• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] TorT KubaXa_112

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#22
Re: TorT KubaXa_112

JohnyTRS napisał(a):
lepiej olejem lub bejcą - lakier po prostu po pewnym czasie pęka i drewno ma wtedy nieprzyjemną fakturę - w dotyku i z wyglądu.
:shock: interesujące......cała teza, podparta jakimiś doświadczeniami :?:
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
#23
Re: TorT KubaXa_112

takie zachowanie lakieru zaobserwowałem na łódce drewnianej, która pływała 2,5 miesiąca, bywała mokra, suszona przez słońce i obijana w portach. Tego zjawiska tzn. łuszczenia się lakieru nigdy nie zaobserwowałem w domu, więc nie wiem skąd masz takie doświadczenia Johny.
 
Reakcje
0 0 0
#24
Re: TorT KubaXa_112

Sam z siebie pęka tylko marnej jakości lakier. Inną sprawą są uszkodzenia mechaniczne. Drewno olejowane moim zdaniem jest ładniejsze za to trudniejsze w utrzymaniu. Łatwiejsza jest "naprawa powierzchni". Wystarczy przeszlifować i ponownie nasączyć olejem. Olej jest znacznie mniej szkodliwy od Caponu. Alternatywą są lakiery wodorozcieńczalne np:Herz-Lack który mogę polecić.
Odmiana śmierdząca tego lakieru jest bardzo szkodliwa. Używanie go w domu spowoduje masowe padnięcie wszelakich roślin (zawiera formaldehyd).
 
OP
OP
KubaX_112
Reakcje
4 0 0
#25
Re: [Relacja] TorT KubaXa_112

Witam Dzisiaj ukończyłem prawie (jeszcze nie pomalowane) stojaki pod makietę, uzupełniłem miejsca w których dotychczas brakowało torów tak więc można powiedzieć że torowisko gotowe! :)
I jeszcze taki mały surowy motywik z Husarzem hehe :)
 

Załączniki

OP
OP
KubaX_112
Reakcje
4 0 0
#28
Re: [Relacja] TorT KubaXa_112

A nie to sobie tak wstępnie zaznaczyłem gdzie dobrze by dać odcinki izolowane (Złączki) ale ja Pewnie Widzicie to jeszcze nie kompletnie pozaznaczane...
 
OP
OP
KubaX_112
Reakcje
4 0 0
#29
Re: [Relacja] TorT KubaXa_112

A jeszcze powracam do tematu lakierowania tych stojaków, czy jest to naprawdę konieczne??? Jeśli będą one skryte 10 cm od brzegu makiety i w miarę możliwości nie będą przesuwane itd.?
 
OP
OP
KubaX_112

KubaX_112

Użytkownik
Reakcje
4 0 0
#30
Witam po przerwie, przez ten czas powoli realizowałem i nadal realizuje plan mojej makiety.
niżej foto z tego co na dzień dzisiejszy jest zrobione. Pozdrawiam
 

Załączniki

sefan

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#31
Fajnie to wygląda w realu. Masz sporo miejsca na "przednim" planie i na "tylnym" więc aż się prosi aby dorzucić trzeci tor "dookólny". Jazda 2-ma składami szybko się znudzi, 3-ma-to już jest co robić. Na bocznicach za bardzo nie pojeżdzisz choć też są potrzebne. Do momentu kiedy jest jeszcze surowo można pokombinować, a i bocznice też się da wkomponować. Od strony "tylnej" aż się prosi dołożyć moduł wewnątrz makietki z szopami i obrotnicą. Przy dobrym przemyśleniu i tak będziesz miał fizyczny dostęp do każdego fragmentu makietki. Trzymam kciuki! Choć tak naprawdę jeśli wejście masz od przodu to ja osobiście bym to wszystko odwrócił o 180 stopni. Super by to wyglądało dla oglądających, ktorzy by mieli na pierwszym planie szopę z obrotnicą. Popatrz na PMM i fragment "Młodego"wystawianą na imprezach kolejowych. Makieta ma w pytę metrów, a największe tłumy gromadzą się przy jego parowozowni z obrotnicą. Tam się zawsze coś dzieje i widać kolej od podszewki.
 
OP
OP
KubaX_112
Reakcje
4 0 0
#32
Z tym trzecim torem to i może nie jest zły pomysł i może da się to zrobić, lecz jeśli chodzi o obrotnice i szopy to raczej tego niestety nie zrealizuję :/ ale pewnie by to ładnie wyglądało...

Ostatnie deszczowe dni spędziłem przy makiecie, poskręcałem te niby cztery moduły na sztywno, i powzmacniałem od spodu mdf-y listwami. Następnie zajmę się podtorzem korkowym.
 
A

Adam-H0

Gość
#33
Mam jedno pytanie ;)
czemu przy takiej powierzni zostajesz na jednym poziomie - az sie prosi zrobienie tuneli i wiaduktow :?
 
A

Adam-H0

Gość
#38
Ja napisalem, ze szkoda troche miejsca, ale kazdy bawi sie tak jak lubi ;)
Nie rozumiem tej gigantycznej dziury w srodku - do obslugi starczy znacznie mniejszy otwor :roll:
 
A

Anonymous

Gość
#39
Mialem na mysli post o "schodzeniu na podloge", ma sie rozumiec. :)
Przepraszam autora watku za smiecenie w jego temacie.
 
OP
OP
KubaX_112
Reakcje
4 0 0
#40
Nie tak Panowie, założenie było takie by sterować całą makietą ze środka a wchodzić poprzez zdemontowania pierwszej części ona jest już na sztywno ale by była ruchoma wystarczy podnieść ją na około 10cm by wyszła ze śrub i można wejść, można też wejść po pod na kolanach :) tam z przodu będą lokomotywownie itd. i dobrze by było je obsługiwać z bliska by wszystko dokładnie wiedzieć.
 

Podobne wątki