• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] Tort by KuKu

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#1
Witam

Po kilku larach wracam do przerwanej pasji.

Mam masę torów piko, lima, chciałbym sprzedać te tory (prócz prostych) i kupić tory roco r2 i r3 czy to dobry pomysł?
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#2
KuKu napisał(a):
Witam

Po kilku larach wracam do przerwanej pasji.

Mam masę torów piko, lima, chciałbym sprzedać te tory (prócz prostych) i kupić tory roco r2 i r3 czy to dobry pomysł?
To już lepiej kup Tilliga. Dodatkowo jeśli masz trochę miejsca to nie kupuj R2, będziesz miał problemy z niektórymi modelami, większe łuki to tylko trochę więcej miejsca a naprawdę warto.
 
OP
OP
KuKu

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#3
na mojej makiecie nic długiego nie będzie jeździć. a jeźli te tiligi to r1 r2 r3 r4? i połącze tiligi z torami piko?
 
OP
OP
KuKu

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#4
No to tak mam nowy świetny układ. Brakuje mi tylko krzyżówki K30 od piko, muszę uciąć tory ale to jak będę miał płytę. Oraz napęd zwrotnic potrzebuję dwa na jedną zwrotnice łukową od roco i na zwykłą od limy.

Czy jest możliwość zrobienia tak aby pociąg sobie stał na bocznicy i jechał (odcięcie zasilania na bocznicy) oraz aby odciąć tor zaraz przy stacji długość około 40 cm tak aby osobówka stała a towarowy jeździł na torze z boku. w tunelu zaplanowałem bocznice na dźwig roco ,który pcha jedna z lokomotyw też idzie odciąć ten tor i włączyć w razie potzreby wyjazdu dźwigiem.
 

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#5
KuKu napisał(a):
Czy jest możliwość zrobienia tak aby pociąg sobie stał na bocznicy i jechał (odcięcie zasilania na bocznicy) oraz aby odciąć tor zaraz przy stacji długość około 40 cm tak aby osobówka stała a towarowy jeździł na torze z boku. w tunelu zaplanowałem bocznice na dźwig roco ,który pcha jedna z lokomotyw też idzie odciąć ten tor i włączyć w razie potzreby wyjazdu dźwigiem.
http://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.ph ... ody+torowe
 
OP
OP
KuKu

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#6
Dziękuje za link

I kolejne pytanie czy płyta OSB się nada? i jak tak jaka grubość.

Oraz jakie napędy do zwrotnic
 
OP
OP
KuKu

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#9
taką konstrukcje miałem w planach. Wymiary to 1,7m x 1 m, do tego dojdzie sklejka lub płyta wiórowa, która będzie kończyć góre od strony nie makiety demontowalna (jak by się pociąg wykoleił w tunelu) oraz do ściany będzie sklejka z nadrukowanym krajobrazem (dodatkowe boki stworzą L)
 
OP
OP
KuKu

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#10
Co do składu planuje epokę IV. http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?cPath=17_351&products_id=31092 taka będzie osobówka, bo większy tabor nie ma sensu przy moim małym miasteczku i stacyjce.

Stacja jaką planuje http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?cPath=17_324_481&products_id=56
na makiecie będzie jeszcze nastawnia kościół + cmentarz, chatka wiejska(plebania), 2 domki jednorodzinne jeden ze sklepem, hotel trzy korony przerobiony na dom mieszkalny wielorodzinny oraz jaki blok z prefabrykatów, do tego mały magazynek i zakładzik, no i może jakiś kiosk.
 
OP
OP
KuKu

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#11
No cóż wujek stolarz powiedział, że sklejka jest równiejsza i będzie tańsza więc czekam aż kupi mi w hurtowni (zawsze grosz taniej).

Chodzi mi po głowie aby zastosować wszędzie tory typu flex. czy to dobry pomysł?
 

Dario

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Czy dobry pomysł,to zależy czy chcesz zastosować promienie łuków inne niż narzuca producent torów.Pamiętać trzeba też o skróceniu wewnętrznej szyny która przy wyginaniu robi sie dłuższa.Flex jest przydatny przy ukladaniu krzywej przejściowej ale to raczej na modułach,ja w moim torcie chcę ich użyć w torach bocznicowych.
 
OP
OP
KuKu

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#14
Poniżej zamieszczam plan

żółty - góra tunel
zielony - lekki pagórek i las drwale itp
czerwony - małą stacja (zamkowa góra)
niebieski - stacja tankowania
bordowy - skład węgla

łuki środkowe + zwrotnice mam, pozostałe łuki tor zewnętrzny wy formuje z flexów.
 

Załączniki

OP
OP
KuKu

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#15
no to ten zamówiłem 2 x płyte 152x152 sklejki 17 i 1 płyte 152x152 sklejki 4mm do wycinania podkładu oraz różnych pierdółek.
Układ torów zapożyczony od użytkownika PAZIO po dodaniu kilku zwrotnic i bocznic. 150x250. Jak dzisiaj wygram wszytskie zaplanowane aukcje całe torowisko będzie na PIKO a-gleis

Decyzja została podjęta nie bawimy się w izolowane odcinki. DCC roco multimaus (coś koło wielkanocy). Do tego ST 44( w czerwcu) i EP 43 (przed wielkanocą)
 
OP
OP
KuKu

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#17
Przepraszam eu 43 miało być
Paziu nie dam rady teraz jestem na innym kompie :D, ale w tygodniu może już przywieziona zostanie sklejka :D
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#19
To teraz zrób eksperyment. Porozkładaj pudła kartonowe tak żeby wypełniły przestrzeń przeznaczoną na makietę do wysokości 120 cm np.I teraz spróbuj jaki masz wysięg czyli w jakiej odległości możesz podnieść wagon i przeczyścić tory papierem. Jak masz większy zasięg niż 80 cm to znaczy że masz makietowe łapy ale i tak nie ma możliwości sięgnąć dalej niż 85 cm, Teraz jeszcze raz zaplanuj.
 

Podobne wątki