• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta pierwsza i ....co dalej ?

DAREK W

Użytkownik
Reakcje
56 1 2
#1
Witam wszystkich.
Zaczęta pierwsza część makietki 140/40 cm. parę fotek zamieszczę , choć nie skończona brak roślinności, patynowania, elektryki.
Drzewostan powstaje dopiero, na razie czterdzieści dwa krzaki i 1 drzewko/brzoza / chyba ;) robię sam opierając się nie na doświadczeniu a na Panów wiedzy, podpieram się recenzjami z forum i wiedzy wujka G....
Zdjęcia nie pokażą barwy kolorów realnych już porównałem ale będzie miło o rady co poprawić
i tu pytanie czy nie jest już za póżno na elektrykę pod makietową zwrotnic?.
Pozdrawiam Panów i Panie.
 

Załączniki

OP
OP
DAREK W

DAREK W

Użytkownik
Reakcje
56 1 2
#2
Witam, a to kilka fotek z torowiska, /beż pomalowanych mocowań i bez washu/ powstają problemy z :
gdzie montować światła /3komorowe/ sygnalizacji świetlnej w którym miejscu i z której strony?aby nie strzelić gafy rażącej na makiecie ?
I ze względu na dyspozycyjność powierzchni będą tylko 2 moduły 2 zacznę chyba ,jak się wyrobię z tym modułem za 2 tyg .Wczoraj urosły jeszcze 2 brzozy i parę krzewów .
 

Załączniki

OP
OP
DAREK W

DAREK W

Użytkownik
Reakcje
56 1 2
#3
Mam pytanie posiada ktoś z forumowiczów opis zwrotnicy Eaglemoss jak zamontować mechanizm zwrotnicy ?
będę wdzięczny.
 

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
231 17 0
#4
Kolego dałeś ciała, bo te zwrotnice nie są przystowowane na napędu innego niż ręczny. Pozostaje ręczne rezanie
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#5
Kolego dałeś ciała, bo te zwrotnice nie są przystowowane na napędu innego niż ręczny. Pozostaje ręczne rezanie
Nie miałem tej zwrotnicy w ręce ale z tego co widzę po zdjęciach to po nawierceniu otworu powinno dać się przystosować do napędów takich jak MP1 firmy MTB. A chyba nawet widzę już tam zrobiony otwór.
 

tty12

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#6
Mam pytanie posiada ktoś z forumowiczów opis zwrotnicy Eaglemoss jak zamontować mechanizm zwrotnicy ?
będę wdzięczny.
Jeżeli dobrze rozumiem pytanie to na przykład tak: Napęd rozjazdu za 8 zł
Na tym filmie masz przykład taniego napędu do (tych i nie tylko) rozjazdów. W innych filmach na tym kanale znajdziesz opis napędu z serwa i coś o dekoderze oraz porównanie rozjazdów.
 

Podobne wątki