• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Makieta USA 1/160 początkującego

OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Poniżej uproszczony schemat mojej makiety który prezentowałem pół roku temu gdy zaczynałem jej budowę. Ponieważ praktycznei została ukończona a ja miałbym ochotę jeszcze trochę popracować, pomyślałem o dorobieniu takiej rozbudowanej bocznicy (dorysowane na czerwono po lewej na dole) dzięki czemu mógłbym mieć na makiecie ustawione znacznie więcej taboru. Czy Waszym zdaniem coś takiego ma sens ? Nie byłoby to z reszta takie proste gdyż musiałbym zerwać kawałek tego zewnętrznego łuku i umieścić tam rozjazd. Tory kato na plastykowym podsypie są przyklejone do styroduru klejem ośmiorniczka tak mocno że obawiam się że musiałbym wręcz ciąć styrodur aby oderwać ten fragment łuku.
 

Załączniki

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
Skoro pomysł nie pojawił się wcześniej, to by nie demolować tego, co na zewnątrz, może zrobić odejście w tunelu na tą bocznicę?

Czyli wyjście na zewnątrz było by po prawej stronie patrząc na grafikę.
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
W 80% gotowe, u mnie od pomysłu do realizacji droga krótka ;-) Czekam jeszcze na zakończenia torów z kozłami oporowymi. Niewątpliwie na tym pustym nieobsianym trawą fragmencie postawię jakiś budynek związany z obsługa techniczną lokomotyw, pytanie tylko co konkretnie.... ?
 

Załączniki

OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Moje bocznice gotowe, zastanawiam się co z infrastruktury obsługi lokomotyw mogę umieścić na tym pustym miejscu. Miejsca jest tam niewiele, zmieści się coś niewielkiego. Co myślicie o czymś takim - LINK
 

Załączniki

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
Ja sugerowałbym albo nawęglanie i żuraw wodny jeśli to ma być w klimacie dawnym albo punkt tankowania, jeśli kolega ma dużo lokomotyw spalinowych. Może jakoś w tą stronę.
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Myślałem o tym, chociaż wybór jest nieco ograniczony. Nie wiem czy taki zestaw będzie pasował do Ameryki - Link , jako że jest to Faller (czyli producent europejski).
Ewentualnie taki zestaw z zaopatrzeniem w piasek Walthersa - Link
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.057 140 0
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Yard gotowy. Postawiłem ostatecznie na punkt zaopatrywania w piasek oraz trochę beczek. Moje patynowanie nie jest może najwyższych lotów ale starałem się jak potrafiłem. Co myślicie o takim układzie ?
 

Załączniki

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.897 111 7
Jak na tak mało miejsca wyszło całkiem nieźle. Pobrudził bym trochę torowisko naokoło wieży piaskowania. Znajduje się tam zawsze smar i olej zmieszany z piaskiem, często są całe kupy piasku gdzie wysypuje się czasem prosto na tory.
 

Podobne wątki