• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na strychu

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Ten żuraw właściwie na próbę został w tym miejscu postawiony, jak zauważyłeś tam będzie magazyn, tam nawet miejsca na tego żurawia nie ma bo od razu obok leci tor. Żuraw stanie po drugiej stronie makiety, gdzie prawdopodobnie będzie służył do przeładunku z wagonów na samochody, będzie tam składowisko węgla.
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Ech i pojawił się problem, mam nadzieję, że pomożecie, nie wiem jak pomalować te płytki aby nabrały koloru "chodnikowego", ta biała powierzchnia jest śliska i malowanie pędzlem chyba odpada bo zostawia smugi i częściowo zamalowuje łączenia płyt. Jeszcze mogę przyklejać odwrotnie, szorstkim kartonem do góry ale nadal pozostaje problem "zalewania" łączeń.
 

Załączniki

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
Z czego sa zrobione? Karton, gips? Sprobuj sucha pastela. Taką w kredce zetrzyj na proszek a potem pendzlem wcieraj w powierzchnię. Potem spryskaj fixtatywa.
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
No tak... sypię głowę popiołem:(:(:( pisałem na tablecie:( Lenovo poprawiło samo pędzlem na pendzlem!!!!! a fixatywa - to pośpiech.... bo jednocześnie przygotowywałem niespodziankę dla dzieciaków na poranne przebudzenie w Mikołajki.... ale to żadne usprawiedliwienie:)
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Niestety karton i to błyszczący, próbowałem właśnie trzeć kredkę i wcierać pędzlem, ale przez to, że powierzchnia jest śliska to mało co się wciera.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Szary podkład z aerozolu albo aerografem a potem to już możesz paćkać, wcierać i smarować czym chcesz. Choć z wcieraniem bym uważał.
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Aerografu brak, tak właśnie myślałem, żeby sprayem walnąć, ale to gdzieś potestuję na próbnym i zobacze jaki efekt, czy nie zleją się płytki (krawędzie).
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Z aerozolem może być ciut problemik żeby dobrze zamaskować resztę... To jednak ma fest rozrzut. Z bliska nawet bym nie próbował.
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Popracowałem ponownie z suchymi pastelami i zostanę przy tym co jest, nie wygląda to najgorzej a nie chcę poświęcac wykonanej już pracy ;)
 

Załączniki

  • 151,8 KB Wyświetleń: 244
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Przerwa świąteczna to okazja się nadarzyła aby porobić coś przy makiecie, usiadłem porządnie do kostek i jeden peron dziś ukończyłem, czekam za dostawą kolejnych płytek i jadę z drugim peronem.


A ten peron wydaje mi się dłuższy, niż na metr, może to złudzenie optyczne :)
Zaciekawiło mnie to, zmierzyłem i rzeczywiście, jest dłuższy, ma dokładnie 146cm, chyba na początku planowałem metrowe a potem chciałem mieć jak najdłuższe.
 

Załączniki

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Żeby nie było, że makieta umarła śmiercią naturalną, ostatnio raz na tydzień udaje mi się coś tam popracować, dokończyłem układać kostkę na drugim peronie, usunąłem z dworca plastikowe daszki, odsunąłem od karwędzi i wykleilem papierem ściernym, malując go na asfalt. Po drugiej stronie powstaje teren do przeładunku węgla z wagonów, cały teren będzie otoczony płotem betonowym. Koszt całości nie na moją kieszeń obecnie i postanowiłem własnymi siłami zrobić płot. Na allegro są do kupienia plastikowe teowniki w kształcie H i szer. 3mm, dokupiłem karton 1mm i powstał pierwszy fragment płotu, jak na własną pracę jestem zadowolony z efektu, chętnie usłyszę słowa krytyki przed kolejnymi fragmentami ;)
alex1.jpg DSC_1801.jpg DSC_1809.jpg DSC_1824.jpg DSC_1825.jpg DSC_1833.jpg
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
Od początku obserwuję i kibicuję. Perony super, tylkobym je spolszczył i spatynował, bo coś błyszczą ;)
Płot, rewelka, jak na samoróbkę. Oby tak dalej (y)
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
No właśnie pierwszy peron testowo próbowałem malować, wyszło strasznie, szpary między płytkami zlewały się, potem pyłem z czarnej kredki Norr pędzelkiem wcierałem i chyba za bardzo brudno wyszło, stąd drugi peron jeszcze "świeci" czekająć na pomysły ;)
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.857 386 20
Płot bardzo fajny, ale... Nie podoba mi się sposób cięcia dwuteownika. Jest nierówno i to nie dość, że różna wysokość, to jeszcze cięcie nie trzyma kąta prostego. To musisz poprawić, bo psuje odbiór Twojej pracy.
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Dobry wzrok:) dosyć twardy ten plastik i ciąłem go w ten sposób, że przykładałem ostrze a od góry uderzałem twardym przedmiotem, przydałby się dremel, część nierówności spiłowałem na papierze ściernym, ale niektóre zostały, różna wysokość może się brać właśnie z piłowania.
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
No właśnie pierwszy peron testowo próbowałem malować, wyszło strasznie, szpary między płytkami zlewały się, potem pyłem z czarnej kredki Norr pędzelkiem wcierałem i chyba za bardzo brudno wyszło, stąd drugi peron jeszcze "świeci" czekająć na pomysły ;)
Spróbuj malować je suchym pędzlem. Ja swoje malowałem aero i poszło znośnie. Wiaty peronowe już wypalone?
 

Podobne wątki