• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Powrót do marzeń z młodości

OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Miasteczko się rozrasta. Przybyło kilka budynków.Zniknęły także wspomniane różki.Kratki ściekowe zbyt ciemne.Muszę je przemalować.Jedna ze ścian budynku wykonana z płyt,została przemalowana aby imitowała piaskowiec.Nie wiem dlaczego na zdjęciu tej różnicy nie widać.
IMG_1244[1].JPG
IMG_1245[1].JPG
IMG_1247[1].JPG
IMG_1249[1].JPG
IMG_1255[1].JPG

OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Bruk to płyty Kibri 12x20.Co do postarzenia budynku to nanosiłem pudry zakupione w sklepie dla artystów,różne odcienie wzorując się na obserwacjach budynków w realu.Na koniec łosz matowy.

Przeczytalem caly watek i jestem pod wrazeniem.Widze,ze 10 lat minelo od rozpoczecia budowy co mnie wcale nie dziwi,ale to czysta przyjemnosc.Pozdrawoam,piekna makieta :)

OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Prośba,poszukuję samochodu milicji i karetki pogotowia z lat 60-tych.Może ktoś chciałby sprzedać lub link do producenta.Z chęcią nabyłbym dachówki ale pojedyncze nie w arkusz,ze 100 szt.Podziękowania za jakieś wieści.

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Prośba,poszukuję samochodu milicji i karetki pogotowia z lat 60-tych.Może ktoś chciałby sprzedać lub link do producenta.Z chęcią nabyłbym dachówki ale pojedyncze nie w arkusz,ze 100 szt.Podziękowania za jakieś wieści.
Wymagania kolega ma niemałe, ale...
Po dachówki proponuję zwrócić się do kolegi @hugwa , może on ma coś w swoich produktach.
Co do samochodów z lat 60 to albo mozolne poszukiwania na portalach aukcyjnych, albo proponuję zwrócić się do kolegi @Seweryn2802 .
Kiedyś produkował jeszcze kolega @TLLK , może jeszcze jakieś mu pozostały...

OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Na obrzeżach miasteczka płonie hotel.Jest straż pożarna karetka pogotowia ,lecz brakuje milicji.Chyba będę musiał pokusić się i przemalować fiata125 na milicję.A może ktoś pomoże.Jest ogień i dymek.Jak umieszczę budynek na makiecie to pokażę.Brak jeszcze kilku detali.A zatem jeszcze trochę pracy zostało
IMG_1408[1].JPG
IMG_1409[1].JPG
IMG_1409[1].JPG
IMG_1410[1].JPG
IMG_1409[1].JPG
IMG_1410[1].JPG
IMG_1411[1].JPG
IMG_1416[1].JPG
IMG_1412[2].JPG
IMG_1418[1].JPG
IMG_1339[1].JPG
IMG_1384[1].JPG
IMG_1390[1].JPG
IMG_1391[1].JPG
IMG_1395[1].JPG
IMG_1396[1].JPG
IMG_1397[1].JPG
IMG_1401[1].JPG
.

Załączniki

Pd5

Znany użytkownik
Zerknij na stronę Modelmania.pl, bo widziałem u nich w gablocie rożnego rodzaju malowania Nysy podobnej do Twojej karetki pogotowia, może mają też Milicję?

FENIX

Znany użytkownik
TO NIE MINUSY ,
Modelarstwo zaszło tak daleko w kierunku realizmu, że zmierza niewątpliwie do auto-masochizmu. Zrobienie chociażby samego dachu w anturażu pożarowym to tydzień roboty, a powyższa scenka kole całego miesiąca, może i lepiej . To też Twoja praca , jak na moje oko circa kilka dni , która zapewne dała Tobie wiele fanu może nie satysfakcjonować miłośników setek roboczogodzin nad jednym krawężnikiem i dywagacji podpartych tysiącami zdjęć. Pytanie musisz sobie zadać ,robisz dla siebie czy pod publikę?

KoVaL

Znany użytkownik
Scenki bardzo fajne ,ale jeżeli ma to być Polska to trzeba było przemalować strażaków ,na kolory obowiązujące w PRL-u ,czyli szaro-zielone moro i srebrne kaski , MB chyba za nowy ,do tych czasów ,ustawienie figurek też nie do końca szczęśliwe. To są niby pierdy ,ale dodają realizmu.
Przypuszczam ,że żaden z kolegów nie chciał dać tobie minusa ,bo tak by zrobił ,to są dobre rady. Powodzenia w dalszych projektach.
Żeby nie było podsyłam kilka fotek z tamtych czasów....Zdjęcia z netu.
straz_pozarna4.jpeg
Zdj16.jpg
834554754cc286fd_t.jpg