• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta w małym pokoiku

martynkaaa90

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Szanowni użytkownicy - wiadomo, że zawsze chciałoby się nieco więcej miejsca na nasze kolejowe hobby ale jest jak jest... przechodząc do rzeczy, mam do zagospodarowania pomieszczenie 2.6x2.6 metra z tym, że cała makieta musiałaby iść po obrysie tego pomieszczenia. Zastanawiałam się na dwiema przeciwległymi stacjami. Jedna malutka, a druga nieco większa z zapleczem kolejowym.

Odnośnie tej większej to oczywiście marzy mi się wiele torów, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsca jest to niemożliwe.

Makieta ma powstać w skali h0, celuję w III epokę. Pomożecie w konstrukcji jakiegoś sensownego i minimalnie realistycznego planu?
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.078 140 0
#3
OP
OP
M

martynkaaa90

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
No tak średnio z tym taborem tt... jest trochę używanych makiet tt, ale to raczej złom. Wstępnie myślałam o takim układzie.
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.392 463 29
#6
Warto byłoby pokazać cały plan. Z takiego fragmentu niewiele wynika. Ogólnie stacja z rozjazdami łukowymi jak najbardziej ma sens, ale w sytuacji tak małej ilości miejsca trzeba się zastanowić nad długością stacji w stosunku do reszty, żeby został choć kawałek szlaku.
 
OP
OP
M

martynkaaa90

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Druga strona miałaby wyglądać tak jak to co już zaprezentowałam. Ale wtedy faktycznie miejsca na szlak będzie niewiele...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
B
Planuję 14
Planuję 64
Planuję 117
Planuję 272
Planuję 31

Podobne wątki