• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Szczypior6192

szczypior6192

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam
Pora pokazać prace nad makietą którą robię już kilka miesięcy, od czasu do czasu grzebnę coś przy niej i dlatego tyle to trwa.
Do rzeczy. Makieta przedstawia lata osiemdziesiąte. Znajduje się na niej magazyn z rampą i niewielkim biurem.
Teraz fotki.

SDC12177.JPG
SDC12184.JPG
SDC12208.JPG
SDC12209.JPG


Podstawa to styropian 3cm na to siatka podtynkowa i gips.

SDC12267.JPG
SDC12269.JPG
SDC12286.JPG
SDC12288.JPG


Plac na którym będą stały samochody nie wyszedł więc go musiałem usunąć.

SDC10477.JPG
SDC10478.JPG
SDC10467.JPG


Kolejne zdjęcia niebawem.

Pozdrawiam
 
OP
OP
szczypior6192

szczypior6192

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Dziękuję za miłe słowa.
Kilka kolejnych fotek. Makieta jest gotowa w 90%. Teraz tylko brama do zrobienia, słupy i kilka drobnych detali. Za parę dni na makietę wjadą modele i postaram się zrobić jakieś ciekawsze fotki.

SDC10570.JPG
SDC10571.JPG
SDC10574.JPG


Pozdrawiam
 
M

Maverick

Gość
#9
Szczypior rewelacyjnie to wyglada. (y) Swietnie oddaje klimat tamtych lat i jeszcze troche "balaganu" by się przydalo zrobić bo to raczej nie odlączny element takiej bazy z PRLu.
 

Marek P

Znany użytkownik
Reakcje
12 0 0
#10
Ja jestem pozytywnie zaskoczony. Wygląda to jak rasowy magazyn GS-u. Zgadzam się z kolegą Maverickiem, odnośnie zrobienia bałaganu, oraz dodam cytat ze ,,Zmienników" ,,Jeżeli ten zakład jest tak dobrze strzeżony to tu musi być jakaś dziura w płocie, żeby po piwo latać".;)
 

speedylelek

Aktywny użytkownik
Reakcje
5 0 0
#11
Razi mnie brak na gniazda zaczepów w płytach.
Przy magazynie razi płyta MON "przycięta" na wymiar - lepiej byłoby nic nie dawać w to miejsce, trawka lub ubita ziemia.
Brakuje rynien i rur spustowych.
Jeśli to czasy PRL-u, to może trochę drutu kolczastego nad ogrodzeniem?
Płyty w ogrodzeniu, jeśli się "wygły", to na wygięciu powinna być siatka spękanego betonu - elementy ogrodzenia naturalnie się same nie wygną.
Rampa wydaje mi się trochę za wysoko, ale to może być złudzenie.
I przy bramie obowiązkowo buda dla psa z lokatorem.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#12
Razi mnie brak na gniazda zaczepów w płytach.
Przy magazynie razi płyta MON "przycięta" na wymiar - lepiej byłoby nic nie dawać w to miejsce, trawka lub ubita ziemia.
Brakuje rynien i rur spustowych.
Jeśli to czasy PRL-u, to może trochę drutu kolczastego nad ogrodzeniem?
Płyty w ogrodzeniu, jeśli się "wygły", to na wygięciu powinna być siatka spękanego betonu - elementy ogrodzenia naturalnie się same nie wygną.
Rampa wydaje mi się trochę za wysoko, ale to może być złudzenie.
I przy bramie obowiązkowo buda dla psa z lokatorem.
Tak drut kolczasty i jeszcze do tego elektryczny pastuch a przy bramie wjazdowej worki z piaskiem i kolczatka.Nie zapomnij też o Panu Mietku, uzbrojonym strażniku.A wogóle to ustaw tam T-34 z dzielną załogą Rudego.:podstepny:

Całkiem spory kawałek dioramki.Zielenina ożywiła plac.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#13
Pięknie wyszła Ci ta diorama. Bardzo fajny pomysł i genialne wykonanie. Gratuluję.
A opiniami kolejarzy się nie przejmuj, bo oni teraz przygotowują się do strajku więc nastrój mają kiepski.;)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#14
Razi mnie brak na gniazda zaczepów w płytach.
Przy magazynie razi płyta MON "przycięta" na wymiar - lepiej byłoby nic nie dawać w to miejsce, trawka lub ubita ziemia.
Brakuje rynien i rur spustowych.
Jeśli to czasy PRL-u, to może trochę drutu kolczastego nad ogrodzeniem?
Płyty w ogrodzeniu, jeśli się "wygły", to na wygięciu powinna być siatka spękanego betonu - elementy ogrodzenia naturalnie się same nie wygną.
Rampa wydaje mi się trochę za wysoko, ale to może być złudzenie.
I przy bramie obowiązkowo buda dla psa z lokatorem.
Zapomniałeś jak pies i buda to i kupa psa najlepiej zapachowa i parująca.:ROFL:
 
OP
OP
szczypior6192

szczypior6192

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Dziękuję za komentarze.
Pomysł ze śmierdzącą kupą i ogrodzeniem pod napięciem, takim prawdziwym bardzo dobry. W chwili obecnej opracowuje jeszcze patent na latające muchy :LOL:
Bajzel na terenie magazynu już pomału robię. Wczoraj nad tym pracowałem i całość wygląda coraz lepiej.

Dziś fotki z budowy małej dioramy do prezentacji modeli, która przedstawia drogę gminną oraz kawałek drogi polnej.
Pozostało mi jedynie wykończyć boki dioramy.

SDC10578.JPG
SDC10581.JPG
SDC10589.JPG
SDC10597.JPG
SDC10598.JPG
SDC10601.JPG
SDC10602.JPG
SDC10603.JPG
SDC10604.JPG
SDC10606.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#16
Pięknie Panie, pięknie. Tempo prac ogromne. Jeszcze tylko zrobić bardziej nierówny brzeg asfaltu i jak w realu. Gratuluję.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#17
Bardzo ciekawa praca prosta i dokładna, mozna by tylko troche asfalt bardziej nierówny zrobić jakieś spękania i dziury, no chyba że to świerzo oddany etap drogi.:ROFL:
A tak poważnie masz talent chłopie i tempo pracy niczym stachanowiec.
A jak znam życie to jakaś łajza napiszę zaraz jak to razi go brak.............:D
 

Podobne wątki