• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] Tort Szczepki Wielkie

OP
OP
S
Reakcje
0 0 0
#42
Cześć !
Chciałbym się was zapytać czy generatory firmy Seuthe pasują do Tp 1 PIKO. Jeśli tak to jakie numery i jak się instaluje je w parowozach :?:
Pozdro
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#45
Jak nie ma gniazda to musisz kupić generator z kabelkami. W analogu możesz kabelki przylutować bezpośrednio do blaszek zbierających prąd z kół. W DCC też tak można, ale można też podłączyć do niebieskiego i zielonego kabelka z dekodera.
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#46
krzychu12231 napisał(a):
W analogu możesz kabelki przylutować bezpośrednio do blaszek zbierających prąd z kół.
a nie uszkodzi się lub nie zmniejszy się żywotność elementu grzewczego w generatorze gdy lok będzie jeździć bez płynu w nim ?
Pytam bo mnie to zastanowiło patrząc na czajnik gdzie jest zaznaczone minimum :razz:
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#47
Z tego co wiem to nie, ale sam nie próbowałem. Słyszałem, że niektóre loki analogowe miały wlutowany generator i ustawiony na stałe grzanie, a więc nic nie powinno się stać. Ja się bawię w DCC więc nie mam tego problemu :D
 
Reakcje
1 0 0
#48
szczepek napisał(a):
a kabelki gdzie należy przylutować :?: Wczoraj sprawdzałem i Tp1 nie ma gniazda generatora

Przylutuj bezpośrednio do opony padniętej w "Żuku", :D a tak na poważnie:

określ typ generatora jaki posiadasz,
typ sterowania lokiem jaki posiadasz


coś poradzimy.
 
OP
OP
S
Reakcje
0 0 0
#50
Pytam się o generatory bo te z Seuthe są tańsze niż z PIKO i na dodatek mają płyn ( PIKO sprzedaje chyba oddzielnie ) . Bynajmniej widziałem na allegro i za ten z PIKO ( wraz z płynem ) trzeba zapłacić ok. 80 zł a te z Seuthe kosztują 60 zł razem z płynem
 
Reakcje
0 0 0
#51
szczepek napisał(a):
i widok na prawie skończoną SM30 ( model statyczny)
Wybacz, ale jako modelarz kartonowy nie mogę przejść obok tego obojętnie.
Model wygląda po prostu tragicznie, na dodatek jest bezmyślnie pomazany czarną farbą, zaś samochody wyglądają, jakby ktoś je ścisnął w garści.
Na początek polecam Ci zajrzenie na fora kartonowe, np. kartonwork.pl czy papermodels.pl (dobry dział dla początkujących) i poczytanie, jak powinno się sklejać modele.
Kup także metalową linijkę i skalpel, jeśli jeszcze ich nie masz (na to wygląda).

PJ
 

Filip

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#52
Mnie tam wystarczy kolekcja nożyków z wymiennymi wkładami ;)
Ale tak, te autka nie wyglądają zbyt pięknie...
Na twoim miejscu wybrałbym się do Tesco, Reala czy innego Oszołoma* i kupił parę resoraków :) No i na allegro są tanie modele ale jeśli bardzo chcesz kartonowe to się trochę bardziej postaraj. I nie używaj kleju na bazie wody! Coś jak Butapren (ale okno se otórz bo ci zacznie kaczor donald łazić po suficie ;) albo SuperGlue czy Pattex SOS. Ja używam tego ostatniego i jestem HEPI.

* Oczywiście chodzi o Auchan.
 
Reakcje
0 0 0
#53
Po co truć się jakimiś chemikaliami, skoro wystarczy trochę ćwiczeń i można czysto kleić BCG? Jest to klej chyba najbardziej neutralny, jeśli chodzi o modele niemalowane, bo przy odpowiednim dozowaniu nie zostawia śladów.
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#55
krzychu12231 napisał(a):
Joseboom napisał(a):
Pattex SOS. Ja używam [...] i jestem HEPI.
Zgadzam się, superglut zostaje znacznie z tyłu.
Cóż tak wspaniałego jest w tym Pattexie SOS ? albo dlaczego jest lepszy od supergluta ?
Pytam bo jeszcze nie używałem :smile:

Od dłuższego czasu szukam lepszego kleju do montażu żaluzji trawionych na metal lub inny materiał, który nie wchłania cjanoakrylu ??
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#56
pepej napisał(a):
Cóż tak wspaniałego jest w tym Pattexie SOS ?
ja kupowałem Pattex SOS Żel. Nie rozlewa się, co jest dobre przy klejeniu drobnych elementów. A jego gęsta konsystencja i trochę dłuższy czas wiązania daje nam czas na dobre dopasowanie klejonych miejsc. Superglue znienanawidziłem przez tą zatyczkę. Po kilku użyciach klej w niej zasycha i później nie da się tubki dobrze zatkać.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#57
Pattex jest mocniejszy. Tak jak napisał xendx, klej w żelu schnie dłużej, za to ten płynny szybciej od gluta, który czasem potrzebuje dobre 10 min (a wcale nie wlewam go dużo).
 
OP
OP
S
Reakcje
0 0 0
#58
piotrekjjj napisał(a):
Model wygląda po prostu tragicznie, na dodatek jest bezmyślnie pomazany czarną farbą, zaś samochody wyglądają, jakby ktoś je ścisnął w garści.
1. Model pomazany farbą ponieważ chciałem go spatynować
2. Samochody będą takie jakie są ponieważ chcę kupić Warszawę i Ogórka ( na razie zbieram kasę na nie )

piotrekjjj napisał(a):
Kup także metalową linijkę i skalpel, jeśli jeszcze ich nie masz (na to wygląda).
Skalpel i linijkę mam , jednak był to mój pierwszy model lokomotywy
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#59
szczepek napisał(a):
1. Model pomazany farbą ponieważ chciałem go spatynować
niestety nie wyszło
szczepek napisał(a):
2. Samochody będą takie jakie są ponieważ chcę kupić Warszawę i Ogórka ( na razie zbieram kasę na nie )
zbieranie na coś innego nie oznacza tego że nie można choć trochę poprawić tych kartonówek. Najprawdopodobniej te samochodziki nie mają podwozia także można z brystolu wyciąć kontury samochodu i podkleić od środka.
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#60
xendx napisał(a):
zbieranie na coś innego nie oznacza tego że nie można choć trochę poprawić tych kartonówek. Najprawdopodobniej te samochodziki nie mają podwozia także można z brystolu wyciąć kontury samochodu i podkleić od środka.

Chłopie proszę cię zlituj się, chociaż ty trzymaj poziom!!!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 77
Buduję makietę 527
Buduję makietę 282
Buduję makietę 69
Buduję makietę 9

Podobne wątki