1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Pytanie Makieta w katalogu PIKO 1976

Dyskusja w 'Makieta i moduł' rozpoczęta przez użytkownika sluzbowo, 31 Grudnia 2013.

1. sluzbowo

sluzbowo Aktywny użytkownik

Szanowni,

W katalogu PIKO datowanym na 1976 są zdjęcia makiety, które załączam (być może jeszcze nie wszyscy je znają?)

piko1976_01_resize.jpg piko1976_02_resize.jpg piko1976_03_resize.jpg piko1976_04_resize.jpg piko1976_05_resize.jpg piko1976_06_resize.jpg piko1976_07_resize.jpg piko1976_08_resize.jpg piko1976_09_resize.jpg piko1976_10_resize.jpg

Pytania brzmią:
    - co to była za makieta?
    - czy jeszcze istnieje?
    - czy znane są jakieś inne jej zdjęcia?
    - czy znany jest jej plan / układ?

• Doceniam Doceniam x 6
    • Super! Super! x 3
    • Popieram Popieram x 2
    Ostatnio edytowane: 31 Grudnia 2013

2. maniek2820

maniek2820 Znany użytkownik

Z tego co wiem to Młody technik publikowal kiedyś reportaże z makiet różnych klubów w NRD więc to może być nie koniecznie firmowa makieta PIKO

3. Sachsen

Sachsen Użytkownik H0e

To makieta klubu modelarzy kolejowych z Miśni (Meissen) w Saksonii.
    http://www.agmeissen.de/

Makieta istnieje do dzisiaj i 2-3 lata temu była prezentowana na targach w Lipsku.

• Doceniam Doceniam x 6
    • Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 2
    • Kocham to! Kocham to! x 1
  4. jafrap

jafrap Znany użytkownik

Pamiętam ten katalog i ścisk w gardle gdy patrzyłem na zdjęcia tej makiety w katalogu... marzenie wówczas było :)

• Popieram Popieram x 5
    • Doceniam Doceniam x 1
  5. Przemek Kamiński

Przemek Kamiński Znany użytkownik Donator forum

Taaaa, jedno z tych zdjęć, to z tym wysokim wiaduktem łukowym było zamieszczane na takiej ulotce dokładanej do różnych modelarskich rzeczy. Ja na podstawie tego zdjęcia wykonałem ten wiadukt. Materiałem do wykonania były szyny modelarskie, które lutowałem, masakraaa:)
    I tak jak kolega jafrap napisał, marzenie było żeby ją zobaczyć a ja nie mogłem przez nie spać-marzyłem że kiedyś taką zrobię.

• Popieram Popieram x 2
  6. Adam66

Adam66 Znany użytkownik

Gdzieś w piwnicy między kartonowym pudełkim z niebieską V200 Gutzolda i transformatorem PIKO (tym wielkości małej zamrażarki;)) mam gdzieś jeszcze ten katalog. Może to od niego zaczęła się moja fascynacja małymi miastami:)

7. ogest

ogest Użytkownik

Hah dokładnie... Zawsze jak patrzyłem na te zdjecia pytałem sie Taty, kiedy nasza makieta będzie tak wyglądać :p niestety skończyło sie na zwykłej sklejce 2x1,5m z przyklejonymi albo nawet zamocowanymi na gwoździe torami w skali TT. Jeśli nie poszła do pieca to pewnie gdzieś tam jeszcze leży na strychu :p Ale sentyment do tych starych katalogów pozostał.

• Śmieszny Śmieszny x 1
  8. Slash

Slash Nowy użytkownik

Świetna, szczególnie jak na tamte czasy. Mam gdzieś jeszcze katalog z nią.

9. Andrzej Harassek

Andrzej Harassek Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów Staff Member Donator forum

I wszystko chodziło w analogu, o sterowaniu cyfrowym nikt wtedy nawet nie marzył, takiego czegoś po prostu nie było.

10. przemek tabisz

przemek tabisz Aktywny użytkownik KSK Wrocław

3 razy byłem w Meissen i widziałem na żywo, fabrykę porcelany też.
    Wielka makieta jest/była w Budapest coś tam Muzeum.

11. 404W

404W Znany użytkownik

A zna ktoś jakieś linki do zdjęć z tą makietą - niesamowita była swoim rozmiarem. Chyba, że to ostatnie zdjęcie to jeszcze jakaś inna?

12. Andrzej Harassek

Andrzej Harassek Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów Staff Member Donator forum

A można trochę jaśniej? Czy chodzi o makietę w Miśni, czy o jakąś inną?
    Też mi się tak wydaje. Link do strony klubu w Miśni jest podany wyżej i jest aktualny. Ale makieta tam pokazana wydaje się być nie ta sama.

13. Arti55

Arti55 Znany użytkownik FREMO Polska

A czy ktoś pamięta makietę w Warszawie na Ul. Marszałkowskiej w składnicy harcerskiej? Podobno to była makieta Piko. Czy ktoś posiada zdjęcia tej makiety?

14. Andrzej Harassek

Pamięta, pamięta, ale zdjęć nie ma :(. Były dwie, pierwsza w TT, dwutorowa linia robiąca podwójną pętle. Druga, ktora zastąpiła tę pierwszą, była w H0, sporo większa, z bardziej rozbudowanym układem torów, którego już dobrze nie pamiętam. Ta druga działała do końca istnienia Centralnej Składnicy Harcerskiej. Też jestem ciekaw, czy ktoś ma zdjęcia tych makiet.

PS. Chyba już o tej makiecie kiedyś rozmawialiśmy na forum.

15. stare tory

stare tory Znany użytkownik KKMK

Mówisz/piszesz masz
    CCI20170120.jpg CCF20170120.jpg
    CCI20170120_0001.jpg
    A wszystko to z tej książki
    CCI20170120_0002.jpg

• Doceniam Doceniam x 5
    • Kocham to! Kocham to! x 1
  16. KacperWKK

KacperWKK Aktywny użytkownik

Makieta istniała do końca działalności sklepu, następnie trafiła w prywatne ręce. Jej przyszłość próbowali ustalić dziennikarze ale co dalej wyszło nie wiem. Makiety były dwie jedna w TT i jedna w H0.

17. Darek1957

Darek1957 Aktywny użytkownik

Pamiętam makietę H0 w Składnicy Harcerskiej. Często odwiedzałem to miejsce i marzyłem chociaż o fragmencie takiej makiety u siebie w domu. Upłynęło wiele lat, a moje marzenia się spełniły. W porównaniu do tamtej "epoki" modelarstwa kolejowego...to nieporównywalna możliwość wykonania modułu, makiety w skali H0.

18. Kylogram

Kylogram Aktywny użytkownik

Gdzieś mam (lub miałem :( ) na dysku zdjęcie makiety w wielkości H0 z CSH na Marszałkowskiej. Jeśli znajdę, to tutaj wrzucę (miałem awarię jednego z dysków i część danych została stracona, ale może to zdjęcie się uratowało, zobaczymy).

• Doceniam Doceniam x 2
  19. sluzbowo

sluzbowo Aktywny użytkownik

Będzie cud może? :)

20. Arti55

Arti55 Znany użytkownik FREMO Polska

Rany, ależ to byłoby wspaniale zobaczyć zdjęcia tej makiety i sobie powspominać. Trzymam kciuki za znalezienie tych zdjęć.

• Popieram Popieram x 1

Udostępnij