• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Powrót do marzeń z młodości

OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Zacząłem prace przy moim rynku.Jest orkiestra ,gril i piwko.Kilka straganów też już stoi.To na razie wszystko .Reszta w budowie.Zastanawiam się co zrobić z brukiem na rynku,aby nie wyglądał tak sterylnie.Czy wystarczy tylko pigment,czy może coś jeszcze.
IMG_0495[1]o.jpg
IMG_0516[2]o.jpg
IMG_0517[1]o.jpg
IMG_0519[1]o.jpg
IMG_0521[1]o.jpg
IMG_0523[1]o.jpg
IMG_0525[1]o.jpg
 

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
265 20 2
Wiem, że to co napiszę to już prawie plagiat ale ... bardzo ładna makieta. Gratuluję miejsca i dziękuję za relację. Po przejrzeniu całego wątku dodaję do obserwowanych. (y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Strasznie sterylnie na tym rynku. Kostka wylizana do granic możliwości. Wygląda jak na świeżo zrobione gdzieś w Bawarii albo w Szwarcwaldzie... Tylko co tak daleko w Niemczech robi nasza stara Nyska? I to chyba, bo nieostry napis, milicyjna... :D:D:D
 
OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Pomału zaczynam budować drugą uliczkę w miasteczku.Aby było mi łatwiej,buduję na planszy z kartonu 2,5 -3,omm.Potem całość zamontuję na makiecie.

IMG_0110 (1) (Średnie).JPG
IMG_0116 (Średnie).JPG
IMG_0122 (Średnie).JPG
IMG_0123 (Średnie).JPG
IMG_0118 (Średnie).JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Super, ale znaki drogowe w Polsce umieszcza się po prawej stronie drogi (po lewej tylko jako powtórzenie znaku z prawej): znak zakazu wjazdu pojazdów o wysokości powyżej 3,8 m powinien wisieć po prawej stronie bramy, nad lub pod znakiem informacyjnym o pierwszeństwie przejazdu. Ponadto nie jestem pewien, czy w czasach PRL (ul. Lenina, Nysa milicji) stosowano już prostokątne znaki przystanków autobusowych i znaki oznaczające ścieżkę dla pieszych i rowerów (same ścieżki dla rowerów i znaki z samym rowerem były stosowane już w latach 1970.).
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.939 133 7
Piekna robota. Rozumiem, ze Kolega odwzorowuje jakies niemieckie klimaty, czyli tobor DB itd? Budynki, scenki i elementy architektoniczne zdecydowanie nie sa polskie i polskie auta i znaki, a zwlaszcza ta Nyska bardzo kluje w oczy ;)
 
OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Staram się aby to była Polska .Cały tabor mam tylko PKP. Niektóre budynki faktycznie są poniemieckie .Ale cóż po wojnie odziedziczyliśmy tereny po niemczech. Wprowadzam detale które mają odwzorowywać Polskę. Gdybym obecnie zaczynał budowę makiety to na pewno zrezygnował bym z plastiku ,a skłonił bym się ku budynkom wykonywanych samodzielnie z tektury. Co do aut to dojadą Stary i Nyski.
 

Podobne wątki