• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Makieta USA 1/160 początkującego

OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Nie zawsze, szukałem sporo w googlach nim to opracowałem i w większości przypadków nie było miles (czasem było też samo "mi" ale najczęściej nic) Odniosłem wrażenie że "miles" prawie nie wystepuje przy drogach innych niż autostrady międzystanowe

 

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Dodam że te znaki mają też inne znaczenia.

Pierwszy typ znaków to jest "Destination Distance Sign" oznacza odległość od miejscowości, są tylko nazwy i numery.


Drugi typ znaków to jest "Diagrammic Guide Sign" pokazuje on jak dojechać, jest nazwa, diagram, i moze miec ilość mil ze słowem "mile" albo "miles"



Trzeci typ znaków to jest "Interchange Advance Exit Sign", tutaj numer mil jest do wyjazdu z autostrady w stronę miejscowości, nie do miejscowości. Tego typu znaki są tylko używane na autostradach "interstate". Tutaj też numer drogi jest numerem szosy wyjazdowej, nie drogi "interstate".



Także jeżeli znak ma stać na zwykłej szosie to powinien byc albo tylko nazwa i numer albo graficzny jak ten drugi. Jeżeli ma stać na "interstate" to albo tylko nazwa i numer mil do miasta albo jak trzeci, z numerem mil do wyjazdu w stronę miasta. (Drugi typ jest czasem używany na interstate jeżeli wyjazd jest nietypowy, na przykład na lewą stronę).
 
Ostatnio edytowane:

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
No, ten znak na zdjęciu do bardziej znak "turystyczny" niż prawdziwy znak drogowy. Takie stoją na szosach historycznych żeby pochwalić się ich ogólną długością albo w miejscach turystycznych żeby pokazać jak to jest "środek świata". Bo przecież nikt nie będzie jechał 3000 mil po drogach tylnych.
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Były nieużytki jest droga nr 287 na południe od Butte.
W południowej Montanie odkryto też ropę...
 

Załączniki

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.914 111 7
Tylko jedna rzecz: pasy wyprzedzania na drodze powinny być żółte, te oddzielające jezdnie od pobocza są w zasadzie białe. Jak Byś jeszcze czarnym mazakiem zaznaczył gdzie kleikiem/smołą zaklejali dziury w popękanym asfalcie, był by szczyt;)
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Czyli moja ciężarówka jedzie pod prąd... Spróbuje zamalować na żółto. Jeździłem trochę po Stanach, drogi nie są aż tak znów dziurawe, powiedziałbym że autostrady są jak na europejskie standarty trochę … wyboiste, ale pozostałe drogi są całkiem ok.
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Polecam najnowszy film z mojej makiety (ukończonej w około 90%) Jest nieco długi (6min) ale im dalej tym więcej akcji ;)
Warto włączyć opcje HD w ustawieniach, inaczej słabo widać.
Link
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki