• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Powrót do marzeń z młodości

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Stację masz już przyklejoną ? Czy ustawienie dystrybutorów prostopadle do drogi to jedyna opcja ? Na moje tak raczej by nie zbudowali - tam gdzie masz kwietnik powinien być "objazd" dookoła. Tu jedyna opcja tankowania - wjechac przodem i potem wycofać wprost na ulice - trochę słabe. Bardziej prawdopodobne ustawienie to takie w którym budynek jest od strony torów a dystrybutory od ulicy i równolegle do niej - tylko, że być może nie masz tyle miejsca ?
 
OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Mam świadomość że takie ustawienie nie jest najszczęśliwsze.Rozważałem ustawienie dystrybutorów równolegle do drogi,lecz wtedy podjazd do nich byłby tylko z jednej strony.Co do ustawienia innego budynku samej stacji,to nie było szans.Brak miejsca.A tak przy okazji w latach 60-70 kioski ruchu w jakiej były kolorystyce.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Mam świadomość że takie ustawienie nie jest najszczęśliwsze.
To eufemizm. Takie ustawienie jest nie do przyjęcia i nigdzie w naturze by nie wystąpiło. Jak już zauważył kolega Zdrada69, nie może być ani wjazdu pod dystrybutor tyłem, ani wyjazdu tyłem na ulicę. Nawet jeden samochód czekający w kolejce do tankowania już zablokuje ulicę. Jeżeli tam nie ma miejsca na prawidłowe ustawienie stacji, to trzeba z niej zrezygnować, przynajmniej w tym miejscu.

A stacja, jakiej ślady pokazał kolega stare tory, miała dojazd do dystrybutorów z obu stron, samochód z wlewem po prawej stronie stał po prostu na ulicy. Rzecz jasna, ulica musiała mieć odpowiednią szerokość, żeby stojący przy dystrybutorze samochód nie blokował przejazdu.
 
OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Za komuny widziałem gorsze idiotyzmy.Wystarczy że pierwszy sekretarz wydał prikaz że stacja ma być i już.Uważam że ważniejsze jest odwzorowanie jak najbliższe oryginałowi ,kolorystyka ,dbałość o szczegóły danych lat.Trzeba także wspomnieć o tym że w tamtych latach nie było żadnych korków.W mieście samochody miała milicja i kilku notabli.A zatem moje odstępstwo nie jest takie straszne.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4

Podobne wątki