest zgoła inna (inna niż światowe trendy) - tu wiedzie prym H0, potem TT, a na końcu N i Z.
 

szczepek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
lukas76 napisał(a):
dzięki szczepek, mam pyt. co to v36 bo coś mi z cena nie gra no i gdzie to coś :) widziałeś?
W składnicy harcerskiej na ul. Szewskiej we Wrocławiu. Lokomotywa naprawdę kosztowała 96 zł (albo 98). Obok stał wagonik firmowy Marklin ( tej ceny już nie pamiętam ale w granicach 60-70 zł)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł Z 19

Podobne wątki