• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Włoszczowa Północ i CMK

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#1
Witam. Przedstawiam moją obecną makietę stacji Włoszczowa Północ i "kawałka" CMK.
Podstawowe parametry:
skala H0
rozmiary: 5,20X1,50 m, wysokość 1,20 m nad podłożem
torowisko: Roco line na podsypce, długość wszystkich torów ok 42 mb
stacja: 5 torów + 4 żeberka, (trapez na szlaku),długość stacji od głowicy do głowicy ok 3,80 m
dwie nastawnie (późny Gierek) + słynny peron "Gosiewo" (późny Kaczyński) + parking
sterowanie: cyfrowe Roco, obecnie 2 manipulatory Loksmaus 2, rozjazdy i semafory ręczne
budowle inżynieryjne: dwa wiadukty drogowe + nasypy
imitacja sieci trakcyjnej (tylko słupy), obecnie słupy są popielate, kilometraż linii na słupach
zieleń wysoka: ok 120 drzew
figurki ludzi, pojazdy drogowe
Więcej szczegółów oczywiście w razie pytań dopiszę.
A teraz pierwsze zdjęcia :roll:
 

Załączniki

OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#2
Kolejne fotki - Makieta Włoszczowa Północ i CMK

Oto następne fotki :D
 

Załączniki

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#3
chwila.. y? SZOK, Skąd kolega wiedział o czym marzę? Dobra, to kiedy mam się zgłosić po odbiór?

A teraz na poważnie: Super makieta i ciekawe zbiory widzę :) W sumie super pomieszczenie na makietę.
 
OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#4
Dziękuję za uznanie :LOL: . Sama makieta jest wykonana w sposób uproszczony, trochę "na szybko". Chodziło mi o to żeby trochę poszaleć po magistrali, łuki fi 121 cm z przechyłką i skład pięknie się składa. Jest 16 lokomotyw, 3 zestawy ICE, ponad 100 wagonów, wszystko na kurzkupplungach. Nic tylko jeździć, ale z czasem krucho...
 

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#5
I o to chodzi o zabawę! Sam chciałbym się tak pobawić, czy porobić coś dla czystej przyjemności! Ale brak czasu.. :)

Efekt w nocy - BOMBA!

A jakiej firmy te sprzęgi?
 
OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#8
Pomysł niezły, nie robiłem do tej pory filmików. Byłem na Kolegi stronce, piękne kartonowe (betonowe) detale :shock: . Jak zrobię filmiki wyślę na maila. Makieta jest oddalona od mojego miejsca zamieszkania, tak że każda wizyta wymaga wolnego czasu.
 
Reakcje
99 4 2
#12
Kolego Zwrotniczy_1960, wykonanie bardzo ciekawe, ale całość spaprałeś doborem lamp.
Na peronie zmieszałeś dwa style. Nowoczesny peron obstawiłeś czarnym czymś z bliżej nieokreślonej epoki. :roll:
 

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#13
Jak dla mnie wszystko bardzo ładnie :)
Fajnie że robisz coś bardzo rzeczywistego i jeszcze klimaty polskie... :D
Mi brakuje jedynie porządnej patyny. Łat na drogach, brudnych samochodów, śladów eksploatacji taboru... Wszędzie wszechobecny bród z wyjątkiem może nowego peronu :p
 
OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#14
Wszystko co mówicie to prawda. Mogłem, powinienem, itepe itede...
Nie miałem zamiaru zmierzyć się z odwzorowywaniem oryginału. Lampy zastosowałem jakie miałem, wspominałem że robiłem "na szybko", i raczej to prowizorium niż prawdziwa makieta.
Informacja którą chcę Wam podać jest smutna.
Makieta będzie rozebrana, a tabor prawdopodobnie sprzedany/wyprzedany.
Od marca 2012 lokal który zajmuję na makietę idzie do sprzedania, dostałem wymówienie od właściciela. Tak więc przy tej realizacji nie kiwnę już palcem, tylko demontaż...
Nie mam ani warunków ani miejsca na nie tylko na ponowną budowę w H0 ale też za bardzo na przechowywanie ogromnych ilości taboru i akcesoriów.
Prawdopodobnie zmienię skalę na N i być może powstanie jakiś torcik dla moich warunków mieszkaniowych w M3.
Taka to smutna wiadomość dopadła mnie na koniec roku.
Najchętniej zleciłbym budowę tortu w N, nie znacie jakiegoś budowniczego makiet?
Wszystkim życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2012, spełnienia marzeń modelarskich i sukcesów w Waszych realizacjach.
Pozdrawiam serdecznie
 
OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#16
Też nie wierzyłem z początku. Jednak coś czułem i potwierdziło się. Pokój ten jest częścią mieszkania wystawionego na sprzedaż, sprawa przesądzona. Widzę ze Kolega się szczerze zmartwił...Już się pogodziłem, mówi się trudno. :x
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#17
Zwrotniczy_1960 napisał(a):
Najchętniej zleciłbym budowę tortu w N, nie znacie jakiegoś budowniczego makiet?
Jesteś z Krakowa... Masz "u siebie" Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych. Wcale niewykluczone, że wciągnie Cię budowanie z nimi makiety modułowej w H0.
A co do eNki... Szymek, tez z Krakowa ;) sprzedaje właśnie mały torcik ;)
http://allegro.pl/makieta-petla-tanio-r ... 56961.html
Może na początek wystarczy.
:)
 
OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#18
I owszem, jest na miejscu KKMK. Z całym szacunkiem, ale nie wciągnę się w budowę modułów. To nie dla mnie, zawsze miałem na podorędziu jakąś swoją, własną i osobistą makietę i taki status pragnę utrzymać w przyszłości.
Dzieło Szymka obserwuję, to raczej bagietka niż torcik... :roll:
 

Podobne wątki