• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] Stacja transformatorowa (średniego napięcia).

Oskar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,

Mam pytanko czy te lampy pasują? Prosze o sugestie - cel jest taki by całość wyglądała naturalnie. Lampiszony kosztowaly mnie 65 zlotych za sztuke :( Mam pewne przemyslenia, ale poczekam z nimi na wasze zdanie.

Pozdrawiam,
Oskar
 

Załączniki

OP
OP
Oskar

Oskar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Re: Stacja transformatorowa (średniego napięcia).

Myślę o lampach Kluby na betonowym slupie, było by ich wtedy wiecej, minimum 4 - ry, pewnie 6 - nikt na takich obiektach w oszczedzanie pradu sie nie bawił. Czasem było tak że instalacje w ogóle nie były oświetlone, jednak stacja trafo z Brzeska z której czerpię doświadczenia była oświetlona bardzo intensywnie.
 

Załączniki

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
291 1 0
#4
Re: Stacja transformatorowa (średniego napięcia).

Napisane jest wyraźnie żę Kluba, w tekście jest o tym m. in. mowa, także nazwa zdjęcia kluba.jpg to potwierdza.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#5
Re: Stacja transformatorowa (średniego napięcia).

JohnyTRS napisał(a):
Napisane jest wyraźnie żę Kluba, w tekście jest o tym m. in. mowa, także nazwa zdjęcia kluba.jpg to potwierdza.
Taaaaaak? To zacytuj, gdzie jest napisane, że to Kluba?, za 65zł?
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#6
Re: Stacja transformatorowa (średniego napięcia).

Chłopy,dajcie spokój z kolejnym cyrkiem,pytanie jest jasne i oczywiste -"których użyć lamp" a cena i firma to już inna bajka :LOL:



Hmmm,z tymi lampami to moim zdaniem jest tak.Skoro wzorujesz się na odpowiednim obiekcie wybranym specjalnie przez samego siebie,to staraj się zachować jak najwięcej szczegółów z oryginału,ja uważam że bardziej odpowiednie były by słupy Kluby (betonowe),mimo kosztów,ale sumienie cię chociaż nie będzie dręczyło za odwaloną manianę.Zresztą wybór zawsze zostaje po stronie wykonawcy!!! Najważniejsza to bezstresowa dobra zabawa,powodzenia :D

Ps.Planuję taka stację,gdzie takową nabyć?
 
OP
OP
Oskar

Oskar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Re: Stacja transformatorowa (średniego napięcia).

WITKOIM napisał(a):
marekw111 napisał(a):
Ps.Planuję taka stację,gdzie takową nabyć?
Stacja to jest FALLER 130958.

A lampy z kratownicą to Märklin 72811 - sa metalowe i wyjmowane z podstawką (kupione drogo)

Lampę na słupie betonowym znalazłem tutaj:

http://kluba.ubf.pl/

ale tam nie ma sklepu - bede szukać.
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#9
Re: Stacja transformatorowa (średniego napięcia).

Oskar napisał(a):
Lampę na słupie betonowym znalazłem tutaj:
http://kluba.ubf.pl/
ale tam nie ma sklepu - bede szukać.
U p. Kluby zamawia się telefonicznie lub mailem,
jest wyraźnie napisane: "Jest wiele sposobów, dzięki którym możesz się ze mną skontaktować, możesz wysłać do mnie email - kik13@wp.pl. Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, możesz wysłać mi Prywatną Wiadomość. Możesz też wypełnić i wysłać poniższy formularz - jego treść zostanie do mnie dostarczona poprzez e-mail"
 
OP
OP
Oskar

Oskar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Re: Stacja transformatorowa (średniego napięcia).

Udało mi się wygospodarować czas na zrobienie ogrodzenia.
Pozostała tylko zmiana tabliczek na transformatorach oraz
tabliczki ostrzegawcze na ogrodzeniu - oraz lampy.

Na samym koncu patynowanie przewodów.

Lampa błyskowa zmienia barwy, normalnie ogrodzenie nie rzuca sie w oczy tak jak na zdjęciach.
 

Załączniki

Podobne wątki