• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] TorT KubaXa_112

A

Adam-H0

Gość
#41
Wlazenie na czworakach nie problem - ale bedziesz mial wiecej jezdzenia, a po chyba budujesz ta makiete - jak ktos chce krzaki i laki to robi modul ;) i jeden tor.
jak budujesz makiete do jezdzenia, to musisz wykorzystac miejsce maksymalnie. Ja jestem dobrze zbodowany !§% kg (to informacja dla wtajemniczonych ) i dalbym rade na polowie tej powierzchni jaka marnujesz w srodku :(
i ekstra poziom tez bym dobudowal - mosty to atrakcja jak jedzie przez nie ladny sklad.
8)
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#42
Moim zdaniem to nie chodzi o to, aby zabudować/wykorzystać przestrzeń teraz. Chodzi o to, aby tak planować układ, aby w przyszłości była możliwość rozbudowy - czy to w dół czy w bok, czy w górę.
8)
 
OP
OP
KubaX_112
Reakcje
4 0 0
#44
Bo to jest tak że tą makietę a szczególnie niektóre odcinki na niej chciałem bardzo urealnić, starałem się uciekać przy planowaniu od tych nietypowych rozwiązań podjazdów i poziomów, których na co dzień nie widuję na moich terenach (i tak uważam że tych bocznic itd. jest za dużo no ale trochę zabawy też trzeba włożyć :) heh teraz u siebie nie zobaczę pociągu chyba przez rok bo most woda zerwała i tory są podmyte na odcinku około 25 km :/ to sobie przynajmniej na jeszcze surowej makiecie przynajmniej popatrzę na kursujące składziki.
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
291 1 0
#45
Mam pytanie: dlaczego wewnętrzny tor na bocznicy po lewej stronie jest połączony z torem głównym osobnym rozjazdem? Czy nie lepiej było by te 3 tory boczne połączyć z torem głównym tylko jednym rozjazdem, a dopiero rozgałęźić? Bocznica byłaby wtedy bardziej zwarta.
 
A

Adam-H0

Gość
#46
Ja mam jedna rade dla KubaX_112 - podlacz zasilanie i zanim zaczniesz dalej walczyc pojezdzij i zobacz jak to dziala ;)
Ja widze wiecej bledow, ktore wyjda przy zabawie - ustaw sredniej dlugosci sklad osobowy, czy towarowy i zobaczysz jak sprawuje sie twoj uklad szynowy - teraz nasz jeszcze mozliwosc to poprawiac i korygowac 8)
 
Reakcje
0 0 0
#47
jak dla mnie ta makieta to nieprzemyślana pomyłka , ogólny widok pomieszczenia sprawia wrażenie ciasnoty (wygląda jak szopka , na środku tylko brak Jezuska).
ciasne łuki , jakbym stał w środku to by mi się w główie zakręciło .
 
A

Adam-H0

Gość
#48
Lucjanek napisał(a):
jak dla mnie ta makieta to nieprzemyślana pomyłka , ogólny widok pomieszczenia sprawia wrażenie ciasnoty (wygląda jak szopka , na środku tylko brak Jezuska).
ciasne łuki , jakbym stał w środku to by mi się w główie zakręciło .
Kazdy bawi sie tak jak moze - masz lepsze warunki i lepszy pomysl to sie pochwal - uwazam ze jest to calkiem ciekawy projekt - trzeba go tylko doszlifowac :D
od tego jest forum i dobre rady - pozostaje tylko kwestia czy zostane te rady wprowadzone w zycie czy nie ;)
Jezdzic po kims nie sztuka - pokac cos lepszego OWSZEM :D
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#50
Lucjanek napisał(a):
jak dla mnie ta makieta to nieprzemyślana pomyłka , ogólny widok pomieszczenia sprawia wrażenie ciasnoty (wygląda jak szopka , na środku tylko brak Jezuska).
ciasne łuki , jakbym stał w środku to by mi się w główie zakręciło .
Nie przejmuj się KubaX_112. Czasem się tak zdaża, że ktoś walnie jak łysy grzywką o kant kuli.
Popracuj jeszcze nad planem i na pewno wyjdzie coś ciekawego.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#51
Lucjanek :!: mozesz nam zaprezentowac swoje osiagniecia,zamiast wytykac,poradz,podpowiedz.Licz sie z tym ,ze nie wszyscy mieszkaja w "hangarach" i robimy makiety tam gdzie jest miejsce.Jakie to ma znaczenie wielka,mala :?: Jest :D :!: nawet jezeli w fazie budowy ale jest.ZYCZE POWODZENIA SZYBKIEGO KONCA :D
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#52
KubaX_112 napisał(a):
Witam po przerwie, przez ten czas powoli realizowałem i nadal realizuje plan mojej makiety.
niżej foto z tego co na dzień dzisiejszy jest zrobione. Pozdrawiam
Kolejne poddasze będzie miejscem spotkań przy piwie - super :)
 

zbych

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#53
KubaX_112 napisał(a):
Oczywiście cały czas będę w mirę możliwości stosował Wasze porady i rozwiązania by ta makieta nie stała się nieprzemyślaną pomyłką
Zachowaj przy tym zdrowy rozsądek i dystans do niektórych porad 8)
 
OP
OP
KubaX_112
Reakcje
4 0 0
#54
Panowie!
Od początku marzyła mi się większa stacja którą chciałem zamontować w "czołowej" Części makiety. Zakupiłem już jakiś czas temu Stacje Bonn, jak pewnie wiecie jest to niemały budynek stacyjny a więc i do takiego budynku pasuje żeby ilość torów, peronów była wprost proporcjonalna do tego budynku (przynajmniej mi się tak wydaje) tak chociaż gdyby dwa perony były to już było by fajnie i tak ze trzy tory, 2 osobowe i jeden towarowy. I mam taką Prośbę gdybyście mogli mi doradzić mniej więcej jak "przemeblować" i podokładac układ torów znajdujący się poniżej.
 

Załączniki

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#55
Zamiast dwóch rozjazdów (tych na środku na bocznicy) może lepiej dać rozjazd angielski - zyskujesz te parę centymetrów o które możesz przedłużyć tory na bocznicy...
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#56
Jeśli ma tam być dworzec "Bonn", to o jeden peron za mało. Może da się jakoś rozszerzyć tory szlakowe i wcisnąć tam peron z wyjściem podziemnym np ?
Co do bocznicy, to zgodzę się z przedmówcą, anglik da większe możliwości.
 
OP
OP
KubaX_112
Reakcje
4 0 0
#59
Witam, Plan Torów nadal jest jeszcze rozgrzebany konsultuje go jeszcze zn ludźmi z forum. Dziś otrzymałem Dworzec Bonn mam zamiar go trochę przerobić na Polskie Realia lecz na razie zaczynam od elektryki. A poniżej Plan torów tej stacji i owy budynek...
 

Załączniki

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#60
Jak dla mnie, coraz lepiej ten układ stacji wygląda. Podoba mi się.
Ten kwadracik to nastawnia, czy jakiś budynek manewrowych ?
Masz jakiś plan rozmieszczenia infrastruktury ?
 

Podobne wątki