• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Makieta parowozowni "Niekłańsk"

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
A mi się ta rdza podoba. Może też lokomotywownia przechodzić renesans. Wtem trzeba by zrobić scenkę przedstawiającą remont przynajmniej jednego zbiornika.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
Budynki nówki sztuki , żadnych śladów eksploatacji ,a zbiorniki jakby z innej bajki .;)
No to albo wszystko w PRL-wskim syfie , albo zbiorniki nieco podremontować :)bo kłują po oczach ,niestety .
Ale ogólnie jak na taki rozmach to całkiem przyjemnie się ogląda, szczególnie na żywca .
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Mateusz, ale ta makieta ma oddawać klimat tamtych lat, trochę żyję na tym świecie i te lata dobrze pamiętam. Jak to mawiał klasyk [ prawda czasu, prawda ekranu ] Jeżeli lokomotywownia ma przechodzić renesans, to raczej na plus, to były czasy montowania takich zbiorników w większych parowozowniach do których przychodził nowy tabor spalinowy. To jest makieta Konrada. To On zadecyduje o wyglądzie całości tej przepięknej makiety, my możemy wnieść tylko pewne sugestie odnośnie wyglądu całości.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
Przepięknie zrobiona makieta, ale brakuje mi na niej ... "ludzików". Czy planujesz tam umieścić figurki pracowników kolei w pozach przedstawiających czynności wykonywane w celu otrzymania wypłaty ?
 
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
Jeszcze nie skończona !!! :) dzisiaj zestawiłem wszystko razem po raz pierwszy od 3 lat !!!
Do zrobienia jeszcze dużo : lampy rtęciowe przy torze rozładunkowym ropy, sztyce z odgromnikami, wiata nad dystrybutorami do tankowania, dystrybutory, zawory do zlewu paliwa i węże do nich, skrzynie z piaskiem p-poż, beczki p-poż, oświetlenie kanałów rewizyjnych zewnętrznych, zwrotniki, barierki, ławka, odbój kozła oporowego, tablice oznakowań i propagandy no i podłączenia elektryczne 3-go segmentu (DCC + oświetlenie + serwomechanizmy do rozjazdów).
Oczywiście będą ludziki i patyna budynków :) chyba spatynuję budynki, a by nie poprawiać zbiorników.
A dziś zdjęcia z boku (wjazd do diesli), do którego już nie mam dostępu, bo stoi przy ścianie.
Do końca lutego potrwa...

P1030598.JPG P1030597.JPG P1030601.JPG P1030600.JPG P1030602.JPG P1030594.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Popieram pomysł dopasowania reszty do zbiorników. :-D Jeżeli tak uczynicie, przydało by się trochę "graciwa" wokół budynków.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Popieram propozycję Mateusza dopasowania reszty budynków do wyglądu zbiorników. Proponuję zostawić zbiorniki w takim stanie jakie są, a wyburzyć połowę budynków pozostawiając fundamenty, a pozostałą część pozbawić dachów, przyroda dokończy dzieła zniszczenia. Tylko trzeba będzie do tego tła ustawić żuraw z kulą na końcu liny oraz spychacz Staliniec. I wyjdzie coś takiego jak na tych zdjęciach w rzeczywistości. I będzie piękna [ Polska Makieta ] w ruinie. 84_big.jpg Fotopolska_150799.jpg fotopolska_438925.jpg z20592262V,W-zachodniej-czesci-stacji-kolejowej--tuz-przy-ul-.jpg
 
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
Wszystkie 3 segmenty są już połączone ze sobą. Jeszcze kilka dni pracy i niebawem będzie sesja zdjęciowa. A póki co pojawiły się lampy Polam-Piła, odgromniki i dystrybutory do pomalowania.

P1040122.JPG P1040116.JPG P1040121.JPG P1040124.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
A na pierwszym zdjęciu co to za towarowy wagonik?
Wagon budowy włoskiej z dachem lamanym w pół po długości. Co ciekawe ten model (buda) jest wykonany z jakiegoś gipso-tworzywa jako odlew, jest dość ciężki. Jak ogarnę do końca parowozownię, to zabiorę się za sukcesywne pokazywanie w dziale "tabor" całe mojej kolekcji taboru.
 

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
Fajny wagonik, mam Autoblinde do jazdy po szynach i włoski wagonik jak najbardziej mnie interesuje, jak można poproszę o ładne duże zdjęcia :D
 
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
Dzisiaj Daniel zakończył swoją pracę nad makietą lokomotywowni "Niekłańsk" wykonując ogródek na plecach biura magazynu smarów i olejów. Ja natomiast wykonałem dystrybutory oleju napędowego do tankowania lokomotyw oraz stojak na płozy hamulcowe. Ponadto makieta otrzymuje powoli wszystkie tabliczki z napisami, barierki, samochody. Przede mną jeszcze wykonanie wiaty nad dystrybutorami paliwa, zamontowanie zwrotników do rozjazdów, wklejenie wielu dodatków, osób i detali... To niekończąca się historia, ale bardzo bardzo przyjemna, aż zaczynam marzyć już o budowie RINGu !

P1040763.JPG P1040758.JPG P1040761.JPG P1040775.JPG P1040777.JPG P1040796.JPG P1040784.JPG P1040811.JPG P1040783.JPG P1040785.JPG P1040794.JPG P1040799.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
Reakcje
1.731 13 0
Żarnowiec miotlasty, kwitnący na żółto , kolorowe tawuły chińskie, pas aksamitek pod budynkiem i rzodkiewki będą sobie rosły spokojnie za budynkiem zlewni olejów.
Konradzie , dzięki za wspólną pracę :)... Teraz czas na ciąg dalszy za jakiś czas :)..
20170128_115821 modified.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki