• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] Stacja Zamkowa Góra PIKO 61820

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#4
Bardzo sympatyczna stacyjka ta Skokowa! Fajne!
Udowodniłeś że w tej serii PIKO drzemie potencjał - tylko trzeba go wyciągnąć.
A zdradzisz jak zdobyć taki pojemnik na śmieciory (srebrny "gokart") jak na powyższym zdjęciu?
 
OP
OP
Oskar

Oskar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
eSeL napisał(a):
A zdradzisz jak zdobyć taki pojemnik na śmieciory (srebrny "gokart") jak na powyższym zdjęciu?
Kosze na śmieci to zestaw chyba Kibri coś podobnego do 8656 - ja nie miałem
w nim tych kolorowych kontenerów. Do tego oczywiście patyna i kółka pomalowane
na czarno. Oryginalny kolor plastiku jest tak dobry że nie trzeba tego malować.
Polecam.
 

Załączniki

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Oskar,

kosze na śmieci te stalowe rzeczywiście super i też sobie takie nabędę :grin:
Co do stacji, to super wnętrze!!! naprawde bardzo mi się podoba i widać że troche czasu na to poświęciłeś. Natomiast na pewno popraw dół dachu! Zobacz spatynowałes wszystko żeby wyglądało jak najbardziej naturalnie, a dach od dołu jest pomarańczowy i płaściutki :neutral: ja takiego nie widziałem w realu... A no i jak masz taka fajną łatę na tej szopie kolo śmietników to zrób z niej latę, moze pomaluj na inny kolor trochę żeby wyglądała jak łata.
Koniecznie usuń je całkiem, albo przyklej zielsko do tych kup co wiszą pod oknami... Proponuję to wychrzanić, albo z zewnątrz okleić czyms zeby wyglądało jak skrzynki a nie takie "kokony" ;)
Szpary na dole ścian zapchaj czymś, bród i pył sa uniwersalne może wystarczy wikol ze strzykawki i troche posypki jakiejś pyłowej...?
Poza tym naprawde miło się oglądało Twoją stację.
Pozdrawiam
 
OP
OP
Oskar

Oskar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Niestety nie jestem w stanie moim aparatem zrobic zdjec przez okna - nie potrafie ustawic ostrosci na wnętrzu przez kratki w oknach.

W każdym pokoju jest niezależne oswietlenie - o różnych barwach. Całością steruje mikrokontroler jednoukladowy serii AVR (Atmel AT Mega 16).
 

Załączniki

  • 56,5 KB Wyświetleń: 1.951
  • 54,8 KB Wyświetleń: 1.953
  • 68,3 KB Wyświetleń: 1.948
  • 53,7 KB Wyświetleń: 1.937
  • 54,7 KB Wyświetleń: 1.933
  • 48,9 KB Wyświetleń: 1.930
  • 52,4 KB Wyświetleń: 1.928
  • 53,1 KB Wyświetleń: 1.922
  • 51,6 KB Wyświetleń: 1.919

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#8
A co to takiego zbudowałeś?
http://oskar256.republika.pl//skokowa/slides/Picture%20092.jpg

Centralka, czy układ do sterowania światłami w domku?
 
OP
OP
Oskar

Oskar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
xendx napisał(a):
gbbsoft napisał(a):
Centralka, czy układ do sterowania światłami w domku?
Jest to zestaw do eksperymentowania i programowania mikrokontrolerów AVR, podłączony do laptopa przez LPT :razz:
Dokladnie - bierzesz cos takiego, podlaczasz do kompa, wsadzasz scalaka za 8 zlotych
piszesz program i nagrywasz. Uklad taki dziala potem samodzielnie.

Cytat:

Uniwersalny moduł uruchomieniowy służy do nauki programowania mikroprocesorów z serii AVR firmy ATMEL. Na płytce umieszczono najbardziej popularne układy współpracujące z mikroprocesorem. Gdy napiszemy nasz program konfigurujemy odpowiednio połączenia z mikroprocesorem za pomocą przewodów. I sprawdzamy czy działa poprawnie.

Moduł może być używany do ćwiczeń z układami: AT90S8535, ATMEGA8535, ATMEGA16, ATMEGA32.

Wszystkie porty mikroprocesora i układów współpracujących zostały wyprowadzone na złącza szpilkowe (gold-piny), połączeń miedzy nimi dokonuje się za pomocą specjalnych przewodów, które znajdują się w zestawie. Przewody są zakończone wtyczkami i nie trzeba ich lutować. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy łączyć układy w dowolnej konfiguracji. A więc mamy możliwość sprawdzenia naszego projektu bez wykonywania płytki drukowanej.
Dodatkowo na płytce istnieje możliwość zamontowania dowolnego układu na uniwersalnych polach kontaktowych ( 283 pola kontaktowe w rastrze 2.54mm )

Na płytce modułu znajduje się:

* Programator ISP
* Moduł RS-232
* Wyświetlacz LCD 2x16
* Wyświetlacz 7-segmentowy LED ( 4szt.)
* 8 diod LED
* Klawiatura matrycowa 4x4
* Tranzystory mocy ULN2803
* expander I2C PCF8574
* Pamięć I2C
* Zasilacz +5V
* 4 potencjometry do płynnej regulacji napięcia 0-5V
* Wzmacniacz operacyjny LM358
* Przycisk reset
* Pole testowe
* Wyprowadzone porty mikroprocesora
* 283 pola kontaktowe w rastrze 2.54mm do „własnych zastosowań”
 

Załączniki

OP
OP
Oskar

Oskar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Uklad do sterowania światłami w budynku.

Centralka mojej produkcji wyglada tak jak na zdjeciu poniżej.
Układ zapala i gasi światła w pokojach tak jak się go zaprogramuje.
W chwili obecnej jest to algorytm presudolosowy - czyli nie wiem
kiedy jakie światło się zapali, tak jest ciekawie. Zmiany następują
powoli - by uniknąć efektu choinki, co kilka minut.

Koszty to plytka 8 zlotych, proc 8 zlotych, reszta nie przekroczy
kolejnych 8-miu, jakieś 30 kilka złotych.
 

Załączniki

OP
OP
Oskar

Oskar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
gbbsoft napisał(a):
Oskar napisał(a):
Dokladnie - bierzesz cos takiego, podlaczasz do kompa, wsadzasz scalaka za 8 zlotych
piszesz program i nagrywasz. Uklad taki dziala potem samodzielnie.
I używasz tego do sterowania makiety/domku?
W domku jest 12 źródeł światła, ponieważ te procesory nie są drogie, do sterowania tym
będzie jeden (oczywiście ich możliwości są znacznie większe). Makiety się jeszcze nie
dorobiłem - ale mam zamiar robić np, automatyczne zamykanie przejazdów i przełączanie
niektórych zwrotnic.

Jak będę mieć wiecej budynków to zrobie coś w rodzaju czasu makiety, by na noc gaśić
wszystkie biura i zapalac lampy na zewnątrz - w dzień na odwrót.

Można też napisać taki program by za pomocą niebieskiej / 3 kolorowej diody udawał
że ktoś oglada telewizje - możliwości ogranicza tylko fantazja.
 
Reakcje
0 0 0
#16
Ktoś na forum niedawno napisał, że z dziadka, kawalera nie z robisz. A jednak.
Jeżeli modelujesz w V epoce, a tak wnioskuję po segregatorach na regale, to hydrant powinien znajdować się co najmniej 5 m od ściany budynku. Jak było wcześniej nie wiem.
 
OP
OP
Oskar

Oskar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
osama591 napisał(a):
Jeżeli modelujesz w V epoce, a tak wnioskuję po segregatorach na
regale, to hydrant powinien znajdować się co najmniej 5 m od ściany budynku.
Witam, było dla mnie bardzo trudne takie dobranie - zwłaszcza wnętrza pokoii - by wszystko
faktycznie umieścić w jednej konkretnej epoce. Chciałbym budować makiete w realiach Polski
lat 70-tych, do tego jednak nie łatwo wyszukać modele budynków - taką typową komunę.
Natomiast epoka I-wsza ma w sobie wyjątkowy romantyzm. Co de epoki V-tej to mnie
specjalnie nie pociąga.
 
OP
OP
Oskar

Oskar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Teraz pracuje, czy w zasadzie skończyłem prace nad:
Faller 120122 H0 Reiterstellwerk Konstanz, załączam
fotkę.

W nastawniach tego typu nie montowało się chyba
oświetlenia pod samym budynkiem - nad torami?
Takie światło bardzo by uwydatniło konstrukcje modelu,
ale było by chyba sztuczne?
 

Załączniki

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#19
W nastawniach wogóle nie montuje się oświetlenia takiego jak widać w Twoim modelu. W nastawniach w nocy oświetla się kierunkowo-punktowymi lampami tylko te elementy urządzeń srk na których są tabliczki z opisami. Należą do nich tabliczki na dźwigniach, drążkach przebiegowych, blokach oraz wszelkie plany świetlne i pulpity nastawcze (niezależnie od świecacych się na nich powtarzaczy). Personel obsługi ma również lampki oświetlające biurko z dokumentacją ruchową. Po za tym w nastawni jest ciemno gdyż jasne oświetlenie wewnątrz utrudniało by obserwację tego co się dzieje na zewnątrz. Na zewnątrz stosuje się po za lampami oświetlającymi okręg nastawczy tylko reflektor do oświetlenia np przejeżdających pociągów np w celu stwierdzenia sygnałów końca pociagu.
 
P

Paweł Piotr

Gość
#20
Tomek K napisał(a):
reflektor do oświetlenia np przejeżdających pociągów np w celu stwierdzenia sygnałów końca pociagu.
oraz do obserwacji zestawów kołowych (kontrola prawidłowego działania układów hamulcowych taboru) i kompletu zderzaków na ostatnim wagonie...
Pozdrowienia dla Oskar i Tomek K.
 

Podobne wątki