• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta w kształcie litery "L"

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#1
Witam wszystkich,

juz za niespełna 2 tygodnie robie mała przeprowadzke w domu. Daje mi ona możliwość zrobienia makiety w kształcie litery "L". Narzie zamieszcze "schemat" jaki sobie wymyśliłem. Tak naprawde nie mając wiekszego pomysłu jak to zrobić :(. Najbardziej chciałbym żeby tory się zamykały w kółeczko tak jak widać. A gdzieś pomiędzy zrobie jakiś mały przystanek jak starczy miejsca. A problem mam taki nie potrafie sobie jakoś policzyć i wpasować w to miejesce torów tak aby miało to ręce i nogi. Wiem tylko tyle że R4 to za dużo i że sie nie zmieści. Tu prośba o podpowiedź jak te elementy zrobić tak aby zajmowały jak najmniej miejsca i zarazem zeby dłuższe loki mogły tam zawracać. Myśle też ze pozostałe elementy beda miały szlak dwu torowy jak na schemacie.

Pozdrawiam
Artur
 

Załączniki

OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#4
Tak też myślałem o małej stacyjce pytanie tylko czy 2000mm może troche wiecej wystarczy.

Ale ważniejsze jest ile potrzebuje miejca żeby zrobić tą pętle :?:
Pomysły sa dwa.
 

Załączniki

OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#6
Co do modułów to Ci którzy byli na FM może pamietają ale tam miałęm watek gdzie sa moduły warsztatu naprawczego :D i teraz juz czekam na skrzynki ( mi nie wychodziło wycinanie wycinarka wiec dałem do stlolarza :) ) I te moduły zamierzam piescić i one sa na pierwszym miejscu. To chcę mieć żeby czerpać satysfakcje z ogladania jak pociag jednak jedzie i jedzie. Na razie ułoże same tory a zieleń i reszte jak skoncze z modułami.

Teraz juz zaczołem sobie testować jak to jest z tłuczniowaniem, postarzaniem budynków, ukąłdaniem traw itp. ale jestem z tego bardzo nie zadowolony i narazie tego nie pokaże może sie odwarze jak skończe ale to może.
 

klaus

Nowy użytkownik
Reakcje
20 0 0
#7
A ja mam dla kolegi jeszcze inna propozycję ponieważ najwięcej miejsca zajmują owe pętle może chociaż zamiast jednej z nich zrobić stację końcową taką np z obrotnicą gdzie można fajne manewry przeprowadzić, stacja się wydłuży dojdzie kilka możliwości torowych a loki zawrócą na obrotnicy lub objadą skład jakimś bocznym torem.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#8
no dobra pomysł tez jest dobry ma tylko na chwile obecna kilka mankamentów. Jestem poczatkujacym "kolejkowiczem" :D nie to w sumie nie problem. Tak naprawde jak sie orientowałem to obrotnice sa dość drogie. A umnie z $$ jest teraz tak sobie. Chociaż ja wiem musiałbym sobie to rozrywować jakis plan zrobić z ta obrotnica bo jest to coś co chiałbym mieć :) zaraz oblukam ta stronke ze stajyjkami i zobacze co tam jest.
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
moduly

O ile mi wiadomo te moduly mają stać na pułkach. Jak masz zamiar jezdzic z nimi na jakieś zjazdy to można pomyslec zeby mialy profile LL umozliwiające łaczenie sie z innymi.
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#10
ja mam taki pomysł

dwa niezależne układy torów, izolowane od siebie
i po końcach modułów zrobic wjazd do tunelu, w tunelu zwrotnica na drugi tor i pociag wraca jakby zawrócił,ale torem przeciwnym

mniejsze koszta i mniej miejsca

tylko loki by jechały odwrotnie w jedna stronę hmmmm
chyba zły pomysł :cry:
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#11
to musiałbym zrobić gdzieś element o szerokości 500mm wiecie jest jeszcze jedno rozwiazanie zamknać całość w kółku i ustawiać tylko na czas "zabawy" jak chwile w pracy znajde to naszybko coś mazne :)
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#12
Mam na myśli coś takiego. A tak naprawde to jeden z forumowiczów mi to podpowiedział :) musze tylko dokłądnie to rozrysować tak zeby meble nie przeskadzały :)
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#13
Artur jak się masz tym bawić sam w domu to moze pomyśl nad zmianą skali bo to Ci ułatwi wiele. Mająć 4,5 m szerokosći pokoju na H0 + plany na stacyjkę to wychodzi mi z tego zbiór pusty. Jelsi natomiast chcesz sie bawić z innymi to jak mówią koledzy zrobić sobie moduły szlakowe np z przystankiem na łuku i potem śmigać z nimi na zloty.

PS. Te twoje Błonie to które :?: www.szukacz.pl wyszukał mi 20 takich miejsc :)
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#14
Moje Błonie to chyba to najwieksze pod Warszawa :) http://www.blonie.pl/

A co do modułów no mógłbym zrobić szlak ale w tedy to by musiało miec 500mm szerokosci a to dość szrokie jak na półke. no nie wiem juz sam :( a skali nie chciałbym zmieniać only H0 :D
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Przeciez mozesz zrobic moduly dowolnej szerokosci pod warunkiem ze krańcowe moduly bedą mialy odpowiedni profil zeby przylączyc sie do innych.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#19
Witam po krótkiej przerwie,

pokój odmalowany meble juz prawie wszytkie stoja. I zarazem jest już nowy plan zagospodarowania przestrzeni. "Makieta" bedzie dookoła pokoju. Plan poniżej, zaraz pomyśle jak ułożyć tory. Część bedzie przejeżdzać przez szafki a część bedzie na nich stać. jest też planowany most w oknie (Faller 120535), choć rozważam też inne. Dodakowo wymienię elementy, które będę chciał wykorzystać.
Posiadam 2 kanały rewizyjne, szope 3 stanowiskową (przerabiana na dwu stanowiską), magazyn. Poza tym mam jeszcze hale dworcową (Faller 120199) ale ona raczej tu nie pasuje taki nie przemyślany zakup :(. Co do kanałów i szopy bedzie to niewielka modernizacje tego co miało stanąć na modułach (temat na martelu) http://www.forum.martel.pl/viewtopic.ph ... c&start=20. Reszta to jakaś mała stacyjka, może końcowa.

Czekam na jakies propozycje.
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#20
Ciekawy pomysł,
Jednak na twoim miejscu budowałbym segmenty szlakowe w normie na szer np 25cm które tworzyły by makietę w twoim pokoju, łuki i stacja mogłyby być zbudowane poza normą.
Pozdrawiam MarcinL
 

Podobne wątki