• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta - projekt tkarkady

OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
754 0 0
#41
Próbne jazdy na prowizorycznie położonym torze wymusiły jeszcze korekty w układzie. Łuki na terenie lokomotywowni okazały się troszkę za ciasne a w związku z tym że na większe promienie nie ma tam miejsca to zmieniłem układ . Funkcjonalnie niewiele się zmieniło , może nawet jest lepiej niż było :niepewny: . Dołożyłem jeszcze tor postojowy dla drugiej lokomotywy manewrowej .
:kawa:

Plan J.jpg
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#43
Tak po prawdzie te końcówki torów są po to żeby zatrzymana obrotnica była ryglowana na obu końcach i przez to pewnie trafiała szynami mostu w tor co dokładnie widać na powyższym zdjęciu. Zwłaszcza przydają się gdy operator znajdzie się na końcu który jest w danym momencie po przeciwnej stronie niż tor na lub z którego ma być jazda. W modelu ryglowanie (pozycjonowanie) obrotnicy jest wykonywane inaczej i "od biedy" można z tych końcówek torów zrezygnować.
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
754 0 0
#44
Co do "kikutów" przy obrotnicy to pozostaję przy pierwszej wersji , czyli krótkie odcinki szyn zakończone niskim murkiem oporowym , jak na poniższym obrazku. Takie zabezpieczenie przed ewentualnym choć mało prawdopodobnym wyjazdem jest wystarczające.

7967_1187715600.jpeg

A to stan na dzisiaj .

tło 1.jpg

tło 2.jpg

tło 3.jpg
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
754 0 0
#49
Wczoraj zakończyłem montaż "zdejmowanego" panelu zamykającego szlak na mojej makiecie . Długość panelu 1600 mm. Do zrobienia na nim pozostały "drewniane" pomosty po obu stronach toru , no i jakaś waloryzacja . Tym samym makieta jest już w całości przejezdna.:)
1.JPG 2.JPG 3.JPG
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
754 0 0
#50
Moja budowa co prawda wolno ale posuwa się do przodu . Ostatnie prace głównie pod makietą , podłączyłem prawie wszystkie napędy i uruchomiłem "pulpit nastawczy" .
1.jpg 2.jpg 3.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki