• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta strychowa

OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Moją niedoścignioną inspiracją jest nieistniejący już Anhalter Güterbahnhof w Berlinie.
Komputerowa inscenizacja życia dworca:
Makieta dworca Anhalter w Muzeum Techniki w Belinie, które mieści się m.in. na terenie ocelałej parowozowni tego dworca:


Zdjęcie archiwalne, zaplecza dworca Potsdamer Bahnhof, sąsiadującego z Anhalter Bahnhof:
6243.jpg

Oba dworca z lotu ptaka. To taka prawie dzielnica kolejowa była...


We Wrocławiu też był dworzec towarowy, mniejszy niż ten Berliński, ale zbliżony klimatem. Dziś nie pozostało z niego wiele. Całe szczęście udało się go uwiecznić na zdjęciach, dostępnych na serwisie polska.org.pl

Do takich smaczków zmierzam, w dużym pomniejszeniu oczywiście. Nie mnie jednak chcę uzyskać wielkomiejski charakter zabudowy dworca.
Z drugiej strony nie chcę przesadzić z nadmiarem.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Chodzi mi o pomieszczenie, gdzie jest makieta :)
Ale to też przydatna informacja :)
7 kinkietów znajdujących się mniej więcej nad makietą dookoła pomieszczenia, każdy z dwom obracanymi reflektorami na żarówki na bolce (typu halogen).
Część żarówek jest żarowych, część ledowych, część świeci światłem białym zimnym, większa część - ciepłym.
W kilku miejscach za pomocą specjalnej przedłużki wkręciłem 4 mocne żarówki na gwint, bo do pracy było za ciemno przy halogenkach. Reflektorki halogenowe świecą punktowo, a światło nie było nierównomierne.
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
W weekend trochę powalczyłem z placem rozładukowym, prace drogowe zostały zakończone, pozostaje patynowanie.
Wcześniej ułożona kostka została zafugowana:
20211205_223017.jpg

20211205_223050.jpg

Całość z lotu muchy prezentuje się tak:
20211205_223508.jpg

A z dachu wagonu tak:
20211205_223544.jpg


Teraz czas na wiatę zadaszenie nas rampą ...
 
Ostatnio edytowane:

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
Ja osobiście zrobiłbym zadaszenie tylko na rampie, zjazd i teren obok budynku już bez..... Jeśli już upieramy się przy zadaszeniu.
Jeśli nie musi być, to raczej skupiłbym się na tym, co tam będzie się działo....towary, ludkowie, pojazdy itd.
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Ja osobiście zrobiłbym zadaszenie tylko na rampie, zjazd i teren obok budynku już bez..... Jeśli już upieramy się przy zadaszeniu.
Jeśli nie musi być, to raczej skupiłbym się na tym, co tam będzie się działo....towary, ludkowie, pojazdy itd.
Towary i pojazdy się pojawią po przekazaniu obiektu do użytkowania. Na razie to jeszcze budowa ;)
Ta rampa ma służyć szybkiemu przedładunkowi z wagonów na samochody, bez magazynowania. Przestrzeń pomiędzy budynkiem, a rampą jest miejscem wyładunku bezpośrednio na samochody ustawione tyłem do wąskiej kładki. Na rampie natomiast towary będą wyładowywane, segregowane i ładowane na samochody podstawione tyłem od prawej strony rampy.
PS Sposób podstawiania samochodów zamodelowałem kilka wpisów wyżej ^^

Wersja z krótszym zadaszeniem:
rampa2.jpg


A teraz informacje z innej beczki:
Wczoraj w godzinach wieczornych został zdemontowany kontrowersyjny blaszany daszek z magazynu nr 2. Za to pojawi się tam żuraw ścienny, który zostanie zamontowany, jak tylko dojedzie :)
 
Ostatnio edytowane:

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
Tak, zadaszenie jak już, tylko nad samą rampą, nad zjazdem już nie. Pisałem w poprzednim komentarzu (fakt, że niektórzy -słusznie- zjazd też nazywają rampą).
 

Podobne wątki