• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Powrót do marzeń z młodości

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
#1
Po wielu latach przerwy powracam do pasji z przed lat. W jednym z pomieszczeń piwnicy o wymiarach 3,2 x4,8 rozpocząłem budowe makiety w krztałcie litery C. Budowa jej postępuje bardzo wolno.Przeważnie tylko w okresie jesienno zimowym.Na dzień dzisiejszy zabudowane jest około 3m kwad.w skali H0.Obecnie jestem na etapie realizacji zjazdu na poziom -1 gdzie będzie ukryta stacja.Pozwoli to na ułożenie torów na poziomie 0 które są już zaplanowane.Sterowanie na makiecie będzie cyfrowe.Wszystkie loki epoka 3 mają wbudowane dekodery DCC a niektóre także dzwięk.Próbuje także zainstalować generatory dymu.Co do sterowania to jeszcze się nie zdecydowałem na żadnego z producentów.I tu prosiłbym o pomoc i sugestie, który z nich jest najbardziej perspektywiczny,kompatybilny a zarazem prosty w obsłudze.Uściśle sterowanie bez udziału kompa.Załączam kilka fotek mojej makiety.Przepraszam za błędy,jestem dyslektykiem.Pozdrawiam Wojtek.
 

Załączniki

OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
#10
Podstawa rampy zjazdowej jest już prawie wykonana.Muszę jeszcze ustawić ten sam kąt nachylenia na całej jej długości,no i wykonać całą podstawe poziomu -1.Widzę już żę będę miał wiele problemów ze sterowaniem,ustawieniem sygnalizacji.Czytając posty widzę że wielu z Was jest w tym bardzo dobra.Przyjdzie czas to będę prosił o pomoc.Pozdrawiam.
 

Załączniki

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#12
Temat tyle jest na forum a ja sie dopiero dzis dowiedzialem ze To Pan Wojtek z torunia boszzz jak mi wstyd ze niepoznalem tej makiety która poniekad odpowiedzialna jest za sprowadzenie mnie na inna drogę ;)
 
OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
#14
Witam P.Łukaszu.Dzięki za ciepłe słowa ale to nie moja zasługa lecz twoja decyzja.Co do zdjęć to racja.Staramy sie aby wypadły one jak najbardziej atrakcyjnie.To my wybieramy fragmenty makiety które przedstawiamy.Co do mojej makiety to ukończyłem wyklejanie rampy zjazdowej gąbką.Ponieważ jest to duża konstrukcja już mam pietra przed jej zamontowaniem na makiecie.Pozo.Wojtek.
 
OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
#16
Chciałbym przedstawić układ torów na mojej stacji i poprosić o pomoc w prawidłowym ustawieniu wszystkich urządzeń sygnalizacyjnych.Mam dwa semafory dwuramienne i chciałbym je wykorzystać.Czy musze ręcznie go wyrysować ,czy może jest jakiś fajny program do rysowania układów torowych.Wojtek.
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#17
Panie Wojtku fajnym programem do rysowania jest win track niestety program jest w wersji demo ale mozna uzyc spokojnie prezentacji 3 d i zrobic zrzut ekranu
 
OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
#18
No udało się ,schemat wygląda trochę lepiej.Tory wiodące do parowozowni i stanowisk nawęglania są już położone,reszta nie.A zatem gdyby ktoś miał jakąś sugestie co do zmiany ich układu to z góry dziękuje.Lecz główna moja prośba dotyczy pomocy w prawidłowym rozmieszczeniu wszystkich urządzeń i znaków sygnalizacyjnych które powinny znaleść się na mojej stacji.Mam dwa semafory dwuramienne które chciałbym wykorzystać.Dzięki za pomoc.Pozdrawiam Wojtek.
 

Załączniki

P

Paweł Piotr

Gość
#19
wojtek1951 napisał(a):
moja prośba dotyczy pomocy w prawidłowym rozmieszczeniu wszystkich urządzeń i znaków sygnalizacyjnych które powinny znaleść się na mojej stacji
Żeby prawidłowo rozstawić sygnalizatory należy na planie zaznaczyć, które tory będą torami przebiegowymi dla pociągów (tory główne zasadnicze i tory główne dodatkowe) - bowiem te tory będą posiadały sygnalizatory pociągowe (semafory wyjazdowe) - bez tego schemat jest niepełny (warto przy tym ponumerować tory). No i zaznaczyć na torach strzałkami kierunki ruchu pociągów.
Dopiero po takim określeniu rodzaju i przeznaczeniu torów można przystąpić do osygnalizowania stacji.
Pozdrawiam
 

Podobne wątki