• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Tort czy moduł ?

Artur-Słupsk

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich na forum, jestem tu nowy i chciałbym abyście pomogli mi w różnych sprawach związanych z kolejką H0. Kolejkami interesuję się od 20 lat i dawno temu miałem nawet duży zestaw Piko. Ubiegłego roku zakupiłem podwójny zestaw startowy Roco tj. ICE + BR 140 ze sterowaniem Multimaus i torami typu Geoline. Po pewnym czasie dokupiłem trochę torów i planuję jako amator i człowiek bez zacięcia technicznego zbudować dla siebie i 4 letniego syna pierwszą w życiu makietę. Wiadomo, że w mieszkaniu trudno będzie to gdzieś upchnąć a poza tym nie mam miejsca aby przykleić się modułem do ściany i nie wiem czy torta w razie czego po skończonej jeździe ustawić gdzieś w pionie. Moje pytania:

1. Z jakiego materiału budować makietę sklejka czy płyta ?
2. W razie budowy modułu jak łączyć jeden z drugim torami ?
3. Czy są producenci gotowych tortów na który przykładam tory itd ?
4. Po zamontowaniu napędów do zwrotnic są podobno dekodery obsługujące kilka zwrotnic na raz czy coś wiecie o nich ?
5. Mam problem z Icem tj. w ostatnim wagonie nie zawsze palą się światła, a także nie zawsze reaguje on na komendę F1 gwizdka szczególnie przy dużej prędkości. Co na to szanowni koledzy ?
6. Dodam czy będzie to tort czy moduł planuję trakcję 2-torową ze względu na możliwy rozwój dalszego taboru.

Cierpliwie czekam na pomoc. Dziękuję.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#2
Witamy cię na forum... :grin:

Artur-Słupsk napisał(a):
4. Po zamontowaniu napędów do zwrotnic są podobno dekodery obsługujące kilka zwrotnic na raz czy coś wiecie o nich ?
No pewnie. Są dekodery obsługujące (najczęsciej) od 4 do 8 rozjazdów.
Zobacz tutaj: http://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.ph ... m+NMRA+DCC szukaj: dekodery akcesoriów

Tylko jak ty to podłączysz do geoLine, to ja nie wiem.
Do geoLine są dekodery pojedyncze, ale przyznaję - tanie nie są. Co prawda są fajne, bo ich w ogóle nie widać i żadnych kabli nie trzeba ciągną - biorą prąd z szyn. Mam takie w moich rozjazdach na gumie. Zobacz, że Martinezo takie też robi do geoLine, i są zapewne dużo tańsze.

Artur-Słupsk napisał(a):
5. Mam problem z Icem tj. w ostatnim wagonie nie zawsze palą się światła, a także nie zawsze reaguje on na komendę F1 gwizdka szczególnie przy dużej prędkości. Co na to szanowni koledzy ?
Stawiam, że albo koła są już bardzo brudne albo tory.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#3
miło powitać ziomka ;)

Artur-Słupsk napisał(a):
1. Z jakiego materiału budować makietę sklejka czy płyta ?
temat rzeka, przerabiany nie raz na forum, opcja szukaj i coś znajdziesz zapewne

po długim czasie udało mi się wygospodarować odrobinkę czasu i skręcić/skleić pierwszą eksperymentalną skrzyneczkę
sklejka 18mm, profile czołowy LL500

http://img265.imageshack.us/img265/5963/modu1wx3.th.jpg

narazie brak czasu na kolejne posunięcia ale zapewne niebawem pójdzie robota z podtorzem i układaniem samego toru
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 77
Buduję makietę 527
Buduję makietę 282
Buduję makietę 69
Buduję makietę 9

Podobne wątki