• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta w katalogu PIKO 1976

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
#21
Czekamy chyba wszyscy gdyż ta makieta była nie raz naszym marzeniem i początkiem przygody :) Ile matka miała ze mną problemów by mnie odciągnąć od niej na autobus do domu.
 

Darek1957

Znany użytkownik
Reakcje
1.209 0 0
#25
"Gdzieś mam (lub miałem :( ) na dysku zdjęcie makiety w wielkości H0 z CSH na Marszałkowskiej. Jeśli znajdę, to tutaj wrzucę (miałem awarię jednego z dysków i część danych została stracona, ale może to zdjęcie się uratowało, zobaczymy)".

Kylogram, czy udało się znaleźć zdjęcie makiety H0 z CSH na Marszałkowskiej?
 

Filonxxxl

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#26
Znalazłem u siebie coś takiego, ale na 100% pewny to nie jestem...
Zdaje mi się, że to ta z CSH z Marszałkowskiej, ale... stary już jestem i nie do końca pamiętam o_O

makieta CSH.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#28
Bywałem w CSH na Marszałkowskiej bardzo często i nie pamiętam aby ta makieta ze zdjęcia tak wyglądała.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#29
Znalazłem u siebie coś takiego, ale na 100% pewny to nie jestem...
Zdaje mi się, że to ta z CSH z Marszałkowskiej, ale... stary już jestem i nie do końca pamiętam o_O

Zobacz załącznik 476385
Nie absolutnie to nie makieta z CSH. To widać rzut na pierwszy oka po Tirach z kontenerami. Stronka typowo plotkarska, więc dziennikarzyny wrzuca pierwsze lepsze zdjęcie i szczęśliwy.
 

Darek1957

Znany użytkownik
Reakcje
1.209 0 0
#30
Pamiętam doskonale makietę z CSH w Warszawie. Mieszkałem niedaleko Składnicy i byłem częstym gościem przy makiecie. Szkoda,że nie zrobiłem zdjęcia. Ale kto wtedy o tym myślał?
Dziwne, że w całym internecie nie ma ani jednego zdjęcia z tego okresu. Makieta była rarytasem w naszym kraju i była "fotogeniczna". Na załączonej fotografii - to nie jest makieta z CSH.
 

Filonxxxl

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#31
Rzeczywiście, dość bezkrytycznie podszedłem do tej fotki.
Jak na tamtą makietę z CSH ta z fotki jest zbyt ordynarna i niedopracowana.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#32
Zdecydowanie to nie ta makieta, z kilku powodów, z których tiry z kontenerami bynajmniej nie są najważniejsze: makieta na zdjęciach wydaje się, że jest zrobiona na nowych torach Piko A-Gleis, podczas gdy tamta była z torów Pilz (o A-Gleis wtedy nikt nie śnił), a tabor kolejowy jest współczesny, zwłaszcza piętrowe wagony na pierwszym planie. No i układ torów jest zupełnie inny.
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#33
czy udało się znaleźć zdjęcie
To, że się nie odzywam nie oznacza, że zapomniałem o sprawie.
Jeśli uda się odzyskać zdjęcie, to je tutaj wkleję. Ale ostudzę emocje: miałem/mam niestety tylko jedno zdjęcie, kolorowe, fragmentu makiety, nie mojego autorstwa. Na pewno zdjęcie pokazane powyżej nie przestawia tej makiety, co już inni koledzy wyjaśnili. Dam znać jak tylko odzyskam/znajdę zdjęcie, które Wam obiecałem.
 

PIKO57

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
73 1 0
#35
Problemem tej makiety było to ,że często puszczały luty na torowiskach i trzeba było je poprawiać , niestety makieta została przekazana do jakiegoś Domu Dziecka i w krótkim czasie uległa zniszczeniu. Szkoda , bo kiedy miałem możliwość jej podotykać , to nie myślałem ,żeby poprosić ojca o zrobienie zdjęcia. Modelarnia mieszcząca się w Pałacu Kultury czasem zajmowała się naprawami bieżącymi , i największym szczęściem było jak wchodziłeś za barierki i z miernikiem Lavo2 szukałeś gdzie zasilanie uciekło , potem , tylko lutownica, i cyna... Ale to były B. dawne czasy..
Zdjęć niestety nie mam , ale te wcześniej publikowane nie dotyczą tej makiety.
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#36
Jest! Znalazłem zdjęcie makiety z CSH na Marszałkowskiej! Według opisu w nazwie pliku zostało zrobione w 1987 roku. Jest kolorowe i przedstawia widok na główną stację makiety z dwoma składami towarowymi i jednym osobowym, a w tle budynki miasta, za nimi kamieniołom oraz wzgórze.
Napisałem do Autora z prośbą o zezwolenie na publikację. Czekamy.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#37
To wielu z nas wrócą wspomnienia..... Ile naszych nosów wycieralo wtedy szybę od strony Marszałkowskiej przed godzina 11.00, bo wtedy właśnie otwierano składnicę ;).

To teraz już tylko czekamy na wspomniane fotografie.
 

Gwynbleidd

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#39
Ja również.
Na tej makiecie był kamieniołom ? W którym miejscu ?
Najbardziej z tej makiety pamiętam podziemną stację kolejową i wzgórze z silosami ( jak się wchodziło do składnicy to był to lewy górny róg - przy nim na bocznicy stał też skład z dźwigiem ).
 

Podobne wątki