• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta w katalogu PIKO 1976

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#1
Szanowni,

W katalogu PIKO datowanym na 1976 są zdjęcia makiety, które załączam (być może jeszcze nie wszyscy je znają?)

piko1976_01_resize.jpg piko1976_02_resize.jpg piko1976_03_resize.jpg piko1976_04_resize.jpg piko1976_05_resize.jpg piko1976_06_resize.jpg piko1976_07_resize.jpg piko1976_08_resize.jpg piko1976_09_resize.jpg piko1976_10_resize.jpg

Pytania brzmią:
- co to była za makieta?
- czy jeszcze istnieje?
- czy znane są jakieś inne jej zdjęcia?
- czy znany jest jej plan / układ?
 
Ostatnio edytowane:

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#4
Pamiętam ten katalog i ścisk w gardle gdy patrzyłem na zdjęcia tej makiety w katalogu... marzenie wówczas było :)
 

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
419 3 0
#5
Taaaa, jedno z tych zdjęć, to z tym wysokim wiaduktem łukowym było zamieszczane na takiej ulotce dokładanej do różnych modelarskich rzeczy. Ja na podstawie tego zdjęcia wykonałem ten wiadukt. Materiałem do wykonania były szyny modelarskie, które lutowałem, masakraaa:)
I tak jak kolega jafrap napisał, marzenie było żeby ją zobaczyć a ja nie mogłem przez nie spać-marzyłem że kiedyś taką zrobię.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#6
Gdzieś w piwnicy między kartonowym pudełkim z niebieską V200 Gutzolda i transformatorem PIKO (tym wielkości małej zamrażarki;)) mam gdzieś jeszcze ten katalog. Może to od niego zaczęła się moja fascynacja małymi miastami:)
 

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#7
Hah dokładnie... Zawsze jak patrzyłem na te zdjecia pytałem sie Taty, kiedy nasza makieta będzie tak wyglądać :p niestety skończyło sie na zwykłej sklejce 2x1,5m z przyklejonymi albo nawet zamocowanymi na gwoździe torami w skali TT. Jeśli nie poszła do pieca to pewnie gdzieś tam jeszcze leży na strychu :p Ale sentyment do tych starych katalogów pozostał.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#9
I wszystko chodziło w analogu, o sterowaniu cyfrowym nikt wtedy nawet nie marzył, takiego czegoś po prostu nie było.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#11
A zna ktoś jakieś linki do zdjęć z tą makietą - niesamowita była swoim rozmiarem. Chyba, że to ostatnie zdjęcie to jeszcze jakaś inna?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#12

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#13
A czy ktoś pamięta makietę w Warszawie na Ul. Marszałkowskiej w składnicy harcerskiej? Podobno to była makieta Piko. Czy ktoś posiada zdjęcia tej makiety?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#14
Pamięta, pamięta, ale zdjęć nie ma :(. Były dwie, pierwsza w TT, dwutorowa linia robiąca podwójną pętle. Druga, ktora zastąpiła tę pierwszą, była w H0, sporo większa, z bardziej rozbudowanym układem torów, którego już dobrze nie pamiętam. Ta druga działała do końca istnienia Centralnej Składnicy Harcerskiej. Też jestem ciekaw, czy ktoś ma zdjęcia tych makiet.

PS. Chyba już o tej makiecie kiedyś rozmawialiśmy na forum.
 

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
#16
A czy ktoś pamięta makietę w Warszawie na Ul. Marszałkowskiej w składnicy harcerskiej? Podobno to była makieta Piko. Czy ktoś posiada zdjęcia tej makiety?
Makieta istniała do końca działalności sklepu, następnie trafiła w prywatne ręce. Jej przyszłość próbowali ustalić dziennikarze ale co dalej wyszło nie wiem. Makiety były dwie jedna w TT i jedna w H0.
 

Darek1957

Znany użytkownik
Reakcje
1.209 0 0
#17
Pamiętam makietę H0 w Składnicy Harcerskiej. Często odwiedzałem to miejsce i marzyłem chociaż o fragmencie takiej makiety u siebie w domu. Upłynęło wiele lat, a moje marzenia się spełniły. W porównaniu do tamtej "epoki" modelarstwa kolejowego...to nieporównywalna możliwość wykonania modułu, makiety w skali H0.
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#18
Gdzieś mam (lub miałem :( ) na dysku zdjęcie makiety w wielkości H0 z CSH na Marszałkowskiej. Jeśli znajdę, to tutaj wrzucę (miałem awarię jednego z dysków i część danych została stracona, ale może to zdjęcie się uratowało, zobaczymy).
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#20
Gdzieś mam (lub miałem :( ) na dysku zdjęcie makiety w wielkości H0 z CSH na Marszałkowskiej. Jeśli znajdę, to tutaj wrzucę (miałem awarię jednego z dysków i część danych została stracona, ale może to zdjęcie się uratowało, zobaczymy).
Rany, ależ to byłoby wspaniale zobaczyć zdjęcia tej makiety i sobie powspominać. Trzymam kciuki za znalezienie tych zdjęć.
 

Podobne wątki