• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Makieta USA 1/160 początkującego

OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Miałem wrażenie że model ten jest właśnie dość tani i że może jest to coś ze starszych produktów Atlasa. Na zdjęciu trudno to ocenić ale czy mogę spodziewać się poziomu szczegółów porównywalnego np. z trixem lub fleischmannem ? Jeśli nie , który producent amerykańskiego taboru byłby najbliżej takiego poziomu ?
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10
Model jest dość stary, to wypusk z 2007 roku. Ale przez te 10 lat u Atlasa nic się nie zmieniło. Jakoś jest taka sama.

Na szybko zdjęcia (słuchawką telefoniczną a nie aparatem) modelu z bodajże 2005r.
Zobacz załącznik 575756
Zobacz załącznik 575757
Zobacz załącznik 575758

i dla porównania grafiki producenta z 2016 http://archive.atlasrr.com/Images/NLocomotives/ngp3840/1215/40002773.jpg
i 2005 http://archive.atlasrr.com/Images/NLocomotives/ngp3840/48563.jpg
Misiek, Ty piszesz jeszcze z Polski czy już z USA?
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.897 111 7
Model jest dość stary, to wypusk z 2007 roku. Ale przez te 10 lat u Atlasa nic się nie zmieniło. Jakoś jest taka sama.

Na szybko zdjęcia (słuchawką telefoniczną a nie aparatem) modelu z bodajże 2005r.
Zobacz załącznik 575756
Zobacz załącznik 575757
Zobacz załącznik 575758

i dla porównania grafiki producenta z 2016 http://archive.atlasrr.com/Images/NLocomotives/ngp3840/1215/40002773.jpg
i 2005 http://archive.atlasrr.com/Images/NLocomotives/ngp3840/48563.jpg
Ten model akurat by się nadawał do Montany. Po stworzeniu Burlington Northern kombinacje "Chinese red", Great Northern i Northern Pacific dieslów były normalne, kolorowo to wyglądało:cool:
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.062 140 0
Nie wiem o co Ci chodzi. ;D
Ten model akurat by się nadawał do Montany. Po stworzeniu Burlington Northern kombinacje "Chinese red", Great Northern i Northern Pacific dieslów były normalne, kolorowo to wyglądało
Bo to taki właśnie, już przenumerowany na Burlington Northern - w czerwonym mu było do twarzy jeszcze w maju 1976, załapał się na powstanie Conrail.
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Cena... jak na polskie warunki, porównując z modelami europejskimi - jest OK.
Jak na ceny z ebay - powyżej przeciętnej ;-) za równowartość tego w $$$ bym nie kupił ;)
straszne zadupie, google było tam ostatnio w 2007roku
Myślałem że to podejrzanie tanio. W ramach pozbywania się europejskiego taboru wczoraj sprzedałem mojego gagarina 12 lat temu przerobionego przeze mnie na polską st-44 za 2,5x wyższą kwotę ;-)
 

Załączniki

DrCodeWizzard

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 2 0
Amerykańskie modele są zazwyczaj tańsze niż europejskie odpowiedniki. Na przykład prr k4 z dźwiękiem okolo 200 USD. Za minitrixa br 03/01 z dźwiękiem 300 - 400 USD...
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
Nie wiem jak to wygląda na rynku modeli w skali N ale w H0 za model amerykański zwykle się płaci ok 2/3 ceny modelu europejskiego na podobnym poziomie wykonania. Chociaż od jakiegoś czasu obserwuję dość znaczny wzrost cen modeli amerykańskich. Podejrzewam jednak że modele amerykańskie są produkowane i sprzedawane w większych ilościach od modeli europejskich dlatego dzięki bardziej chłonnemu rynkowi można utrzymać niższe ceny. Niestety sprowadzając modele amerykańskie do Europy jesteśmy narażeni na dodatkowe koszty. Po pierwsze wysokie koszty przesyłki lotniczej (mało kto chce wysyłać zwykłą pocztą z uwagi na długi czas dostawy) a druga niemiła niespodzianka to podatek VAT naliczany przez Urząd Celny i to od całych kosztów łącznie z przesyłką.
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.585 33 4
Nie wiem jak teraz to wygląda, ale kiedyś jeśli przesyłka była wysłana jako "gift", nie było cła ani VATu. To też kwestia porozumienia ze sprzedającym, osobiście dokonałem kilkuset transakcji na Ebay, i udało mi się nie płacić nic. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie tak samo, choć już teraz koszty wysyłek są kosmiczne. Są polskie firmy które robią przesyłki morskie, lotnicze zresztą też. Ja korzystałem z US Postal, i UPS. Pierwszy zakup opłaciłem Western Union w piątek i ku swojemu wielkiemu zdziwieniu, paczka UPSem przyszła w poniedziałek. Nie polecam nic zamawiać w okresach świątecznych. Paczki mogą iść 2 miesiące albo wcale nie dojść.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.897 111 7
Produkty europeiskie w Stanach są traktowane jako produkty premium. Co ciekawe nawet stare lokomotywy LIMA, z lat 80-tych mają ceny około $60-70. Dla porównania spalinowozy Athearn z tego samego okresu (tzw. "Blue box), można kupić za około $20, a znawcy tematu potwierdzą że takie stare LIMY jeżdżą dosyć kiepsko, a nawet bardzo kiepsko. Lokomotywy Bachmann z tego samego okresu jeżdżą podobnie do LIMY, a mają ceny podobne do Athearn. Tak jak w Polsce nadal żyje "legenda o Ameryce", tak w Stanach żyje legenda o dobrej jakości europejskich produktach-chodź z mojego własnego doświadczenia, ta druga legenda ma w sobie trochę prawdy.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.062 140 0
Moje spostrzeżenia co do cen używanych modeli na ebay, są takie jak Jacka. Nowe modele kosztują drożej niż 2-3 lata temu.
Kiedyś założyłem sobie, że kupuje lokomotywy w cenie do 40$ (używane) - teraz to problem.

Kilka zdjęć modeli,
Bachman 4-8-2 Light Mountain. DCC ready (wlutowanie dekodera zajmuje 10 minut)
IMG_22277.JPG

IMG_22275.JPG


SW600 (Life Like)
IMG_22279.JPG

IMG_22280.JPG

IMG_22281.JPG

FT (Intermountain, DCC ready)
IMG_22877.JPG

IMG_22876.JPG
 

DrCodeWizzard

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 2 0
Jak wroce do domu z pracy to wkleje pare zdjeci moich modeli w N dla porownania: PRR K4, PRR M1, PRR L1 (samorobka), PRR H8 (samorobka), Model Power Mikado, pare diseli...
 

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Ja używam szyny Atlas w łukach 9 3/4" (wewnętrzne tory, 248mm) i 11" (zewnętrzne tory, 279mm) bez żadnych problemow.
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Jeszcze dwa pytania :

1. Mam dwa starsze wagony bachmanna z europejskim sprzegiem. Czy da się je jakoś wykorzystać? Wymienić sprzegi lub rozwiązać to w inny sposób?

2. Czy na torowisko zastosować tory rozsprzegające czy też jakieś inne rozwiązanie pozwalające rozsprzęgać składy ?
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki