• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Makieta USA 1/160 początkującego

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.066 140 0
To zacznij kupować za Atlantykiem. Cenowo wychodzi tak samo jakbyś ściągał z UK.
Wbrew powszechnej opinii ;) paczki z USA drogie nie są. Na pewno nie eNkowe.

Akurat Showcase wysyła do Polski
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Uliczka przystacyjna z dwiema kamieniczkami jest w zasadzie gotowa, zastanawiam się jedynie czym ewentualnie wypełnić ten pusty fragment asfaltu po prawej stronie, na wysokości auta... Jakiś mały obiekt/mała architektura typowa dla klimatów małomiasteczkowej Ameryki....
 

Załączniki

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.287 61 2
Ten pierwszy wydaje się bardziej pasować do tej makiety. I do takiego malego miasteczka. Ten drugi chyba by pasował przy nieco bardziej ruchliwej drodze. Ale tylko nieco bardziej ruchliwej.
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
W zasadzie finał, została tylko sygnalizacja na która trochę poczekam.
 

Załączniki

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.287 61 2
Wszystko zależy jak kto na to patrzy. Przewody teletechniczne to był drut o średnicy ok 3mm. W H0 musiał by mieć ok 0,03 mm. W skali N coś mniej jak 0,02 mm. Chyba byś musiał zatrudnić jakiegoś tresowanego pająka co by Ci te druty porozpinal. A na poważnie to są też bardzo cienkie druty nawojowe. Ja gdzieś mam szpulke drutu w emalii o średnicy 0,03mm o ile dobrze pamiętam. Warto jednak wiedzieć że sama emalia zwiększa grubość drutu a jeszcze rozpiete druty na słupach powinny być w ciemnym kolorze co wymaga pokrycia kolejną warstwą farby i przy tak małych średnicach grubość drutu może nam się podwoić. Może użyć czarnego markera przed rozwieszeniem drutu. Myślę że najpierw trzeba skądś zdobyć drut 0,015-0,02 mm.
A swoją drogą to te słupy wyglądają bardzo plastikowo. Warto by je pomalować
 

Podobne wątki