• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na strychu

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.023 4 1
W cięciu, np tutaj:



Linia podziału jest po środku, u mnie ten element ma chyba 0.6mm, po podzieleniu tektura w tym miejscu ma 0.3mm szerokości co potrafi być przepalone po prostu przez laser, nawet mimo małej mocy, dodatkowo przy malowaniu jest możliwość łatwego uszkodzenia tego fragmentu.
Ewentualnie musiałbym w innym miejscu rozdzielić, niekoniecznie w tym miejscu co jest w rzeczywistości

Dlatego też np takiej nie przygotuję, bo ścianki są po prostu za cienkie


Przepraszam za takie zdjęcia, ale takie są "ze źródła":
https://dotare.pl/oslony-drzew-i-kr...onna-drzewa-kwadratowa.html#/wymiary-80x80-cm
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.023 4 1
Tak, tutaj będą pewne kompromisy i te 10% wykorzystam ;) udało się podzielić te kraty na dwie części więc na posadzone już drzewa będzie jak zamontować ale będzie też dostępna wersja w całości

20240203_192903.jpg


A tak wyglądają te w całości z drzewem:

f20240203_143526.jpg
f20240203_143704.jpg
f20240203_143953.jpg


Chłopaki od krat popsuli chodniki i chyba czeka mnie całkowita wymiana chodników wokół dworca, za dużo tam nierówności jest i to już jest widoczne,
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.023 4 1
@Kris nie, to były czasy kiedy jeszcze lasera nie miałem, znajomy to wypalał, też było w paskach po 5 rzędów, ale coś pamiętam nie pasowały takie szerokie i pociąłem na pojedyncze paski o szerokości jednej kratki, a że już coś miałem przyklejone z lewej strony i z prawej strony to się brukarze nie spotkali w połowie ;) Dodatkowo chodnik nie kończy się na ulicy dokładnie w linii prostej. Za dużo ekip było na jednym placu i zaczynali w różnych miejscach ;) Stąd też ta krata dokładnie w tym miejscu aby zamaskować nierówności, które tam były. Jeszcze mogę w tym miejscu ławki postawić i ludziki przykleić aby mniej było widać. No i pod spodem jest pianka 3mm, wystarczy ręką się oprzeć i może już zostać ślad.

Ale chyba trzeba będzie zdzierać i kłaść od nowa już lepiej dopasowane:/ To jest ten problem kiedy się makietę latami robi i nigdy nie kończy jednego elementu a zaczyna się kolejne, potem wszystko rozgrzebane i ciężko połączyć w całość. Perony też już raz zrywałem.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Czyli typowo polskie realia na makiecie ;)

Nie przejmuj się. Ale ja też bym zrobił od nowa...
Przynajmniej część.
 

void-tech

Znany użytkownik
Reakcje
614 16 1
Krótko powiem, nie równe mają jakiś... "charakter", "mięsko"...
A drzewo to skądś znam... :niepewny:
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.023 4 1
Testuję nowe "krzaki", z lekkiej gąbki, całkiem fajny w układaniu produkt, będzie w sprzedaży;)

e: znów ładowanie zdjęć nie działa "A server error occurred. Please try again later."

e2: już działa

krz2_1.jpg
krz2_2.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.023 4 1
Dorobiłem barierki na końce peronów, jedną "spatynowałem" ale kompletnie mi się podoba i będą po prostu nówki sztuki:
b1.jpg
b2.jpg
b3.jpg
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.023 4 1
I dziś już barierki na swoich miejscach, dodatkowo testowałem nowy odcień krzaczków,

xf1.jpg
xf2.jpg
xff4.jpg


Pozostaje mi jeszcze wypalenie barierek na pierwszy peron, dodatkowo sesję zaliczyły lampy dwuramienne, szkoda, że obecnie dostępna jest tylko barwa zimna, pytam dostawców o ciepłe, wtedy będę montował je na peronach tam gdzie nie będzie zadaszenia.
xfflh01.jpg
xffltt1.jpg

xffltt2.jpg
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Może mi się wydaje, ale ta ciemna zieleń bardziej się nadaje na drzewa, niż krzaki.....
Kształt krzaczków mi się podoba. Zieleń też ładna.
Może trawa jest za jasna w stosunku do tych krzaków i dlatego mi się wydaje.....

Ale widzę ogromny postęp, ogólnościowo :)
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.023 4 1
@Kris tak, też mam takie zdanie, dlatego zostanę przy tym jasnym odcieniu krzaczków, a te ciemniejsze wykorzystam gdzieś właśnie przy drzewach, aby "poszerzyć perspektywę drzew" ;)
 

Podobne wątki