• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] Tort Szczepki Wielkie

OP
OP
S
Reakcje
0 0 0
#26
Zbyszek napisał(a):
Moim zdaniem mogłeś zabudować tor płytami jumbo, zamiast zasypywać piaskiem.
Nie wiem, gdzie kupowałeś, ale te z gypymy idealnie pasują pomiędzy szyny.
piasek na torze do lokomotywowni bardzo mnie się spodobał na jednym zdjęciu w książce modele i makiety kolejek
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#27
Na pierwszy rzut oka widac duzy pospiech i duza niedokladnosc
staraj sie wszytko robic wolniej

1 pomysl z zasypaniem torów piaskiem nie za ciekawy
2 w bydynkach i rampach widac laczenia powierzchni slady po malowaniu rob to wolnije wycinaj dokladniej naprawde mozna to ladnie spasować
3rampa towarowa wg mnie tragiczna niepasujaca nawet do jednego wagonu koniecznie ja przrób
4wg mnie polaczenie maty z trawa sypana nie wyglada zbyt dobrze w duzym zblizeniu
Plyty jumbo ukladaj rowniej wygadaja bardzo nienaturalanie


tak moja wskazówka ogladaj zdjecia rob zdjecia podgladaj swiat realny budowane budowle staraj sie opierac o realne konstrukacje latwiej to wtedy wyskalować
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#29
A'propos loków. PIKO Ci odradzam, może i są tanie, ale wykonanie dziadowskie (jak dla mnie). W BR218 PIKO po roku słabej eksploatacji silnik miałem na wykończeniu. Ja osobiście zbieram głównie ROCO (warto rozejrzeć się na rynku modeli używanych, za 350-400zł można kupić naprawdę super loka). Mam 15-letni BR44 ROCO kupiony od Niemca za 350zł na paradzie w Wolsztnie, jeździ perfekcyjnie, lepiej niż nówki PIKO. Tyle ode mnie na temat lokomotyw.

A jeśli chodzi o makietę to tak jak napisał LUKASZdiy, jest trochę do poprawy, ale ogólnie OK. Życzę powodzenia w dalszych pracach.
 
OP
OP
S
Reakcje
0 0 0
#30
Dzisiaj sklejałem trochę dźwig do nawęglania . Co do loków . Poczekam może do końca roku jeśli wyjdzie wagon motorowy Tilliga bądź stonkę jeśli będzie pożądna . Chciałbym sie zapytac. Jaki silnik pasuje (najlepiej z wózkami ) do SM30
 
OP
OP
S
Reakcje
0 0 0
#35
Witam was po bardzo długiej przerwie . Obecnie na makiecie pozostało dokończyć lokomotywownię i zieleń za nią i fabryką oraz dokończenie oszutrowania . Zamieszczam kilka zdjęć . Proszę o komentarze .
http://images50.fotosik.pl/51/31662a91397ef889m.jpg
Widok na ulicę Zdrojową ( pozostało tylko pomalować drogę )
http://images49.fotosik.pl/51/9625ae0b49a6bf54m.jpg
przejazd kolejowy ( żuczek ma flaka :razz: )
http://images42.fotosik.pl/51/2b8bce4b507c4880m.jpg
i widok na prawie skończoną SM30 ( model statyczny)
 
OP
OP
S
Reakcje
0 0 0
#36
Chciałbym się was zapytać czy tory EKD ( Elektryczna Kolej Dojazdowa) łączą się z torami PKP :?: I proszę o komentarze do ostatnich zdjęć :!: :!: :!:
 

Maybach

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#37
cytując za wikipedią:

Linia WKD posiada jedno połączenie z resztą sieci PKP. Rolę tego połączenia pełni jednotorowy, niezelektryfikowany szlak kolejowy pomiędzy stacją PKP w Pruszkowie, a Komorowem (linia nr 512; tzw. żeberko).
Podoba mi się SMka. Dobrze że zrobiłeś w niej wnętrze - nie przekonują mnie kartonowe modele bez niego :???: (sam jestem na etapie sklejania EP09 od GPMu) Mógłbyś jeszcze wózki przybrudzić, chyba że są tam tylko tymczasowo i będzie tam napęd. Podziwiam twoją pracę ;)
 

Maybach

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#39
robię wszystko (prawie :) ) tak jak GPM przykazał, więc maskownice są z kartonu. I ich wykonanie było rzeczywiście ciężkie... Kilka godzin wycinania, potem każdą część pomalowałem markerem na czarno i wygląda to znośnie, ale z efektu całej pracy jestem średnio zadowolony; zwłaszcza z pudła, choć i tak wyszło lepiej niż w ET22. Niestety oba modele są statyczne.

Teraz robię urządzenia na dachu.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 77
Buduję makietę 527
Buduję makietę 282
Buduję makietę 69
Buduję makietę 9

Podobne wątki