• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta strychowa

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.285 41 5
Cover w świecie muzycznym to kolejne wykonanie standardu wg oryginalnej lub własnej interpretacji.
Dosłowne tłumaczenie, to: pokrycie, przykrycie.....
W tym przypadku jest to autorska przeróbka istniejącego modelu.
:)
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
A gdzie fugi między cegłami, wypadałoby raczej zrobić. Chwilę to zajmuje, a efekt będzie zacny.
Najpierw musiałem zrobić elektrykę i okna, by zamknąć wnętrze, elewację będę robił teraz.
Fugi będą, ale nie białe /szare, tylko ciemne / przybrudzone, jak to bywa w starych fabrycznych murach.
Chcę osiągnąć mniej-więcej taki efekt: https://goo.gl/maps/959V6bcHAqpcQyGF7
Fugi będą ciemne, takie jak zastosowane tu, w czasie niedawnego remontu: https://polska-org.pl/8178832,foto.html?idEntity=550047
 
Ostatnio edytowane:

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
Najpierw musiałem zrobić elektrykę i okna, by zamknąć wnętrze, elewację będę robił teraz.
Fugi będą, ale nie białe /szare, tylko ciemne / przybrudzone, jak to bywa w starych fabrycznych murach.
Chcę osiągnąć mniej-więcej taki efekt: https://goo.gl/maps/959V6bcHAqpcQyGF7
Fugi będą ciemne, takie jak zastosowane tu, w czasie niedawnego remontu: https://polska-org.pl/8178832,foto.html?idEntity=550047
Wygodniej by było to wszystko zrobić przed złożeniem budynku w całości, to moje zdanie, może masz inną technikę.
Ja zrobiłem u siebie białe fugi, ponieważ w dalszym etapie prac i tak się zrobiły ciemniejsze. Nie jestem pewien czy szare fugi nie znikną całkiem pod wpływem dalszych prac. Mimo to śledzić będę dalej to, co będzie się działo.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
Dosłowne tłumaczenie, to: pokrycie, przykrycie.....
Dosłownie to wiem, w muzyce też już, niestety, się nauczyłem co to oznacza (bzdurne stosowanie angielskich terminów), ale w modelarstwie??? Jak to jest, że przez dziesięciolecia słuchaliśmy różnych wykonań znanych utworów muzycznych bez potrzeby używania słowa "cover" i było dobrze, a teraz się nie da... :(
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Jak zwał tak zawał, budowa idzie do przodu:
20210120_224429.jpg
20210120_224416.jpg

20210120_224319.jpg

Nie obyło się bez przygód - przepaliłem dwie diody w latarniach, które musiałem wyrwać i zastąpić nowymi, ale kto nic nie robi nie popełnia błędów.
20210120_224603.jpg

Budynek na razie na sucho na swojej działce, w różnych ujęciach, w towarzystwie 3 zakupów, które sobie sam przyniosłem, bez udziału kuriera:

20210120_224818.jpg

20210120_224859.jpg

20210120_224929.jpg
20210120_224837.jpg
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Bryła budynku skończona i wstępnie spatynowana. Pozostaje montaż drobiazgów, daszków kominków, obróbek blacharskich itp
20210121_224052.jpg

20210121_224111.jpg


(Cegła się błyszczy, z powodu "świeżego malowania")

20210121_224142.jpg

20210121_224249.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.647 33 4
Jak ja zobaczę to po skończeniu, mogę mieć problemy zdrowotne, serce wysiądzie...Genialnie to się prezentuje.
Może jedynie cegła za mocno świeci, ale całokształt fenomenalny. Zaglądam, kibicuję i szanuję!
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Bardzo prześlicznie :) choć mnie by osobiście denerwował połysk plastiku, który mimo patyny wciąż jest widoczny. Wprawdzie z daleka tego nie widać i być może w naturze również, to na zbliżeniu za bardzo mi błyszczy
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Jak ja zobaczę to po skończeniu, mogę mieć problemy zdrowotne, serce wysiądzie...Genialnie to się prezentuje.
Może jedynie cegła za mocno świeci, ale całokształt fenomenalny. Zaglądam, kibicuję i szanuję!
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
Bardzo prześlicznie :) choć mnie by osobiście denerwował połysk plastiku, który mimo patyny wciąż jest widoczny. Wprawdzie z daleka tego nie widać i być może w naturze również, to na zbliżeniu za bardzo mi błyszczy
Tak jak wspomniałem powyżej - błyszczy się - bo jest świeżo malowane.
Zdjęcia wykonałem kilka minut po skończonym "brudzeniu", preparat jest olejny.
Po wyschnięciu będzie matowe. :cool:
 
Ostatnio edytowane:

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Aaa... no to trzeba napisać czerwoną czcionką 5cm na ekranie, najlepiej migającą i na żółtym tle, to wtedy ślepak zauważy :)
A co to za preparat? Zwykle używam akryli, które w większości są matowe, ale mam kilka olejnych i te leżą w szufladzie, bo nie matowieją. A nie zawsze chce mi się wszystko po brudzeniu dodatkowo matowić lakierem. Czasem nie ma takiej możliwości nawet.
 
Reakcje
59 2 0
A ja tak nieśmiało zapytam: Jak długo te dwie jasne ściany pozostaną jasne ?
Szacuję że najwyżej do drugiej nocy, bo potem jakiś 'element' pobazgra mniej lub bardziej poważnymi bazgrołami ...

Ale przyznaję podziwiam Twoje prace, naprawdę jest na co popatrzeć.
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.647 33 4
@WojciechCieciwa to zależy od epoki którą odwzorowuje kolega @tomekkor, poniżej roku 1990 farb w aerozolu raczej nie było. A nawet jeśli to samo zjawisko bazgrania po ścianach jeszcze nie dotarło do Polski. Prawdziwy boom to właśnie po 1990. Ale i tak nie było wtedy malowania po obiektach kolejowych. SOK byli nieźle wyposażeni w psy tropiące. Sorry za offtop.
Ja bym sugerował jakieś tablice na sam budynek, chociażby "Palenie wzbronione" i "zakaz fotografowania" tak powszechny w tamtych czasach.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 

Podobne wątki