• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Powrót do marzeń z młodości

OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Szukam wyjaśnienia czym mogło być spowodowane zapalenie się napędu podmakietowego firmy Tillig.Napęd był nowy kilka razy używany.Czy to sporadyczny wypadek ,czy też jakaś wada tych napędów .Co zrobić aby ustrzec się w przyszłości takich wypadków.
IMG_0406[1]a.jpg
IMG_0408[2]a.jpg
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
ściągasz zło , czy nie widzisz ?
zrobiłeś na makiecie pożar i prawie go miałeś, cud ,ze żyjesz......
teraz piszesz o włamie do Ruchu, nie chce niczego sugerować...............

rób dobre klimaty, myśl pozytywnie,
 
OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Jak byłem mały i chodziłem do kiosku po Małego Modelarza to faktycznie kioski były szaro-granatowe.W internecie są informacje że w latach 90-tych były jeszcze zielono-żółte .Nie wiem tylko kiedy zmieniły barwy.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Maćku, a zdradzisz, które części były w którym kolorze?
Ja się wyklułem dopiero w 80, więc nie mam możliwości pamiętać :)
Dzięki z góry. :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Generalnie najczęściej dół był granatowy, środek z oknami szary, a obramowanie dachu granatowe. Choć były też malowania takie, że pionowe listwy dołu były granatowe, a pomiędzy listwami był szary.
Edit.
Zapomniałem napisać, że zamknięty kiosk był z płytami chroniącymi szyby przed wybiciem i płyty te były najczęściej granatowe.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Po ostatnim wypadku z napędem pod makietowym, rozważam możliwość wymiany ich na bardziej niezawodne i cichsze.Czy mógłbym prosić o Wasze opinie na ten temat.
 
OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Znalazłem MP1 i MP6 ,który lepszy.Czy te napędy mają informację zwrotną stanu położenia.Jest instrukcja w języku polskim.Pozdrawiam.
 

Podobne wątki