• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Makieta USA 1/160 początkującego

OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Nie nastawiam się na ultrarealizm, ale zobaczę co mają w ofercie. Na pewno poza gospodarstwem rolnym z silosami i stodołą dorzucę jeszcze jakąś małą kamieniczkę w typie tej z neonem "hotel" która stanie obok niej, dzięki czemu będzie tam coś w rodzaju małomiasteczkowej uliczki prowadzącej w kierunku stacji, mam już też pick-up'a ze światłami ledowymi które tam stanie.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.916 111 7
Dwie uwagi: skały powinny mieć trochę inny kolor. Widze Union Pacific na nastawni, w tamtych rejonach przeważają kolory pastelowe. Jest dużo brązowego, jasno-szaro żółtego, z odcieniami pomarańczowego (chodź pomarańczowy dominuje raczej w stanach południowo zachodnich). Częstym widokiem są skały prawie całkiem czarne, widać doskonale tzw. "cake layers"- czyli ciasto wielo poziomowe. Druga uwaga to fakt że przy takich bocznicach nie Zobaczysz raczej nastawni. Prędzej będą to rozjazdy nastawiane ręcznie wajchą. Wyjątkiem by było Gdybyś modelował wcześniejszą erę z parowozami i wczesnymi spalinowozami z bardzo natężonym ruchem. Czasmi stoją jeszcze gdzie niegdzie takie nastawnie z oknami zasłoniętymi sklejką i często w opłakanym stanie.
 

DrCodeWizzard

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 2 0
Co do gospodarstw rolnych. To tak jak koledzy mowia, zazwyczaj gospodarstwa na zachodzie USA sa bardzo od siebie oddalone, wiec pewnie farma byla by jedna blisko. Z drugiej strony mozesz modelowac male miasteczko ze spichlerzem, sprzedawca paszy i nasion, moze nawet jakas mala fabryczka. A do malej fabryczki potrzebne sa domy dla pracownikow (tanie tandety jedno pientrowe). Jak na makiete polozysz z jednej strony stacje, to za stacja nalezy polozyc droge, a przy drodze dodac jakies sklepy z (no i juz masz main street). Tak wiec w zaleznosci od tego co chcesz modelowac mozesz miec i duza gestosc budynkow i mala :)
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Dotarłem wczoraj do sklepu w Kaarst pod Dusseldorfem. Sklep specjalizuje się w modelach USA, jego adres witryny na wcześniejszych stronach tego wątku podał kol.Misiek. Przy 35st w cieniu i poruszaniu się po okolicy pociągami okazało się to pewnym wyzwaniem (zwłaszcza udobruchanie mojej towarzyszącej mi narzeczonej, która nie do końca mogła zrozumieć dlaczego nie mogę po prostu znów czegoś zamówić online). Kupiłem kilka drobiazgów, min E5 Kato, Chicago Burlington and Quincy I tu moja wątpliwość, czy tego typu lokomotywa może ciągnąć wyłącznie pociag typu zephyr? Zdaje się że tego typu wagony produkuje tylko Kato i są sprzedawane wyłącznie w zestawach.
 

Załączniki

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.080 140 0
E5 raczej na pewno do osobowych. Dedykowana byłam do Zephyra. Tylko niekoniecznie do zestawu Kato. Tyle, że jest on jedynym dostepnym bo inne trzeba rzeźbić, żeby dozbierać
http://www.rrpicturearchives.net/locoList.aspx?id=CBQ&mid=480 - jest kilka wariacji na temat
z wyjątkiem muzealnego CBQ 9911A

(zwłaszcza udobruchanie mojej towarzyszącej mi narzeczonej, która nie do końca mogła zrozumieć dlaczego nie mogę po prostu znów czegoś zamówić online)
Jeszcze dużo wyzwań przed nią ;-)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.080 140 0
E5 "raczej na pewno" do osobowych. Dedykowana była do Zephyra. Tylko niekoniecznie do zestawu Kato. Tyle, że jest on jedynym dostępnym bo inne trzeba rzeźbić, żeby dozbierać
http://www.rrpicturearchives.net/locoList.aspx?id=CBQ&mid=480 - jest kilka wariacji na temat
z wyjątkiem muzealnego CBQ 9911A

(zwłaszcza udobruchanie mojej towarzyszącej mi narzeczonej, która nie do końca mogła zrozumieć dlaczego nie mogę po prostu znów czegoś zamówić online)
Jeszcze dużo wyzwań przed nią ;-)
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Jak ustawiacie poziom przyśpieszenia i hamowania w cv dekodera ? Ja poprzez centralkę lenz ustwiłem obydwa parametry na wartość 15 przez co loki dość realistycznie powoli przyśpieszają oraz podobnie wyhamowują. Zauważyłem jednak bardzo dużą różnicę w tym względzie pomiędzy E5 Kato a GP40 Atlasa, pomimo tej samej liczby kroków prędkości (ustawiłem na 14) przyśpieszają zupełnie inaczej. Kato jest generalnie znacznie szybsza i silniejsza ale atlas startuje przy niższym napięciu. Nie wiem czy to bardziej cechy silników czy dekoderów. W kato zamontowałem digitrax zaś atlasa kupiłem z drugiej ręki z zainstalowanym nieznaym mi dekoderem.
 

Załączniki

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.080 140 0
Różne modele różnie reagują na ustawienia CV3 i CV4 (CV5 zresztą też). Początkowo ustawiałem CV3 i 4 gdzieś na 16, ale po jakimś czasie odpuściłem, teraz w większości jest 2 lub 4.
Modele Kato mają dosyć "żwawy" napęd, przy nich trzeba się trochę namęczyć, żeby dobrze ustawić.

CV5 -> prędkość maksymalna. Poustawiałem sobie w granicach "przeliczeniowych" 105km/h (jak podają dane oryginałów, mają prędkość maksymalną przeważnie 65 mil/godzinę). Ustawiam na zwykłym kółku testowym R3, plus stoper i kalkulator/Excel.
W sumie te ustawienia zgadzają sie z tym co pokazuje prędkościomierz ;-)
http://www.norma.fremo.pl/viewtopic.php?t=2868
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Zanim wyszedlem wlaściciel podsunął mi naklejoną na tekture mapę świata z licznymi wbity szpilkami prosząc o zaznaczenie miejsca z którego przyjechalem, na miejscu Polski nie było szpilek, widać naszych tam nie było, jestem pierwszy;) Co ciekawe niemal całą Europą pokrywały szpilki, co mnie nie dziwi bo sklep wart odwiedzin, wielki metrazowo...
 

salamanca

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
[/QUOTE] na miejscu Polski nie było szpilek, widać naszych tam nie było, jestem pierwszy;)[/QUOTE]
Byłem w tym sklepie w zeszłym roku. Mapy jeszcze nie było aczkolwiek była w planach. Właściciele obiecali, że wbiją szpilkę w moim imieniu. Widać zapomnieli. Pozostaje mi pogratulować pierwszeństwa :).
 

Podobne wątki