• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta przez wielkie M!

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Do realizmu to chyba daleko co? Wielka makieta i kawał roboty, ale niestety większość to "pole golfowe" z naklejonej maty i powtykane w to drzewka. Moją uwagę zwróciły też te dziwne zwierzątka, które podeszły tak blisko wędkarzy, moczących kija w kałużach. Szkoda, że autor nie starał się tego bardziej urealnić.
 

Thomas.Gabriel

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Nawet strona jest daleka od ideału. Brak zdjęcia na stronie głównej - Kliknięcie w "Zobacz pozostałe!" wyświetla wspaniałe 404.

Makieta jak i strona - niedopracowane.
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#4
Może nie powinienem krytykować bo sam nic nie zrobiłem ale uczciwie muszę powiedzieć, że nie podoba mi się ta makieta jest jakaś sztuczna, zbyt plastykowa, nienaturalne kolory, no coś mi w niej nie pasuje. Myślę, że Daniel mógłby wytknąć błędy patrząc fachowym okiem. Widzę, że moja ocena nie jest bezzasadna bo powyższe też raczej odnoszą się krytycznie do wykonawstwa makiety. Jednego zazdroszczę - miejsca i jednak środków wyłożonych na ten twór. Nie przeczytałem ale jeśli są pobierane opłaty za oglądanie to szkoda kasy...
 

Jarek

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
. Nie przeczytałem ale jeśli są pobierane opłaty za oglądanie to szkoda kasy...

Strona zatytułowana "Cennik" zawiera informację: "Cennik w trakcie opracowywania." Może planują coś więcej niż oglądanie?
Zastanawiam się czy ktoś uaktualnia stronę, bo filmy są z 2009, a najnowsze zdjęcie z lutego 2011.
Jednak są zdjęcia z lipca tego roku.
 

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Może się nie udało w ogóle sklecić cennika, bo "rynek" zweryfikował wysokość opłat do minimum, lub do zera. Ta makieta w sensie konstrukcyjnym i ukształtowania terenu przypomina mi trochę jedną amerykańską, z której filmiki widziałem na YouTube - ale tamta to był prawdziwy rarytas i wielki realizm.Z tego co wiem była dużą atrakcją dla ludzi kolei i modelarzy.
Ta z tego wątku niestety jest mało realna, czysta, plastikowa, nie ma chyba w ogóle średniej zieleni, tylko trawa z maty idealnie skoszona nawet w zalesionym terenie, jednokolorowa a zieleń taka nie bywa, a drzewka iglaste to już porażka. Już dawno nie widziałem takich "choinek" strzyżonych ze szczotki do butelek. Brak ziemi, piasku, patyny, wszystko pod linijkę - taka makieta z hipermarketu, gdzie dzieci wrzucą złotówkę i coś tam wtedy przez minutę pojeździ i pogra chińska melodyjka.
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#8
Drodzy państwo. Widać, że makieta nie jest ukończona stąd też cennik pewnie nie jest ustalony. Sądzę, że nie jest najwyższych lotów estetycznych właśnie przez swoją wielkość. Mnie chodziło bardziej o rozmach! W tej kwestii to chyba jednak rarytas w Polsce.
 

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Jak dla kogo...pewnie tyle opinii ile nas oglądających. Gdyby ułożyć same tory na dechach, ale napierniczyć tego 200-300m2 i takie gołe niedokończone zostawić - to dla mnie dalej nie byłby to rarytas tylko dlatego że to wielkie jak na nasze warunki.
Dla porównania filmik z jednej podobnej makiety, też wielki rozmach i wielkość powierzchni imponująca, ale zieleń jakby inna ;) kolory, patyna, wypukłości, kształty, życie, itd. I to też nie jest największy realizm, ale nie jest to tak zabawkowa makieta jak ta w tym wątku. Warto nadmienić, że makieta ta jest zrobiona przez klub modelarski z Hendersonsville, czyli miasteczka o populacji około 12 tys mieszkańców...dla porównania zameldowanych w Warszawie jest wg szacunków na 2010 rok 1720000 mieszkańców, plus niezameldowanych...trochę. Czyli to makieta z miasteczka jak jakaś jedna malutka dzielnica Warszawy lub mniejszego. I to wtedy jest dopiero rozmach i rarytas!!!
Stąd moja ocena - w ramach wyjaśnienia :)
Miłego oglądania! (y)
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#10
Nie no fajne. Tylko, że kto to obejrzy na żywo? Równie dobrze można wskazać Miniatur Wunderland w Niemczech czy Railz w Holandii. Pytanie brzmi- ile przysłowiowych Kowalskich ma możliwość się tam wybrać? No właśnie. A Borówiec jest tu, na miejscu! To robi różnicę.
 

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Marcinie, wiadomo że Kowalski nie pojedzie tam tego zobaczyć a przynajmniej nie każdy Kowalski. Chodziło mi bardziej o to, że to w tym Borówcu (czy jak to się odmienia); jest naprawdę słabe. Co z tego że jest na miejscu, skoro to żadne dzieło. Chciałem pokazać, że gdzieś na świecie w wioskach zabitych dechami, z ilością mieszkańców jak jedno osiedle w Warszawie, twórcy mieli na tyle umiejętności i zaangażowania, żeby zrobić coś naprawdę pięknego. Szkoda, że u nas choć mamy naprawdę super zdolnych modelarzy; nikt nie idzie na jakość. Obserwuję pogorszenie tej jakości we wszystkich dziedzinach życia, z równoczesnym przyzwoleniem na to nas - konsumentów. Mnie taka jakość nie zadowala, dlatego o tym mówię; tym bardziej że wiem, iż taka jakość to w tej chwili, to powinien być standard i jeśli ktoś chce zrobić coś komercyjnego to taką jakość musi zapewnić. Także a może przede wszystkim w Polsce :) Chciałbym, żeby tak było.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#12
Nie no fajne. Tylko, że kto to obejrzy na żywo? Równie dobrze można wskazać Miniatur Wunderland w Niemczech czy Railz w Holandii. Pytanie brzmi- ile przysłowiowych Kowalskich ma możliwość się tam wybrać? No właśnie. A Borówiec jest tu, na miejscu! To robi różnicę.
Tak działająca strona przysłowiowych Kowalskich na pewno nie zachęci. A nieprzysłowiowi Kowalscy, czyli modelarze kolejowi bedą raczej woleli odłozyć i pojechać do Niemiec zobaczyć MW gdzie co prawda czasami eż jest co dywanowo kładzione, ale przynajmniej zaplanowane z sensem, nie mówiąc już o zapierającym dech w piersiach MWO [Modell Welt Oberhausen].
Co do przysłowiowych ludzi to sądzę, że predzej zachwycą się tym co zobaczą na zlotach i wystawach.
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
#13
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#14
Wiem, widziałem. Nawet nazwy budynków tzn. naklejki są z napisami niemieckimi. Czy to w czymś przeszkadza? Ja mam swoje zdanie którego nie zmienię- warto ją obejrzeć choćby z tego powodu, że w naszym pięknym kraju podobnych obiektów jest... No właśnie ile? Pozostają spotkania których jest też niewiele. Trochę szkoda, że takie przedsięwzięcie zrobiono bez konsultacji(bo raczej tak było) z modelarzami, bo może by to trochę lepiej wyglądało. Typowi Kowalscy dowiedzą się o takich miejscach przypadkowo i raczej słabo działająca strona ich nie zniechęci do odwiedzin. Oni nie będą widzieć mat trawiastych czy niemieckich budynków. Oni będą widzieć wielką makietę po której jeździ dużo pociągów, jest dużo torów i nawet auta jeżdżą. Gdzie takie coś można obejrzeć w Polsce? Nigdzie!
 

patryk70

Aktywny użytkownik
Reakcje
119 0 0
#15
Marcinie, masz dużo racji, ale przede wszystkim chodzi oto, abyśmy przestali papugować.
Większą popularność zyska makieta z Polskimi akcentami. A typowy Kowalski ( taki prawdziwy )
ma i będzie miał głęboko w d.... jakąś tam makietę. Pieniądze na bilet jeden woli przeznaczyć
na piwo inny po prostu na chleb. I nie pomoże tu określanie Polski " rarytas ". Należy się więc
spodziewać odwiedzin ludzi ( turystów ) bardziej zamożnych. Którzy będą się spodziewać czegoś
bardziej wyrafinowanego niż kupa jeżdżących pociągów. Moim zdaniem całe to przedsięwzięcie
będzie miało słabe wzięcie.
 

Podobne wątki