• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Powrót do marzeń z młodości

OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Miasteczko się rozrasta. Przybyło kilka budynków.Zniknęły także wspomniane różki.Kratki ściekowe zbyt ciemne.Muszę je przemalować.Jedna ze ścian budynku wykonana z płyt,została przemalowana aby imitowała piaskowiec.Nie wiem dlaczego na zdjęciu tej różnicy nie widać.
IMG_1244[1].JPG
IMG_1245[1].JPG
IMG_1247[1].JPG
IMG_1249[1].JPG
IMG_1255[1].JPG
 
OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Bruk to płyty Kibri 12x20.Co do postarzenia budynku to nanosiłem pudry zakupione w sklepie dla artystów,różne odcienie wzorując się na obserwacjach budynków w realu.Na koniec łosz matowy.
 

drobcio

Użytkownik
Reakcje
125 2 0
Przeczytalem caly watek i jestem pod wrazeniem.Widze,ze 10 lat minelo od rozpoczecia budowy co mnie wcale nie dziwi,ale to czysta przyjemnosc.Pozdrawoam,piekna makieta :)
 
OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Prośba,poszukuję samochodu milicji i karetki pogotowia z lat 60-tych.Może ktoś chciałby sprzedać lub link do producenta.Z chęcią nabyłbym dachówki ale pojedyncze nie w arkusz,ze 100 szt.Podziękowania za jakieś wieści.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Prośba,poszukuję samochodu milicji i karetki pogotowia z lat 60-tych.Może ktoś chciałby sprzedać lub link do producenta.Z chęcią nabyłbym dachówki ale pojedyncze nie w arkusz,ze 100 szt.Podziękowania za jakieś wieści.
Wymagania kolega ma niemałe, ale...
Po dachówki proponuję zwrócić się do kolegi @hugwa , może on ma coś w swoich produktach.
Co do samochodów z lat 60 to albo mozolne poszukiwania na portalach aukcyjnych, albo proponuję zwrócić się do kolegi @Seweryn2802 .
Kiedyś produkował jeszcze kolega @TLLK , może jeszcze jakieś mu pozostały...
 
OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Na obrzeżach miasteczka płonie hotel.Jest straż pożarna karetka pogotowia ,lecz brakuje milicji.Chyba będę musiał pokusić się i przemalować fiata125 na milicję.A może ktoś pomoże.Jest ogień i dymek.Jak umieszczę budynek na makiecie to pokażę.Brak jeszcze kilku detali.A zatem jeszcze trochę pracy zostało
IMG_1408[1].JPG
IMG_1409[1].JPG
IMG_1409[1].JPG
IMG_1410[1].JPG
IMG_1409[1].JPG
IMG_1410[1].JPG
IMG_1411[1].JPG
IMG_1416[1].JPG
IMG_1412[2].JPG
IMG_1418[1].JPG
IMG_1339[1].JPG
IMG_1384[1].JPG
IMG_1390[1].JPG
IMG_1391[1].JPG
IMG_1395[1].JPG
IMG_1396[1].JPG
IMG_1397[1].JPG
IMG_1401[1].JPG
.
 

Załączniki

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Zerknij na stronę Modelmania.pl, bo widziałem u nich w gablocie rożnego rodzaju malowania Nysy podobnej do Twojej karetki pogotowia, może mają też Milicję?
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
TO NIE MINUSY ,
Modelarstwo zaszło tak daleko w kierunku realizmu, że zmierza niewątpliwie do auto-masochizmu. Zrobienie chociażby samego dachu w anturażu pożarowym to tydzień roboty, a powyższa scenka kole całego miesiąca, może i lepiej . To też Twoja praca , jak na moje oko circa kilka dni , która zapewne dała Tobie wiele fanu może nie satysfakcjonować miłośników setek roboczogodzin nad jednym krawężnikiem i dywagacji podpartych tysiącami zdjęć. Pytanie musisz sobie zadać ,robisz dla siebie czy pod publikę?
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.477 56 5
Scenki bardzo fajne ,ale jeżeli ma to być Polska to trzeba było przemalować strażaków ,na kolory obowiązujące w PRL-u ,czyli szaro-zielone moro i srebrne kaski , MB chyba za nowy ,do tych czasów ,ustawienie figurek też nie do końca szczęśliwe. To są niby pierdy ,ale dodają realizmu.
Przypuszczam ,że żaden z kolegów nie chciał dać tobie minusa ,bo tak by zrobił ,to są dobre rady. Powodzenia w dalszych projektach.
Żeby nie było podsyłam kilka fotek z tamtych czasów....Zdjęcia z netu.
straz_pozarna4.jpeg
Zdj16.jpg
834554754cc286fd_t.jpg
 

Podobne wątki