• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta strychowa

OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Taką ciekawostkę dziś odkryłem przeglądając stronę https://eisenbahnstiftung.de

Model - czyli podwóny Kibri 39462, w mojej aranżacji:
hh.jpg
h.jpg

hhh.jpg


i oryginał - Magazyn na stacji Münchberg, Niemcy:

m.jpg

m2.png


Myślałem, że produkt Kibri to fikcja, a tu proszę.
Tzn model jest sprzedawany w wersji skróconej, ale a 2 szt można zbudować kopię oryginału.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Parę rzeczy zmieniono - ciekawe, czy zmieniło Kibri, czy raczej dokopali się do materiałów historycznych (świetliki, kąt dachu itp)
Podejrzewam, że Kibri zrobiło kopię pierwotnego projektu.
Po zniszczeniach II WŚ dach odbudowano w uproszczonej formie, widocznej na zdjęciach.
Co do kształtu dachu i kąta, to model jest nieco skrócony na szerokości (jak wagony 1:100)
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
U mnie tych lamp nie będzie widać, dlatego są gołe.
A ja moje zamontowałem właśnie tak, by było je widać.
Z czego zrobiles swoje klosze? Ładne.
Klosze wykonałem z zacisków na przewody elektryczne. Pomalowałem aero od środka na biało i czarnym matem na zewnątrz, a do środka dioda 3mm. Ot cała filozofia. Zastrzegam sobie prawa autorskie haha.
4.jpg
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
Jeszcze mi się coś przypomniało. Po zlikwidowaniu tej aluminiowej części (trzeba od góry czymś stuknąć) otwór, który został musi być tak rozwiercony, aby nóżki diody pasowały do wewnątrz. Wiertło bodajże 3mm. Dioda jest wklejona od wewnątrz. U góry zostanie trochę wolnego miejsca (dziurka) to miejsce musi być wypełnione, bo inaczej będzie światło wydostawać się przez ten właśnie otwór. Ja do tego celu użyłem papieru toaletowego, mała kulka nasączona wodą. Potem kilka kropel rozwodnionego wikolu i czekać aż wyschnie. Na koniec czarna farba, tylko w to miejsce gdzie jest owa kuleczka.
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Poszerzyłem rampę, która planuje zadaszyć. Rampa od strony torów jest wykonana z gotowych elementów z kompletu. Tył wykonałem sam z PCV.
20211202_095813.jpg 20211202_095959.jpg 20211202_100103.jpg
W magazynie trzecim pojawiły się towary
20211202_095900.jpg

Tak się prezentują przez otwarte wrota:
20211202_095931.jpg 20211202_095835.jpg
Jakoś nie widział mi się poprzedni odcień brudu, więc przebarwiłem nieco trzeci magazyn. Teraz wygląda tak:
20211202_100031.jpg
20211202_100200.jpg

Całość bocznicy towarowej. Zastanawiam się co zbudować w wolnej przestrzeni. Macie jakieś pomysły? Myślałem o placu rozładunkowym albo budynku mieszkalno-administracyjnym z cegły.
20211202_100130.jpg

20211202_100340.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.285 41 5
Ja bym zrobił plac ładunkowy....
(może z jakimś starym żurawiem ręcznie sterowanym, mocno zardzewiałym, bo nie używanym od dziesięcioleci)...
(może używany jest obecnie jako parking lub skład jakichś rupieci) ....
W myśl zasady "mniej znaczy więcej" ;)

Ogólnie ogląda się tą relację, jak najlepszy serial w Netflixie :) Chce się więcej i więcej i ciągle czymś zaskakujesz :)

Czekam na kolejne "odcinki" :)
 

Podobne wątki