• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta Rafała

OP
OP
R

RMP

Aktywny użytkownik
Reakcje
587 19 0
#42
W wyniku przemyśleń, dokonanych ponownie pomiarów na strychu oraz po uwzględnieniu niektórych sugestii kolegów z forum powstał ostateczny projekt torowiska, który zamierzam zrealizować na mojej makiecie.
Nie mam jeszcze sprecyzowanego pomysłu na linię biegnącą na dół rysunku, ale nie jest to na tą chwilę istotne. Pozostawiam to na później, może z czasem wpadnę na jakiś dobry pomysł.
1604340090064.png
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.950 133 7
#43
1) Po prawej stronie, wciaz masz najazd toru szlakowego na kierunek zwrotny - jest to nieprawidlowe rozwiazanie i bardzo to psuje ogolna ocene stacji. Wyglada na to, ze masz miejsce, aby to zrobic "po bozemu". Zawsze mozna ciut przesunac pierwszy rozjazd w lewo, aby uzyskac prawidlowy uklad.
2) Tory stacyjne jakies takie bez wyrazu, wszystkie proste...Moze mozna cos pod ukosem, albo rozjazdy troche polozyc w bardziej urozmaicony sposob?
3) Mam mieszane uczucia co do przebiegu tego jednotorowego kolka. Wyglada na to, ze masz dosc duzo miejsca, zeby zrobic drugi tor? Albo jakies bocznice do jakiegos zakladu. Albo chociaz go troche pogiac? Tak to dosc nudna geometria. Wszystko rownolegle.
4) Wciaz nie ma obrysow makiety, zatem ciezko cos jeszcze zaproponowac.
 
OP
OP
R

RMP

Aktywny użytkownik
Reakcje
587 19 0
#44
Ad.1.
Po korekcie z obydwu stron wyglądało by to tak. Musiał bym dołożyć ok. 30 cm. Nie mam miejsca chyba, że skrócę dł. peronów.
1604342676013.png
Ad.2. Mnie się podoba i tak ma być.
Ad.3. Linia dwutorowa odpada. To ma być tylko czysty oblot nie należący do makiety. Makietę tworzy sama stacja. Reszta nic nie znaczy.
Ad.4. Stacja jest makietą po co Ci obrys. 5 płyt podpartych na nogach i tyle. Co tu jeszcze proponować. Nic.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.950 133 7
#45
Ad 1) Potrzeba aż 30 cm, aby wyprostować rozjazd? Trudno uwierzyć, ale skor tak mówisz, to ok. Zatem w celu zreazizowania tego możesz usunąć wstawkę prostą za tym rozjazdem i zyskać trochę i ostatecznie troszkę skrócić peron - perony z tego co widzę masz bardzo długie. Wyprostowanie tego najazdu jest krytyczne i spowoduje, że będziesz mógł prowadzić składy z pełną prędkością. Ale reszta to Twój wybór.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
B
Planuję 14
Planuję 64
Planuję 117
Planuję 272
Planuję 31

Podobne wątki