1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Pytanie Makieta w katalogu PIKO 1976

Dyskusja w 'Makieta i moduł' rozpoczęta przez użytkownika sluzbowo, 31 Grudnia 2013.

1. KacperWKK

KacperWKK Aktywny użytkownik

Czekamy chyba wszyscy gdyż ta makieta była nie raz naszym marzeniem i początkiem przygody :) Ile matka miała ze mną problemów by mnie odciągnąć od niej na autobus do domu.

• Popieram Popieram x 1

2. Harry Potter

Harry Potter Znany użytkownik

A bo to tylko z Tobą???:D:D:D

Pozdrawiam z MMz:)

ps. ...no i Ojciec też:ROFL::ROFL::ROFL:

• Doceniam Doceniam x 1
    • Popieram Popieram x 1
  3. Kempol

Kempol Znany użytkownik Donator forum GGM

Ja tak miałem, przy Składnicy Harcerskiej w Katowicach, stare, dobre nie zapomniane czasy.
    Tylko, że ze mną walczyła Babcia Hilda, świeć Panie nad Jej duszą.

4. piottrw

piottrw Aktywny użytkownik

W CSH w Krakowie Nowej Hucie była makieta w skali TT a na niej stał startowy shinkasen. Może dlatego siedzę w tt. Warszawskiej nie widziałem.

5. Darek1957

Darek1957 Aktywny użytkownik

"Gdzieś mam (lub miałem :( ) na dysku zdjęcie makiety w wielkości H0 z CSH na Marszałkowskiej. Jeśli znajdę, to tutaj wrzucę (miałem awarię jednego z dysków i część danych została stracona, ale może to zdjęcie się uratowało, zobaczymy)".

Kylogram, czy udało się znaleźć zdjęcie makiety H0 z CSH na Marszałkowskiej?

6. Filonxxxl

Filonxxxl Aktywny użytkownik

Znalazłem u siebie coś takiego, ale na 100% pewny to nie jestem...
    Zdaje mi się, że to ta z CSH z Marszałkowskiej, ale... stary już jestem i nie do końca pamiętam o_O

makieta CSH.jpg

• Doceniam Doceniam x 1
    Ostatnio edytowane: 6 Maja 2017
  7. 4Rings

4Rings Aktywny użytkownik

8. Arti55

Arti55 Znany użytkownik FREMO Polska

Bywałem w CSH na Marszałkowskiej bardzo często i nie pamiętam aby ta makieta ze zdjęcia tak wyglądała.

• Popieram Popieram x 2
  9. 404W

404W Znany użytkownik

Nie absolutnie to nie makieta z CSH. To widać rzut na pierwszy oka po Tirach z kontenerami. Stronka typowo plotkarska, więc dziennikarzyny wrzuca pierwsze lepsze zdjęcie i szczęśliwy.

10. Darek1957

Darek1957 Aktywny użytkownik

Pamiętam doskonale makietę z CSH w Warszawie. Mieszkałem niedaleko Składnicy i byłem częstym gościem przy makiecie. Szkoda,że nie zrobiłem zdjęcia. Ale kto wtedy o tym myślał?
    Dziwne, że w całym internecie nie ma ani jednego zdjęcia z tego okresu. Makieta była rarytasem w naszym kraju i była "fotogeniczna". Na załączonej fotografii - to nie jest makieta z CSH.

11. Filonxxxl

Filonxxxl Aktywny użytkownik

Rzeczywiście, dość bezkrytycznie podszedłem do tej fotki.
    Jak na tamtą makietę z CSH ta z fotki jest zbyt ordynarna i niedopracowana.

12. Andrzej Harassek

Andrzej Harassek Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów Staff Member Donator forum

Zdecydowanie to nie ta makieta, z kilku powodów, z których tiry z kontenerami bynajmniej nie są najważniejsze: makieta na zdjęciach wydaje się, że jest zrobiona na nowych torach Piko A-Gleis, podczas gdy tamta była z torów Pilz (o A-Gleis wtedy nikt nie śnił), a tabor kolejowy jest współczesny, zwłaszcza piętrowe wagony na pierwszym planie. No i układ torów jest zupełnie inny.

• Popieram Popieram x 1
  13. Kylogram

Kylogram Aktywny użytkownik

To, że się nie odzywam nie oznacza, że zapomniałem o sprawie.
    Jeśli uda się odzyskać zdjęcie, to je tutaj wkleję. Ale ostudzę emocje: miałem/mam niestety tylko jedno zdjęcie, kolorowe, fragmentu makiety, nie mojego autorstwa. Na pewno zdjęcie pokazane powyżej nie przestawia tej makiety, co już inni koledzy wyjaśnili. Dam znać jak tylko odzyskam/znajdę zdjęcie, które Wam obiecałem.

• Doceniam Doceniam x 1
    • Popieram Popieram x 1
  14. Gwynbleidd

Gwynbleidd Nowy użytkownik

Ja również czekam na zdjęcie makiety z CSH Warszawa :)

15. PIKO57

PIKO57 Nowy użytkownik

Problemem tej makiety było to ,że często puszczały luty na torowiskach i trzeba było je poprawiać , niestety makieta została przekazana do jakiegoś Domu Dziecka i w krótkim czasie uległa zniszczeniu. Szkoda , bo kiedy miałem możliwość jej podotykać , to nie myślałem ,żeby poprosić ojca o zrobienie zdjęcia. Modelarnia mieszcząca się w Pałacu Kultury czasem zajmowała się naprawami bieżącymi , i największym szczęściem było jak wchodziłeś za barierki i z miernikiem Lavo2 szukałeś gdzie zasilanie uciekło , potem , tylko lutownica, i cyna... Ale to były B. dawne czasy..
    Zdjęć niestety nie mam , ale te wcześniej publikowane nie dotyczą tej makiety.

Udostępnij