• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta strychowa

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
Przy tym poziomie makiety , który sam narzuciłeś ,
niestety poręcze/barierki do obiektów infrastruktury kolejowej ( np. nastawnie) musisz jak najszybciej
przy pomocy nożyka Olfa 9 mm odciąć , zebrać i zrysować ich wymiary do foto trawienia i szybko potem ciepnąć do kosza.
Firm ,które ci wytrawią z 0,3 blaszki na przykład, jest na forum mnogo.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
@FENIX o ile faktycznie zwykle wkurzają mnie grubaśne balustrady (jak np w mojej betoniarni Fallera), o tyle tutaj w nastawni jakoś nie - na drewniane z kantówek w sam raz. Może bym je "usłoił" skalpelem, zmatowił i pociągnął washem czarnym i zielonym....
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
To będzie przebudowa polegająca na połączeniu dwóch gotowych modeli i stworzeniu jednego dużego.
Pewnie dodam też coś od siebie, jakieś wnętrza, rampy, daszki - Trwają prace koncepcyjne.
Przy dedykowanej bocznicy miejsca jest sporo, więc oprócz tego podwójnego magazynu będą tam stały jeszcze 2 inne magazyny, być może też połączone. Zobaczymy co wyjdzie.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Postępy są niewielkie, ale są. Zamiast bocznej rampy pojawił się budynek socjalno - biurowy.
Obecnie trwają prace nad wnętrzami i zabezpieczaniem wszelkich miejsc gdzie może przebijać światło. Wewnątrz ściany są potraktowane czarną farbą, na to przyklejana jest druga warstwa ściany (własnej produkcji), która będzie robiła wyprawę wewnętrzną, której w modelu fabrycznym brak. Niestety zdjęć nie mam, bo wszystkie siły zostały skierowane na pierwszą linię.
20211013_073215.jpg

20211013_073239.jpg
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
To chyba wszystko z zestawu kibri - mam jeden taki i też go planuję gdzieś umieścić, ale że mam mało miejsca, rozetnę go na pół i zestawię połówki pod ścianą. Tomku, czy wymieniasz dachy na jednolitą połać? Mi chodzi po głowie duuuży dach kryty papą na tym budynku.
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
To chyba wszystko z zestawu kibri - mam jeden taki i też go planuję gdzieś umieścić, ale że mam mało miejsca, rozetnę go na pół i zestawię połówki pod ścianą. Tomku, czy wymieniasz dachy na jednolitą połać? Mi chodzi po głowie duuuży dach kryty papą na tym budynku.
Tam są 3 rodzaje pokrycia:
-papa jest na niższym budynku socjalnym. Wyższa część pokryta jest częściowo
-dachówką, w części gdzie znajdują się pomieszczenia socjalne / mieszkalne i
-szarym z łupkiem w części typowo magazynowej.


Nie chce mi się chyba już tego zmieniać, przytnę i spasuję to co jest, spatynuję i gotowe.
Jedyne co zrobię to uzupełnię dach nad rampą, o tu ------------------^----------------^ , dobudowując dodatkowe zadaszenie
 

Podobne wątki