• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta w katalogu PIKO 1976

OP
OP
sluzbowo

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#41
Okazuje się, że przedmiotowa makieta ukazała się już w katalogu PIKO z 1967 r. Załączam 4 zdjęcia stamtąd zaczerpnięte, a cały katalog (wraz z pokaźną ilością innych staroci) umieszczam w zasobach.

piko 1967_01.jpg
piko 1967_02.jpg
piko 1967_03.jpg
piko 1967_04.jpg
 
Ostatnio edytowane:

marcin sds

Aktywny użytkownik
Reakcje
51 1 0
#48
Cześć. Znalazłem dwie informacje. Wikipedia podaje że autorem makiety H0 w CSH był p. Andrzej Kieruzalski, założyciel słynnego zespołu "Gawęda". Druga pochodzi od Ks. Janusza Grygiela. Według jego słów makieta w opłakanym stanie stoi w podziemiach Pałacu Kultury.
 

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
#50
Cześć. Znalazłem dwie informacje. Wikipedia podaje że autorem makiety H0 w CSH był p. Andrzej Kieruzalski, założyciel słynnego zespołu "Gawęda". Druga pochodzi od Ks. Janusza Grygiela. Według jego słów makieta w opłakanym stanie stoi w podziemiach Pałacu Kultury.
Kolejna wersja.....a jakieś konkrety bo w PKiN był klub Modelarzy i oni chyba mieli swoją makietę. Ale tu potrzeba weryfikacji.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#53
w PKiN był klub Modelarzy i oni chyba mieli swoją makietę
O ile ja pamiętam, to w PKiN, a ściśle mówiąc w Pałacu Młodzieży, był klub modelarzy, ale nie kolejowych. Warszawski Klub Modelarzy Kolejowych, którego byłem członkiem, przez długie lata miał siedzibę w pomieszczeniu dworca W-wa Śródmieście (wchodziło się do niego z peronu 3 (kierunek zachodni). Rzeczywiście, budowaliśmy makietę, ale nie miała ona nic wspólnego z tą z Centralnej Składnicy Harcerskiej. O klubie modelarzy kolejowych w PKiN nie słyszałem i niczego nie wiem. W latach 90. XX wieku i nieco później WKMK współpracował z Muzeum Techniki. Wspólnie zorganizowaliśmy kilka wystaw modeli i makiet, ale żaden klub działający przy PKiN w tym nie uczestniczył.

Ale to wszystko nie znaczy, że makieta z CSH nie mogła być gdzieś W PKiN przechowywana.
 

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
991 2 1
#54
O ile ja pamiętam, to w PKiN, a ściśle mówiąc w Pałacu Młodzieży, był klub modelarzy, ale nie kolejowych. Warszawski Klub Modelarzy Kolejowych, którego byłem członkiem, przez długie lata miał siedzibę w pomieszczeniu dworca W-wa Śródmieście (wchodziło się do niego z peronu 3 (kierunek zachodni). Rzeczywiście, budowaliśmy makietę, ale nie miała ona nic wspólnego z tą z Centralnej Składnicy Harcerskiej. O klubie modelarzy kolejowych w PKiN nie słyszałem i niczego nie wiem. W latach 90. XX wieku i nieco później WKMK współpracował z Muzeum Techniki. Wspólnie zorganizowaliśmy kilka wystaw modeli i makiet, ale żaden klub działający przy PKiN w tym nie uczestniczył.

Ale to wszystko nie znaczy, że makieta z CSH nie mogła być gdzieś W PKiN przechowywana.
Tutaj są zdjęcia makiety z roku 1967 z Pałacu Młodzieży w Katowicach. Fot. Erich Andres (zdjęcia wrzucone na portal Alamy)

im-jugendpalast-in-kattowitz-woiwodschaft-schlesien-1967-at-the-palace-of-youth-in-katowice-si...jpg

im-jugendpalast-in-kattowitz-woiwodschaft-schlesien-1967-at-the-palace-of-youth-in-katowice-si...jpg
 

AXELro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#59
Cześć.
Trochę odgrzeję temat. Czy poza kilkoma zdjęciami z wnętrza CSH z Wrocławia zachowały się gdzieś zdjęcia z wnętrza Składnic z innych miast?
A może ktoś z was pamięta taką sieć sklepów Kaufhalle z dawnego DDR. W każdym było stoisko z modelami i obowiązkowo makieta. Przekopałem pół internetów i nic...
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#60
No dobra. Po tylu latach czekania, czas działać. Wklejam cztery zdjęcia. Trzy kolegi ALA z tutejszego forum, który wyraził zgodę na ich publikację (zresztą podobno gdzieś w czeluściach forum już były lub nadal są; jedno z nich mam uszkodzone, jak widać) oraz zdjęcie autora podpisanego z nazwiska, który mi nigdy nie odpisał na email. Zdjęcie to ściągnąłem z internetu, było więc publicznie dostępne. Automatyczne roboty archiwizujące strony zrobiły zresztą to samo co ja. Zamieszczam zatem to zdjęcie tutaj na forum, pro publico bono.
Miłych wspomnień życzę podczas oglądania tej skromnej fotosesji sprzed lat; ja też zostawiałem na szybie CSH odciski palców i czubka nosa : )

ALA_2013_009a.jpg


ALA_2013_009b.jpg


ALA_2013_009c.jpg


makietaH0_skladnicaZHP_wawa_marszalkowska1987.jpg
 

Podobne wątki