• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta - projekt poddasze

sledz

Aktywny użytkownik
Witam wszystkich.Mam na imię Adam ale zdecydowanie wolę jak mówią do mnie śledź . Mam 34 lata i dziś zarejestrowałem się na forum. Przez ostatnich kilka tygodni śledziłem wiele tematów tu zamieszczonych i doszedłem do wniosku , że zamieszczę mój skromny plan torowiska.Miejsce docelowe poddasze , ale wielkość płyty , na której będzie tort to 300*190 . Sterowanie DCC Rocco , a torowisko Piko A-Gleis , napęd rozjazdów pod makietą.
Chciałbym Was prosić drodzy forumowicze o opie i oczywiście sugestie związane z planem mojego torowiska.Oczywiście skala HO.

Załączniki

• 42,9 KB Wyświetleń: 2.511
OP
OP
sledz

sledz

Aktywny użytkownik
Re: Plan torowiska

Dziękuje za dobre słowo.
Zastanawiam się jeszcze nad sygnalizacją świetlną.Może ktoś kto , tu wpadnie to pomoże.
Sygnalizacja świetlna polska , epoka V , ruch na torach dwukierunkowy.Każda porada będzie dla mnie dobrym doradcą.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum

Plan całkiem niezły, ja tylko odwróciłbym kierunek przejść rozjazdowych na dolnej stacji, tak, by ten trzeci, dodatkowy tor był dostępny z obu torów szlakowych.

OP
OP
sledz

sledz

Aktywny użytkownik

Andrzej Harassek napisał(a):
Plan całkiem niezły, ja tylko odwróciłbym kierunek przejść rozjazdowych na dolnej stacji, tak, by ten trzeci, dodatkowy tor był dostępny z obu torów szlakowych.
No tak , faktycznie. Kompletnie o tym nie pomyślałem. Tak jest zdecydowanie funkcjonalniej ( chyba o taka zmianę chodziło )
Dzięki bardzo.Każda pomoc jest ważna , bo w przyszłym tygodniu domawiam resztę torowiska

Załączniki

• 47,2 KB Wyświetleń: 2.187

Andrzej Harassek

Zespół forum
Donator forum

Ja wprawdzie myślałem o pozostawieniu dodatkowego toru na górze i o odwróceniu przejść rozjazdowych (założyłem, że jest jakiś powód, by ten tor był na górze), ale w sumie na jedno wychodzi: by ten tor był dostępny z obu torów szlakowych. Życzę powodzenia!

OP
OP
sledz

sledz

Aktywny użytkownik

Witam , jakiś czas nic nie pisałem bo byłem pochłonięty pracą nad makietą i spędzanie wolnego czasu na nartach z rodziną polecam BILE w Czechach.
Moderator mógłby przenieść temat do działu relacje.
Pierwszy plan , który zamieściłem uległ zmianie mam nadzieje , że pozytywnie.
W przyszłym tygodniu dodam kilka fotek z moich postępów przy budowie.Ale na razie chciałbym Was drodzy forumowicze prosić o pomoc w rozmieszczeniu sygnalizacji świetlnej polskiej w epoce V.Ruch na torach dwukierunkowy.Za każdą radę z góry dziękuję.

Załączniki

• 48,3 KB Wyświetleń: 1.940

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska

sledz napisał(a):
Chyba żartujesz...
Zrób skrzynkę czy co tam wymyślisz, przyklej tory i jakąś zieleninę, postaw choć parę domków i drzewek, wtedy będzie można pomyśleć, aby "przenieść temat do działu relacje" :p

OP
OP
sledz

sledz

Aktywny użytkownik

WM-MODEL napisał(a):
sledz napisał(a):
Chyba żartujesz...
Zrób skrzynkę czy co tam wymyślisz, przyklej tory i jakąś zieleninę, postaw choć parę domków i drzewek, wtedy będzie można pomyśleć, aby "przenieść temat do działu relacje" :p
Zawsze wiedziałem , że można liczyć na ludzi z Jastrzębia Zdroju pozdrowienia z Wodzisławia Śl.
Bardzo dobra rada .Cieszę się , że można od Ciebie usłyszeć dobre słowo.

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska

Mniej klepania w klawiaturę a więcej piłowania i klejenia :D
Polecam Castoramę w Żorach na zakupy "materiałowe" ;)

OP
OP
sledz

sledz

Aktywny użytkownik

WM-MODEL napisał(a):
Mniej klepania w klawiaturę a więcej piłowania i klejenia :D
Polecam Castoramę w Żorach na zakupy "materiałowe" ;)
Trzy posty wyżej napisałem , że pracowałem nad makieta czyli wychodzi na to , że materiałów z Castoramy nie potrzebuję.
Dziś tory wstępnie przykleję a od wtorku powinienem zacząć szutrowanie.

OP
OP
sledz

sledz

Aktywny użytkownik

Witam,dziś udało mi się wstępnie przykleic tory i zrobic kilka fotek tego co już zdołałem wyrzeźbic na moim torcie.

Załączniki

OP
OP
sledz

sledz

Aktywny użytkownik

M.KOWAL napisał(a):
Super to wygląda. :)

Można wiedzieć jak zrobiłeś te "skały" ?

Czekam na dalsze efekty Twojej pracy. ;)
Skały , góry zrobiłem z pogniecionych gazet i na to dawałem opaskę gipsową zakupioną w aptece.
Jak prace posuną się do przodu to dodam nowe zdjęcia , a na razie czeka mnie szutrowanie.

Andrzej Harassek

Zespół forum
Donator forum

Strasznie wielkie te kamienie. Jak rozumiem, kolor jeszcze nie jest ostateczny (są trochę za bardzo czerwone moim zdaniem)?

OP
OP
sledz

sledz

Aktywny użytkownik

Andrzej Harassek napisał(a):
Strasznie wielkie te kamienie. Jak rozumiem, kolor jeszcze nie jest ostateczny (są trochę za bardzo czerwone moim zdaniem)?
Jakoś tak na zdjęciu wyszły takie duże i czerwone.Kolor zawsze można zmienić , ale jest to naturalny kamień , który leży na torach.W dołączonych zdjęciach można go zobaczyć.Szuter zrobiłem sam znęcając się nad kamieniami normalnej wielkości krusząc je młotkiem i przesiewając przez siatkę nr 190 do szlifowania gładzi gipsowej.

Bardzo podobny szuter znalazłem dziś tu:
http://www.modelmania.com.pl/product_in ... CosCsid%3E

Myślę , że zbyt wielkiej różnicy nie ma

Załączniki