• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] Tort - plac ćwiczeń

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#1
Witam wszystkich.
Chciałbym poddać Waszej ocenie to co udało mi się wykonać przez ostatni rok.
Zaczynałem od zera podpatrując i czytają tu i ówdzie testując przy tym różne metody i produkty.
Jest to tort (plac ćwiczeń) 3x4m złożony z czterech części. Resztę widać na fotkach. Narazie kilka bo jak chciałem więcej na raz to wszystko wyleciało.
 

Załączniki

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Re: Tort - plac ćwiczeń

Arturro napisał(a):
Witam wszystkich.
Chciałbym poddać Waszej ocenie to co udało mi się wykonać przez ostatni rok.
Zaczynałem od zera podpatrując i czytają tu i ówdzie testując przy tym różne metody i produkty.
Jest to tort (plac ćwiczeń) 3x4m złożony z czterech części. Resztę widać na fotkach. Narazie kilka bo jak chciałem więcej na raz to wszystko wyleciało.
Jak dla mnie extra. Daj zdjęcie całej makiety ;)
 
OP
OP
Arturro

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#4
Oto cała makieta. Planów nie robiłem bo na początku byłem zielony i pasowałem tory aby się zmieściło. Wybrałem tort bo postawiłem na przejezdnność torowiska. Dopiero po wizycie na wystawie w Zabrodziu zobaczyłem jak to się robi profesjonalnie. Z dzisiejszą wiedzą budował bym na modułach. Jak widać mam nie zrobioną bocznicę, chcę ją zrobić jako stare tory więcej piachu i trawy jak tłucznia.

Przy okazji mam pytanie, nie mogłem wkleić zdjęć zrobionych w pionie.
 

Załączniki

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#5
Bardzo ładna zieleń :!: Miło się ją ogląda ;) Wolę nie myśleć jaka ładna będzie makieta, gdy będzie ukończona. Szykuje się kolejny ładny tort obok tortów markaw111, Pepeja, Witkoima,Daniela
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#6
Wyrazy uznania jeden z nielicznych tortów które jakos wygladaja i nieprzypominaja loczka gdzie tory upchnieto w kazdym mozliwym miejscu
Na pewronie miesci sie skład 4 dlugich wagonów a i stacja towarowa znalaza swoje miejsce, patrząc na plan wnioskuje ze dwa sklady moga poruszac sie razem w przeciwnych kierunkach a to wazne i podnosci walory "zabawowe" makiety

Projkt ciekawy i ladnie prowadzony jezdzisz pod DCC?
Jakie napędy zastosujesz?

A i jedna moja rada unikaj jak ognia łuków R1 pomijajac juz kompltny brak realizmy ale tabor ma na nich problemy a na bocznicach wagoniki moga wyskakiwac przy cofaniu


Paweł, no dzieki wieszzz ;(
 
OP
OP
Arturro

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#7
Dzięki wszyskim za opinie.
Masz rację Łukaszu, czasem na najciaśniejszym łuku przy większej prędkości wagony 303mm wypadają, ale to wiem teraz i już nie powtórzę tego błędu.
Loki mają sterowanie DCC (sam robiłem) sterowanie makiety też miało być DCC ale nie wyszło (miałem problem z programowaniem scalaków kodera i dekodera) więc jest analogowo z torem izolowanym.
Przesyłam zdjęcia mojego "pulpitu sterowniczego" ;) . Wiem że nie jest taki jak powinien być bo wpierw robiłem a później dopiero widziałem jak ma być.
 

Załączniki

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Arturro napisał(a):
Oto cała makieta. Planów nie robiłem bo na początku byłem zielony i pasowałem tory aby się zmieściło. Wybrałem tort bo postawiłem na przejezdnność torowiska. Dopiero po wizycie na wystawie w Zabrodziu zobaczyłem jak to się robi profesjonalnie. Z dzisiejszą wiedzą budował bym na modułach. Jak widać mam nie zrobioną bocznicę, chcę ją zrobić jako stare tory więcej piachu i trawy jak tłucznia.

Przy okazji mam pytanie, nie mogłem wkleić zdjęć zrobionych w pionie.

Zazdroszczę Ci ilości bocznic, których u mnie brakuje :(

Ogólnie makieta jest ok :) informuj na bieżąco o postępach (koniecznie relacje z fotkami )

Szacun za próbę wykonania własnego DCC :D
 

Kamil S.

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Arturro, zieleń elegancka, o niebo lepsza od mojej ale jeszcze próbuje. Twoje krzaki to dla mnie wzór do odtworzenia. Gratuluję ;)
 
Ł

Łukasz K

Gość
#13
Arturro napisał(a):
Oto cała makieta. Planów nie robiłem bo na początku byłem zielony i pasowałem tory aby się zmieściło. Wybrałem tort bo postawiłem na przejezdnność torowiska. Dopiero po wizycie na wystawie w Zabrodziu zobaczyłem jak to się robi profesjonalnie. Z dzisiejszą wiedzą budował bym na modułach. Jak widać mam nie zrobioną bocznicę, chcę ją zrobić jako stare tory więcej piachu i trawy jak tłucznia.
Gratuluję wykonania. Bardzo mi się podoba ;)

Arturro napisał(a):
Przy okazji mam pytanie, nie mogłem wkleić zdjęć zrobionych w pionie.
Rozdzielczość wklejanego zdjęcia powinna wynosić nie więcej jak 800x600.
Przy zdjęciach "pionowych" należy uważać, by na wysokość pierwsza wartość nie była większa jak 800 (należy pomniejszyć). Ogólnie też jest limit - chyba 10 zdjęć na post (mi kiedyś wywaliło przy 11). Waga zdjęcia to max 256kb.

Powodzenia w dalszych pracach ;)
 
OP
OP
Arturro

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#14
Na moim placu boju prace ruszyły dalej.
Położony szuter na torze głównym w ostatnim kawałku tortu i zamontowałem kozły oporowe na bocznicach. Wszystko jeszcze świeże.
 

Załączniki

MYSTERIAN

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
mam pytanko do kolegów chcę podnieść torowisko o 50cm jak długi musi być tor aby loki wraz z taborem mogły bez problemu podjeżdżać i zjeżdżać .z gory dziękuje za podpowiedź.
 
OP
OP
Arturro

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#20
Witam, wszystkich po przerwie.
Udało mi się wyrwać trochę czasu i położyłem chodnik wokół nastawni oraz dojście do peronu. Zeszło mi się trochę z lutowaniem barierek, uff było ciężko.
Co sądzicie o waloryzacji nastawni? tylko szczerze.
Oto fotki
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 77
Buduję makietę 527
Buduję makietę 282
Buduję makietę 69
Buduję makietę 9

Podobne wątki