• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta (tort)

Reakcje
5 0 0
#22
@Marqus : zajrzałem tu z sąsiedniego wątku, przeklikałem sobie ten wariant w SCARMie (z pewnymi modyfikacjami jesli chodzi o bocznice - reszta jest jak u Ciebie). Czy to co pokazuje SCARM jest jakimś problemem - czy to tylko kwestia algorytmów programu a odległości są na tyle wystarczające że skarpy da sie ogarnąć murami oporowymi? Chodzi np. o ten fragment, który zaznaczyłem :

osemka_skarpa.png
 
OP
OP
K

Karson

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
@Marqus : zajrzałem tu z sąsiedniego wątku, przeklikałem sobie ten wariant w SCARMie (z pewnymi modyfikacjami jesli chodzi o bocznice - reszta jest jak u Ciebie). Czy to co pokazuje SCARM jest jakimś problemem - czy to tylko kwestia algorytmów programu a odległości są na tyle wystarczające że skarpy da sie ogarnąć murami oporowymi? Chodzi np. o ten fragment, który zaznaczyłem :

Zobacz załącznik 680898
Też chciałbym wiedzieć. U mnie było podobnie w scarmie, myślę że to zwykły błąd i przy budowie nie powinno być problemów. Dodałeś do tego projektu tylko tą bocznicę czy coś jeszcze?

@Slawomir Czekam na jakiś fajny zestaw startowy bo z tych obecnych to tak średnio jak dla mnie. Poza tym do połączenie tych flexów potrzebuję tylko złączek ?

@Marqus Można się z Tobą skontaktować przez pw lub tel. żeby tu wątku nie zaśmiecać ? Miałbym jeszcze kilka technicznych pytań :)
 

tibi

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#24
Też chciałbym wiedzieć. U mnie było podobnie w scarmie, myślę że to zwykły błąd i przy budowie nie powinno być problemów. Dodałeś do tego projektu tylko tą bocznicę czy coś jeszcze?
Tą bocznicę widoczną po lewej od wiaduktu i kombinowałem z drugą po przeciwnej stronie na tym samym poziomie, oraz inny wariant z bocznicą na poziomie +1 ale wtedy rozjazd wypada ma moscie i trzeba robić inny wariant wiaduktu niż zwykła kratownica.

@Marqus Można się z Tobą skontaktować przez pw lub tel. żeby tu wątku nie zaśmiecać ? Miałbym jeszcze kilka technicznych pytań :)
W najlepszym momencie poszliście na priv... echhh ;)
 
Reakcje
37 24 8
#25
Do połączenia fleksów nie potrzebujesz niczego. A wręcz przeciwnie ze względu na odcinki izolowane pozostawia się je nie połączone. Chyba ,że używasz złączek izolujących.
Bocznicz zbyt uboga i krótka. Projektowana na pojedyńcze wagony dwu osiowe a potem okazuje się , że w V epoce nie ma już takich i Eaos nie wchodzi a tym bardziej piętrus
 

Podobne wątki