• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na strychu

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Nie, w Poznaniu ciężko doprosić się o wyceny;) na razie i tak tym murem się zająłem, do swoich wiat robiłeś oświetlenie? Bo nie wiem jak potem kabelki poprowadzić.
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
W wolnych chwilach coś tam udaje mi się dziargać, ilość murków betonowych wstępnie zakończona, został też już "wmurowany", zostaje odpowiednie zaplanowanie elementów na placu przeładunkowym oraz zaplanowanie oświetlenia, ulica główna została pomalowana na asfalt i przylepiona, chodnik będzie po obu stronach ulicy, muszę też za wczasu zaplanować wjazdy do dworca, placu i na stację paliw.
Planowanie jest najgorsze, nigdy nie mam 100% pewności czy "za tydzień" nie zmienić położenia elementu ;)
 

Załączniki

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Planuję dwie scenki, jedna to magazyn Poczty Polskiej z paczkami, do tego zostały zakupione dwa autka na... Poczcie Polskiej;) Jeszcze dostępny jest z naczepą ale dla mnie za długi jest. Druga scena to ogródek letni gdzie pasażerowie mogą w "kulturalnych" warunkach poczekać na swój pociąg. I pytanie mam, w jaki sposób wykonać butelki? Ewentualnie gdzie można zakupić butelki lub kufle?
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
Widzę, że robisz bardzo fajne scenerie i bardzo realistyczne. Jedno co mi tu nie pasuje to te zabawkowe samochodziki w barwach Poczty Polskiej. Trochę psują realistyczny wygląd tego magazynu. Pomyśl o modelach samochodów, a nie o zabawkach typu SIKU.
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
To może przyszłościowo z uwagi na finanse, obecnie to musi służyć jako "zapełniacze". Jeszcze muszę uzupełnić ten magazyn od środka i oświetlić.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
Oj, była już rozmowa o tym na forum. Kol. mudol nieco postarzy, przypudruje i będzie gitara ;)
mudol - robisz i pokazujesz. Nie wymiękasz (y)(y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
Na efekt "jeżdzę po polskich drogach więc wiem co to brud, sól i rdza" przyjdzie czas :)
Niestety, żadne brudzenie, żadne rdzewienie itp. nie zmieni zabawki w model. Jak chcesz zniszczyć wizerunek swojej ciężkiej pracy odwzorowującej realizm kolei, terenu, budynków, ulic to postaw te zabawki... Twoja decyzja... Mnie byłoby szkoda pracy... ;)
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
mudol
Po pierwsze zmien napis nad ogródkiem piwnym na polski , a kufle i butelki można zrobić z odpadow wypraski transparentnej po szybkach od modeli np. takich .
WYP.jpg


kawalek odcinasz i podgrzewasz nad palnikiem lub swieczka do momentu jak stanie się plastyczna , delikatnym i zdecydowanym ruchem rozciągasz i obie koncowki obcinasz i masz dwie butelki . To tak na szybko .
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Jest jakiś sposób, tym bardziej, że chyba mam nawet zielone, jeszcze myślałem nad kabelkami aby dwa zlutować (jeden cieńszy jako szyjka) i delikatnie wikolem złagodzić przejście.

@mafo , jak fundusze pozwolą to i sprzęt się "zaktualizuje", ale na razie aż tak dużego ciśnienia nie mam, ale doceniam informacje.
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Powoli na dworze z dziećmi nie ma co robić więc i wracam na strych dziubać dalej, obecnie tyle ile czasu starczy to siedzę nad stacją paliw, na razie jakaś pikowska chyba Aral, planuję wyposażenie zrobić, doświetlić i jakoś ładnie obrandować, podmieniłem słupy podporowe na kwadratowy profil, w środku odrazu kabel położony od oświetlenia, zostały wstawione szyby, na nie planuję nalepić promocje. Dystrybutory również przejdą lifting.
Niestety raz w tygodniu mogę parę godzin poświęcić, małe dzieci cholernie dużo czasu zabierają;)
22770602_10214765064429072_3469668707344696641_o.jpg
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Chwila przy makiecie, powoli wypełnia się miejsce przy stacji, z samą stacją jest tyle problem, że nie wiem czy nie zrobić nowej własnej większej, bo ta dosyć mała i z boku ma warsztat, który jakoś mi nie pasuje.
mini_IMG_20171125_181618.jpg


A, że coraz bliżej święta to...

mini_IMG_20171125_182214.jpg
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
@slawek77 ma czadową stację CPN z kartonu. Jest większa i łatwo się składa (ale trzeba dorobić wnętrze, co raczej nie powinno stanowić problemu, bo jest tam na tyle miejsca, że można wykorzystać
gotowe zestawy sklepowe z fallera, czy tp. ). Myślę, że tu by lepiej pasowała. :)
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Wiem Mafo, że się bawisz w samochody ale mnie kompletnie to nie interesuje czy dany model jest rzeczywisty czy wirtualny, a że leżał pod ręką nawet nie wiem skąd (chyba parę lat temu dawali do zgrzewek?) to wstawiłem.

Kris, no właśnie ten cpn średnio mi się podoba, chyba gdzieś w migawkach widziałem zrobioną fajnie stację, chyba na makiecie w Borówcu? (shell?), co ciekawe dziś już tego nie mogę znaleźć.
 

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Pan Mafo zawsze się tak czepia, i mnie i ciebie i innym co używają takie "zabawki", czytałem to już nie raz. On jest jedynym sędzią co jest zabawką a co modelem. Pan Bóg sam dal mu taką moc. Najlepiej ignorować i żyć w grzechu, o wiele przyjemniej. Witam ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
Pan Mafo zawsze się tak czepia, i mnie i ciebie i innym co używają takie "zabawki", czytałem to już nie raz. On jest jedynym sędzią co jest zabawką a co modelem. Pan Bóg sam dal mu taką moc. Najlepiej ignorować i żyć w grzechu, o wiele przyjemniej. Witam ;)
Na szczęście wyrocznią nie jestem. ;) Niestety, kolego, prawda w oczy kole i musisz zrozumieć, że ktoś może mieć inny sposób postrzegania rzeczywistości, niż pozostała większość, wychowana na lajkach z facebooka i tego typu portali. Nie podoba mi się, jak ktoś, kto robi piękną dioramę/makietę, z pełnym odwzorowaniem rzeczywistości, z realistycznymi budynkami, realistyczną zielenią, realistycznymi modelami taboru kolejowego i nagle stawia zabawkowy samochód z wielką ilością błędów w odwzorowaniu. Jak dla mnie, to psuje to całą ogromną pracę modelarza, włożoną w stworzenie tak fajnej dioramy/makiety. Jeśli tego nie rozumiesz to mi bardzo przykro. Moje wpisy są jedynie po to, żeby pokazać błędy popełniane przez modelarzy kolejowych i niszczące całokształt odbioru ich pracy.
Ale masz rację kolego @4Rings, chyba zacznę ignorować i też będę miał przyjemniejsze oglądanie zdjęć na naszym forum...
Pozdrawiam.
 

Podobne wątki